Wyświetlanie 1–24 z 112 wyników

Nagłośnienie domów oraz mieszkań

W obecnych czasach można znaleźć wiele bardzo ciekawych rozwiązań jeśli chodzi o nagłośnienie domu. Wybrać możemy większe czy mniejsze wieże, kina domowe lub zestawy multiroom, które są prawdopodobnie jedną z ciekawszych propozycji. Każda opcja posiada wady i zalety. Od tego wyboru będą zależeć nasze wrażenia w czasie słuchania naszych ulubionych artystów lub wygoda samego użytkowania. Jakie więc nagłośnienie w domu najlepiej wybrać?

Kolumny podstawkowe

Taki rodzaj przetworników należy do małych rozmiarowo, ponieważ przeważnie kładzione są na półkach lub montowane są na ścianie na wysokości uszu. Różne modele mogą znacząco różnić się jakością w reprodukowanym dźwięku, jednakże przeważnie cechują się one precyzyjnym odwzorowaniem średnich, a także wysokich tonów. By osiągnąć jak najwięcej zadowalającej jakości, trzeba dodawać zestawy dedykowane do głośników niskotonowych. Najczęściej tego rodzaju głośniki najlepiej sprawdzają się w małych pomieszczeniach, które z łatwością można wypełnić dźwiękiem.

Nagłośnienie mieszkań za pomocą kolumn wolnostojących

Takie głośniki wyposażone są w cały zestaw przetworników wysoko, średnio oraz niskotonowych. Zapewniają one całkowite pokrycie spektrum dźwięków z jednego urządzenia. Cechują się ona także lepszą dynamiką oraz wysoką klarownością dźwięku.

Soundbary

Soundbary są to podłużne oraz poziomy systemy głośnikowy zawierające wiele przetworników. Jest to w ostatnich czasach bardzo popularny sposób na namiastkę naszego kina domowego. Świetnie zastąpią głośniki wbudowane w telewizor, które przeważnie są wykonane z kiepskiej jakości. Dodatkowo potrafią one naśladować dźwięki przestrzenne i są one dość proste w montażu.

Głośniki sufitowe

Głośniki sufitowe jest to popularna opcja, jeśli chodzi o słuchanie miejscu muzyki w miejscu, gdzie bardzo lubimy to robić, ale chcemy także postawić na dyskretny wygląd i nie chcemy narazić cennego sprzętu na styczność z dziećmi czy zwierzętami. W mniejszych pomieszczeniach zdecydowanie zaoszczędzają wiele miejsca, a także ich okablowanie jest niewidoczne.

Zestaw multiroom audo.

Zestaw multiroom jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią sobie świetną jakość odtwarzanej muzyki, a także ogromną wygodę w codziennym użytkowaniu. Pozwala on na bardzo szybkie przesyłanie dźwięku między wszelkimi pomieszczeniami przy użyciu sieci Wi-Fi czy Bluetooth. W taki sposób możemy łatwo odtwarzać muzykę na wszystkich naszych urządzeniach w mieszkaniu z poziomu jednego, dowolnego źródła. Daje to sporo komfort, ponieważ nie musimy przenosić głośnika czy nawet całego zestawu, z pokoju do pokoju. Jednakże nie jest to koniec zalet tej opcji. Zestaw multiroom umożliwi nam również niezależne puszczanie muzyki w odniesieniu do pomieszczenia czy konkretnych urządzeń. Sposób ten pozwoli słuchać inny utwór w salonie oraz inny w kuchni, a jeszcze inny można puścić w sypialny, co jest bardzo wygodną oraz funkcjonalną opcją. Wszystkim sterujemy z poziomu jednego źródła i śmiało można stwierdzić, że jest to proste rozwiązanie.