Dobre nagłośnienie to podstawa! Zgodzą się z tym właściciele klubów dyskotekowych, organizatorzy koncertów plenerowych, a także zwykli miłośnicy muzyki. Jeżeli posiadamy głośniki, które dają prawdziwego “kopa”, możemy delektować się dźwiękami płynącymi z nich z jeszcze większą rozkoszą. Wysokowydajne systemy audio znacznie lepiej odtwarzają nagrane nuty, a oznacza to, że otrzymujesz wyraźne tony basowe zamiast głuchego dudnienia, ostre i wyraźne tony wysokie, które nie będą wżynać się w Twoje zęby, oraz tony średniego zakresu, znacznie łatwiejsze do odróżnienia. Firmą, która zyskała wysoką renomę na rynku w branży producentów sprzętu nagłośnieniowego jest Focal. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej temu producentowi, przede wszystkim zaś skupimy się na specyfikacji i zaletach produkowanego przez niego sprzętu, nie stroniąc od opinii jakie można znaleźć na ten temat w internecie.

Wyświetlanie 1–28 z 51 wyników

Focal Auditor ACX 165 – Głośnik sufitowy

399,00 
Głośnik sufitowy do systemu opornościowego zamontowanych w maskownicy sufitowej, gotowy do montażu. Może być zamontowany w suficie podwieszanym bądź w ściance karton-gips.

Focal Aria Evo X N2 – Kolumny podłogowe

7 999,00 
Focal Aria Evo X N2 to doskonała kolumna głośnikowa, oferująca wyjątkową jakość dźwięku i elegancki design. Dzięki zaawansowanej technologii oraz wysokiej jakości materiałom, zapewnia niesamowicie klarowne i dynamiczne brzmienie. To idealny wybór dla miłośników muzyki, którzy poszukują doskonałego audiofilskiego doświadczenia.

Focal Aria EVO X N°3 – Kolumny podłogowe

9 299,00 
Kolumny podłogowe Focal Aria Evo X N3 to doskonały wybór dla audiofilów. Wyposażone w zaawansowane technologie, te eleganckie głośniki zapewniają niesamowicie klarowny dźwięk o głębokim basie i precyzyjnych detalach. Dwa 6,5-calowe przetworniki niskotonowe i przetwornik wysokotonowy gwarantują doskonałą reprodukcję dźwięku. Konstrukcja z wysokiej jakości materiałów nadaje im wyrafinowany wygląd, który doskonale komponuje się z każdym wnętrzem. Focal Aria Evo X N3 to doskonałe kolumny, które dostarczą niezapomnianej jakości dźwięku w Twoim domu.

Focal – 100 IC 5 LCR – Głośnik Instalacyjny

2 599,00 
Focal 100 IC LCR 5 - głośnik instalacyjny podtynkowy kwadratowy z maskownicą kwadratową. Obudowa zamknięta - gotowa kolumna głośnikowa do montażu.

Focal Theva Center – Kolumna Centralna

1 899,00 
Theva Center to głośnik centralny z linii Theva. Jest idealnym towarzyszem dla głośników w systemie kina domowego. Cena za sztukę

Focal Theva Surround – Kolumna surround

1 899,00 
Focal Theva Surround to głośnik do montażu na ścianie z serii Theva. Uzupełnia on system kina domowego i może być umieszczony w różnych miejscach, aby cieszyć się całkowitym zanurzeniem w dźwięku. Cena za sztukę

Focal Theva N°1 – Kolumna podstawkowa

1 749,00 
Focal Theva N°1 to głośnik podstawkowy z linii Theva, który oferuje doskonałe brzmienie i estetyczny wygląd. Cena za sztukę

Focal Theva N°3-D – Kolumna podłogowa

4 799,00 
Theva N°3-D to referencyjny głośnik do kina domowego z serii Theva. W połączeniu z kanałami przednimi i kanałem pionowym, głośnik ten w najbardziej spektakularny sposób uprzestrzennia wszystkie wrażenia słuchowe. Cena za sztukę

Focal Theva N°2 – Kolumna podłogowa

3 499,00 
Theva N°2 to nowoczesna kolumna głośnikowa podłogowa, która wprowadzi Twoje doświadczenie dźwiękowe na zupełnie nowy poziom. Cena za sztukę

Focal Theva N°3 – Kolumna podłogowa

3 999,00 
Theva N°3 to flagowy model serii Theva. Dzięki zastosowaniu aluminiowo-magnezowego głośnika wysokotonowego TNF oraz trzech głośników z włókna łupkowego, wrażenia słuchowe stają się dynamiczne, precyzyjne i mocne. Cena za sztukę

Focal Vestia Center – Kolumna centralna

2 599,00 
Vestia Center jest głośnikiem centralnym w linii głośników Vestia, który doskonale współgra z innymi głośnikami i tworzy spójny dźwięk i design. Wykorzystuje technologie Focal, takie jak membrana Slatefiber z recyklingu i głośnik wysokotonowy TAM, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Głośnik ten ma również szeroki wybór wykończeń, co pozwala dopasować go do każdego wnętrza. Vestia Center oferuje doskonały dźwięk zarówno dla delikatnych melodii, jak i mocnych dźwięków akcji. Cena za sztukę

Focal Vestia N°4 – Kolumna podłogowa

7 999,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumna trójdrożna Hi-Fi Vestia N°4 jest najwyższym modelem w kolekcji francuskiego producenta Focal z tej serii. Posiada dwa głośniki niskotonowe o średnicy 21 cm z membraną Slatefiber, która zapewnia głęboki i wyrazisty bas oraz głośnik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką, który oferuje bardzo delikatne i precyzyjne tony wysokie.  

Focal Vestia N°3 – Kolumna podłogowa

6 999,00 szt.
Cena za sztukę. Focal Vestia N°3 to niezrównana trójdrożna kolumna głośnikowa bass-reflex, która gwarantuje płynny odsłuch i neutralność brzmienia. Wyposażona w trzy głośniki niskotonowe z membraną Slatefiber i głośnik wysokotonowy z odwróconą kopułką o przekrojuM, Vestia N°3 oferuje doskonałą jakość wysokich tonów, imponującą dynamikę oraz wykończenie w różnych odcieniach, dzięki czemu łatwo wkomponuje się w każde wnętrze.

Focal Vestia N°2 – Kolumna podłogowa

5 999,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumny Vestia N°2 firmy Focal reprezentują wyrafinowaną elegancję i wyjątkowość. Wykorzystują one najnowszą technologię Focal, taką jak produkowana we francuskich zakładach membrana Slatefiber z recyklingowanego włókna węglowego i głośnik wysokotonowy o przekrojuM z odwróconą kopułką TAM, które zapewniają doskonałe brzmienie wysokich tonów. Kolumny Vestia są dostępne w trzech wyrafinowanych wykończeniach, idealnie wpisują się w każde wnętrze i oferują doskonałą jakość dźwięku przy zachowaniu odległości odsłuchu 3 m.  

Focal Vestia N°1 – Kolumna podstawkowa

2 399,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumna głośnikowa Vestia N°1 marki Focal to 2-drożny głośnik wysokiej wierności, dla wszystkich miłośników muzyki. Został opracowany, by połączyć finezję z kompaktową konstrukcją. Jego wyposażenie obejmuje aluminiowo-magnezowy głośnik wysokotonowy TAM o kształcie litery "M". Ekskluzywny tweeter Focal zapewnia miękką i precyzyjną reprodukcję wysokich tonów. Słynna membrana Focal Slatefiber, wykonana z przetworzonych włókien węglowych, zapewnia szczegółowość i niezapomniane wrażenia słuchowe.  

Focal Aria 926 – Trójdrożna kolumna podłogowa

5 999,00 szt.
Cena za sztukę. Aria 926 to 3-drożna kolumna podłogowa przeznaczona dla potrzeb domowych. Muzykalna i ekspresyjna kolumna, która jest łatwa do zainstalowania. Miłośnicy wszystkich rodzajów muzyki będą pod wrażeniem jej własności akustycznych. Z definicji Aria 926 jest przystępną kolumną przeznaczoną dla audiofilów. Nadaje się idealnie do pomieszczeń od 20 m2 i odległości odsłuchu od 3 m.

Focal Aria 936 – kolumna podłogowa Hi-Fi

7 499,00 
Focal Aria 936 to 3-drożna kolumna o eleganckim designie i niedużej podstawie. Bardzo liniowa, ze znakomitą dynamiką dzięki trzem głośnikom niskotonowym, jest w naturalny sposób przeznaczona do studyjnego odsłuchu stereo. Jest także idealna do stworzenia spektakularnego systemu kina domowego. Odpowiednia do pomieszczeń od 25 m2 i odsłuchu z odległości 3-3,5 m.

Focal 100 IWSUB8 – Subwoofer instalacyjny

2 699,00 
Focal to francuska marka, które słynie z innowacyjnych rozwiązań. Ten producent sprzętu ma w ofercie głośniki kolumnowe podstawkowe, głośniki kolumnowe podłogowe, głośniki instalacyjne, głośniki zewnętrzne, subwoofery, także wiele innych propozycji.

Focal 100 OD 8 – Głośnik zewnętrzny

1 399,00 
Focal to marka, której nie trzeba przedstawiać. To francuski producent sprzętu muzycznego, który oferuje sprzęty najwyższej jakości skierowane do osób skupionych na precyzji odtwarzania dźwięku i wysokiej trwałości produktu.

Focal 100 ICW 8 – Głośnik sufitowy

1 399,00 
Proponowany model jest głośnikiem dwudrożnym, opartym na osobnych układach wysoko- i niskotonowym. Wyposażony został w średniotonowy przetwornik oparty o technologię Polyglass i wysokotonowy aluminiowo- manganowy z odwróconą kopułką.

Focal 300 IC 5 LCR – Głośnik instalacyjny

4 499,00 
300 IC 5 LCR to głośniki przeznaczone do montażu w suficie, dostarczane wraz z kwadratową, białą maskownicą, którą można pomalować na dowolny kolor. To model dwudrożny, który posiada osobny układ nisko i wysokotonowy.

Firma Focal

Zacznijmy jednak od krótkiego przedstawienia samej firmy. Focal to znany i uznany producent sprzętu audio, wywodzący się z Francji. Zasłynął szczególnie z wysoko cenionych głośników samochodowych, wzmacniaczy i cyfrowych jednostek przetwarzania sygnału.

O charakterze samej firmy i podejściu do klientów świadczy motto, którym kierują się jego pracownicy: "Listen Beyond. Anywhere. Anytime." Pokazuje to, że produkowany sprzęt audio ma wykraczać poza standardy utarte przez ostatnie dziesięciolecia. Dzięki głośnikom Focal usłyszymy więcej, lepiej, o każdej porze i w każdym miejscu...

Specyfikacja kolumn firmy Focal

Jeżeli chodzi o firmę Focal kolumny stały się jednym ze znaków rozpoznawczych tej marki. Flagowymi produktami natomiast są z całą pewnością głośniki linii Utopia i Electra czy kolumny Aria.

FocalTo, co wyróżnia Focal na tle innych producentów sprzętu audio to dbałość o szczegóły i rewolucyjne rozwiązania projektowe. Specjaliści dbają o jakość, ale i o design kolumn głośnikowych, jak na prawdziwych Francuzów przystało. Inspirującym pomysłem jest wykorzystanie w budowie kolumn stożka basowego, który opiera się na konstrukcji przekładkowej z rdzeniem ze specjalnie zaprojektowanej pianki pomiędzy dwoma arkuszami włókna szklanego. Dzięki temu kolumny od Focala charakteryzują się niewielką wagą i dobrym tłumieniem dźwięku.

Zwraca także uwagę fakt, iż Focal tworzy jednostki napędowe kolumn we własnym zakresie, dzięki czemu mają one dużą elastyczność, jeśli chodzi o precyzyjne dostrojenie wydajności stożka do zamierzonego zastosowania. Jest to ogromna przewaga nad konkurentami.

Focal kolumny opinie

W internecie można spotkać opinie, które wskazują na kilka podstawowych aspektów. Klienci cenią kolumny firmy Focal przede wszystkim za szerokie pole odsłuchu. Poza tym wskazuje się także na nowatorskie podejście do rozwiązań konstrukcyjnych, a więc między innymi lnianą membranę czy wysokotonowe głośniki z odwróconą kopułką. Ten niewielki element, wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowego to wyróżnik kolumn z rodziny Aria. Dźwięk jest czysty i wyraźny.

Kolumny Aria spotkały się także z bardzo pozytywną opinią specjalistów. Podkreślają oni, że nie ustępują one wcale znacznie droższym Electrom, zatem wątek ekonomiczny ma też tutaj swoje znaczenie.

Marka Focal - od małej rodzinnej firmy do międzynarodowego prestiżu

Od skromnego warsztatu zajmującego się mechaniką precyzyjną do światowego lidera w dziedzinie innowacji akustycznej. Tak można w skrócie opisać historię przedsiębiorstwa od czasu jego powstania. Najważniejsze osiągnięcia przedsiębiorstwa można ująć w następujących latach:

- 1980 r. założenie firmy przez paryskiego inżyniera Jacques'a Mahula,

- 1982 r. opracowanie rewolucyjnej membrany przetworników głośnikowych,

- 1990 r. lider na rynku francuskim i zdobywanie pierwszych nagród za granicą,

- 1995 r. umacnianie marki na rynku międzynarodowym i światowym,

- 2001 zwycięzca światowego finału konkursu Car Audio IASCA. Lider branży car audio,

- 2016 r. wprowadzenie na rynek słuchawek Utopia z najmniejszym przetwornikiem na świecie.

Działalnością przewodnią marki Focal jest produkcja przetworników głośnikowych i sprzętu Hi-Fi. Na sukces i prestiż firmy od samego początku pracują zatrudnieni tam pasjonaci muzyki, dla których najistotniejsza jest perfekcyjna jakość odtwarzanego dźwięku.

Produkty marki Focal

Wszystkie produkty są wynikiem innowacji i technologii stworzonych przez projektantów firmy Focal. To, co wyróżnia tę markę od innych to ciągłe inwestowanie w badania nad idealnym dźwiękiem głośników. Dlatego można mieć pewność, że wybierając systemy audio tej klasy, jakość brzmienia będzie bezkonkurencyjna. Oprócz tego, że produkty tej klasy są najlepsze w swojej kategorii, to są one zarówno produkowane, jak i dystrybuowane samodzielnie. Znajdują one zastosowanie w różnych środowiskach, spośród których można wyróżnić:

- głośniki samochodowe,

- nagłośnienie do systemów home audio,

- głośniki specjalistyczne Hi-Fi.

Jak powstaje idealny dźwięk jakości Focal?

W dużej mierze serie produktów są wytwarzane na terenie Francji. Zgodnie z tradycją sam projekt jest autorstwem marki Focal. Świadczy to o tym, że firma przywiązuje dużą wagę do rodzimego wytwarzania produktów i staranności wykonania. O najwyższej jakości dźwięku decydują najlepsze technologie opracowane przez zespół Focal. Idealną akustykę zapewniają membrany wykonane z poliglasu, kevlaru lub lnu. Natomiast wysokotonowe głośniki wytwarzane są z berylu i aluminium czy magnezu.

Systemy audio marki Focal bez wątpienia będą cieszyły wrażliwy zmysł słuchu osób, które dążą do jak najwierniejszego odtwarzania dźwięku. Głośniki tej klasy reprodukują dźwięk z mistrzowską jakością. Nie bez powodu są poszukiwanym produktem, przez audiofilów i kolekcjonerów pierwszorzędnego sprzętu Hi-Fi.

Pierwszy zarys powstania firmy Focal zainicjowano w 1979 roku. Jako pierwsza w historii była warsztatem produkującym przetworniki głośnikowe. Od tego czasu światowy rynek akustyki podąża za innowacjami stworzonymi przez małe przedsiębiorstwo we francuskim miasteczku Saint-Étienne. W obecnych czasach marka Focal tworzy wysokogatunkowy sprzęt akustyczny różnego przeznaczenia. Systemy audio tej firmy odznaczają się eleganckim designem połączonym z wysokiej jakości technologiami i mechaniką.