Dobre nagłośnienie to podstawa! Zgodzą się z tym właściciele klubów dyskotekowych, organizatorzy koncertów plenerowych, a także zwykli miłośnicy muzyki. Jeżeli posiadamy głośniki, które dają prawdziwego „kopa”, możemy delektować się dźwiękami płynącymi z nich z jeszcze większą rozkoszą. Wysokowydajne systemy audio znacznie lepiej odtwarzają nagrane nuty, a oznacza to, że otrzymujesz wyraźne tony basowe zamiast głuchego dudnienia, ostre i wyraźne tony wysokie, które nie będą wżynać się w Twoje zęby, oraz tony średniego zakresu, znacznie łatwiejsze do odróżnienia. Firmą, która zyskała wysoką renomę na rynku w branży producentów sprzętu nagłośnieniowego jest Focal. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej temu producentowi, przede wszystkim zaś skupimy się na specyfikacji i zaletach produkowanego przez niego sprzętu, nie stroniąc od opinii jakie można znaleźć na ten temat w internecie.

Wyświetlanie 1–36 z 57 wyników

Firma Focal

Zacznijmy jednak od krótkiego przedstawienia samej firmy. Focal to znany i uznany producent sprzętu audio, wywodzący się z Francji. Zasłynął szczególnie z wysoko cenionych głośników samochodowych, wzmacniaczy i cyfrowych jednostek przetwarzania sygnału.

O charakterze samej firmy i podejściu do klientów świadczy motto, którym kierują się jego pracownicy: "Listen Beyond. Anywhere. Anytime." Pokazuje to, że produkowany sprzęt audio ma wykraczać poza standardy utarte przez ostatnie dziesięciolecia. Dzięki głośnikom Focal usłyszymy więcej, lepiej, o każdej porze i w każdym miejscu...

Specyfikacja kolumn firmy Focal

Jeżeli chodzi o firmę Focal kolumny stały się jednym ze znaków rozpoznawczych tej marki. Flagowymi produktami natomiast są z całą pewnością głośniki linii Utopia i Electra czy kolumny Aria. FocalTo, co wyróżnia Focal na tle innych producentów sprzętu audio to dbałość o szczegóły i rewolucyjne rozwiązania projektowe. Specjaliści dbają o jakość, ale i o design kolumn głośnikowych, jak na prawdziwych Francuzów przystało. Inspirującym pomysłem jest wykorzystanie w budowie kolumn stożka basowego, który opiera się na konstrukcji przekładkowej z rdzeniem ze specjalnie zaprojektowanej pianki pomiędzy dwoma arkuszami włókna szklanego. Dzięki temu kolumny od Focala charakteryzują się niewielką wagą i dobrym tłumieniem dźwięku. Zwraca także uwagę fakt, iż Focal tworzy jednostki napędowe kolumn we własnym zakresie, dzięki czemu mają one dużą elastyczność, jeśli chodzi o precyzyjne dostrojenie wydajności stożka do zamierzonego zastosowania. Jest to ogromna przewaga nad konkurentami.

Focal kolumny opinie

W internecie można spotkać opinie, które wskazują na kilka podstawowych aspektów. Klienci cenią kolumny firmy Focal przede wszystkim za szerokie pole odsłuchu. Poza tym wskazuje się także na nowatorskie podejście do rozwiązań konstrukcyjnych, a więc między innymi lnianą membranę czy wysokotonowe głośniki z odwróconą kopułką. Ten niewielki element, wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowego to wyróżnik kolumn z rodziny Aria. Dźwięk jest czysty i wyraźny. Kolumny Aria spotkały się także z bardzo pozytywną opinią specjalistów. Podkreślają oni, że nie ustępują one wcale znacznie droższym Electrom, zatem wątek ekonomiczny ma też tutaj swoje znaczenie.

Marka Focal - od małej rodzinnej firmy do międzynarodowego prestiżu

Od skromnego warsztatu zajmującego się mechaniką precyzyjną do światowego lidera w dziedzinie innowacji akustycznej. Tak można w skrócie opisać historię przedsiębiorstwa od czasu jego powstania. Najważniejsze osiągnięcia przedsiębiorstwa można ująć w następujących latach:

- 1980 r. założenie firmy przez paryskiego inżyniera Jacques'a Mahula,

- 1982 r. opracowanie rewolucyjnej membrany przetworników głośnikowych,

- 1990 r. lider na rynku francuskim i zdobywanie pierwszych nagród za granicą,

- 1995 r. umacnianie marki na rynku międzynarodowym i światowym,

- 2001 zwycięzca światowego finału konkursu Car Audio IASCA. Lider branży car audio,

- 2016 r. wprowadzenie na rynek słuchawek Utopia z najmniejszym przetwornikiem na świecie.

Działalnością przewodnią marki Focal jest produkcja przetworników głośnikowych i sprzętu Hi-Fi. Na sukces i prestiż firmy od samego początku pracują zatrudnieni tam pasjonaci muzyki, dla których najistotniejsza jest perfekcyjna jakość odtwarzanego dźwięku.

Produkty marki Focal

Wszystkie produkty są wynikiem innowacji i technologii stworzonych przez projektantów firmy Focal. To, co wyróżnia tę markę od innych to ciągłe inwestowanie w badania nad idealnym dźwiękiem głośników. Dlatego można mieć pewność, że wybierając systemy audio tej klasy, jakość brzmienia będzie bezkonkurencyjna. Oprócz tego, że produkty tej klasy są najlepsze w swojej kategorii, to są one zarówno produkowane, jak i dystrybuowane samodzielnie. Znajdują one zastosowanie w różnych środowiskach, spośród których można wyróżnić:

- głośniki samochodowe,

- nagłośnienie do systemów home audio,

- głośniki specjalistyczne Hi-Fi.

Jak powstaje idealny dźwięk jakości Focal?

W dużej mierze serie produktów są wytwarzane na terenie Francji. Zgodnie z tradycją sam projekt jest autorstwem marki Focal. Świadczy to o tym, że firma przywiązuje dużą wagę do rodzimego wytwarzania produktów i staranności wykonania. O najwyższej jakości dźwięku decydują najlepsze technologie opracowane przez zespół Focal. Idealną akustykę zapewniają membrany wykonane z poliglasu, kevlaru lub lnu. Natomiast wysokotonowe głośniki wytwarzane są z berylu i aluminium czy magnezu.

Systemy audio marki Focal bez wątpienia będą cieszyły wrażliwy zmysł słuchu osób, które dążą do jak najwierniejszego odtwarzania dźwięku. Głośniki tej klasy reprodukują dźwięk z mistrzowską jakością. Nie bez powodu są poszukiwanym produktem, przez audiofilów i kolekcjonerów pierwszorzędnego sprzętu Hi-Fi.

Pierwszy zarys powstania firmy Focal zainicjowano w 1979 roku. Jako pierwsza w historii była warsztatem produkującym przetworniki głośnikowe. Od tego czasu światowy rynek akustyki podąża za innowacjami stworzonymi przez małe przedsiębiorstwo we francuskim miasteczku Saint-Étienne. W obecnych czasach marka Focal tworzy wysokogatunkowy sprzęt akustyczny różnego przeznaczenia. Systemy audio tej firmy odznaczają się eleganckim designem połączonym z wysokiej jakości technologiami i mechaniką.