Podczas urządzania ogrodu trzeba zwracać ogromną uwagę na naprawdę wiele różnego rodzaju elementów. Nie tylko na to, jakie się zastosuje w ogrodzie meble, czy też jak pielęgnować się będzie trawę, lecz także na to, jakie będzie w ogrodzie obecne nagłośnienie. Jak się okazuje, wystarczy tylko nieco wiedzy na ten temat, aby być w stanie wybrać idealne głośniki ogrodowe.

Wyświetlanie 1–28 z 30 wyników

TOA GS-302 – zewnętrzny głośnik ogrodowy 30W

851,16 
GS-302 to kompaktowy głośnik ogrodowy idealny do przywoływania i muzyki tłą w ogrodach, parkach rozrywki i ośrodkach wypoczynkowych.

Lithe Audio – zestaw głośników ogrodowych bluetooth IP56

2 499,00 
Komplet dwóch głośników ogrodowych zewnętrznych wodoodpornych IP56 z Bluetooth o mocy 2x 60W z wbudowanym wzmacniaczem firmy Lithe Audio to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

Lithe Audio 01620 – głośnik ogrodowy typu skała

1 449,00 
Głośnik ogrodowy zewnętrzny wodoodporny IP56 z Bluetooth o mocy 60W z wbudowanym wzmacniaczem firmy Lithe Audio to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

Zestaw nagłaśniający Dexon – JPA 2030 + 4 x SP 311

1 249,00 
Zestaw nagłaśniający składający się z odtwarzacza ze wzmacniaczem JPA 2030 wyposażonego w odtwarzacz MP3 (USB i SD), Bluetooth i 1 wejście AUX oraz 4 szerokopasmowych głośników wodoodpornych SP 311 posiadający w zestawie dwa uchwyty: naścienny i kolec do wbicia w ziemię.

Lithe Audio 01621 – pasywny głośnik ogrodowy typu skała

799,00 
Głośnik ogrodowy zewnętrzny wodoodporny IP56  to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

LAUDIO Multishare 240 + 4 Głośniki sufitowe AMBIENT T8 Białe- Zestaw nagłośnieniowy

3 999,00 
Zestaw został stworzony by maksymalnie uprościć sprawę nagłośnienia dowolnej powierzchni użytkowej. Nie ważne czy masz ochotę delektować się muzyką w zaciszu domowym, czy też zapewnić swoim klientom przyjemne odczucia z pobytu w twojej firmie. Cena za 1 sztukę amplitunera i cztery głośniki

LAUDIO Multishare 240 + 4 Głośniki ścienne WALLY 6 PRO Białe- Zestaw nagłośnieniowy

4 599,00 
Zestaw został stworzony by maksymalnie uprościć sprawę nagłośnienia dowolnej powierzchni użytkowej. Nie ważne czy masz ochotę delektować się muzyką w zaciszu domowym, czy też zapewnić swoim klientom przyjemne odczucia z pobytu w twojej firmie. Cena za 1 sztukę amplitunera i cztery głośniki

LAUDIO Multishare 240 + 4 Głośniki ścienne WALLY 6 PRO Czarne- Zestaw nagłośnieniowy

4 599,00 
Zestaw został stworzony by maksymalnie uprościć sprawę nagłośnienia dowolnej powierzchni użytkowej. Nie ważne czy masz ochotę delektować się muzyką w zaciszu domowym, czy też zapewnić swoim klientom przyjemne odczucia z pobytu w twojej firmie. Cena za 1 sztukę amplitunera i cztery głośniki

LAUDIO Multishare 240 + 2 Głośniki ścienne WALLY 6 PRO Białe- Zestaw nagłośnieniowy

3 549,00 
Zestaw został stworzony by maksymalnie uprościć sprawę nagłośnienia dowolnej powierzchni użytkowej. Nie ważne czy masz ochotę delektować się muzyką w zaciszu domowym, czy też zapewnić swoim klientom przyjemne odczucia z pobytu w twojej firmie. Cena za 1 sztukę amplitunera i dwa głośniki

LAUDIO Multishare 240 + 2 Głośniki ścienne WALLY 6 PRO Czarne- Zestaw nagłośnieniowy

3 549,00 
Zestaw został stworzony by maksymalnie uprościć sprawę nagłośnienia dowolnej powierzchni użytkowej. Nie ważne czy masz ochotę delektować się muzyką w zaciszu domowym, czy też zapewnić swoim klientom przyjemne odczucia z pobytu w twojej firmie. Cena za 1 sztukę amplitunera i dwa głośniki

BIAMP – ROCK608 2-drożny głośnik ogrodowy typu skała 65W

694,00 
BIAMP - APART ROCK608 to dwudrożny, niskoomowy zestaw głośnikowy w kształcie skały, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy cieszyć się muzyką w ogrodzie czy na tarasie, również na otwartych przestrzeniach.

Monitor Audio CLG-W10 – Subwoofer ogrodowy

6 819,00 
CLG-W10 został stworzony do pracy na zewnątrz. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom nie rzuca się w oczy i idealnie wpasowuje się w otoczenie na tarasie czy w ogrodzie.

Monitor Audio CLG-W12 – Subwoofer ogrodowy

11 379,00 
Monitor Audio CLG-W12 został stworzony z myślą o nawet najbardziej wymagających odbiorcach. Design subwoofera sprawia, że wtapia się on w otoczenie ogrodowe.

POLK AUDIO – Atrium 300 Sat – Kompaktowy głośnik zewnętrzny

899,00 
ATRIUM 300 SAT firmy Polk Audio to urządzenie stworzone po tom aby umilać czas na otwartej przestrzeni. Dwudrożna konstrukcja gwarantuje idealny, dynamiczny dźwięk.

POLK AUDIO – ATRIUM 100 SUB Głośnik do montażu na zewnątrz

2 099,00 
Wydajny bas odporny na każdą pogodę pozwala uzyskać brzmienie jak w domu, ale na zewnątrz. SUB 100 jest idealnym uzupełnieniem w zestawie z SAT 300 pozwalając na uzyskanie pełnej dynamiki. Możesz go dowolnie pomalować aby idealnie wtopił się w otoczenie. Z tak potężnym brzmieniem to istna impreza plenerowa.

8x MONACOR GLS-351 + ITC T-1240TBV – nagłośnienie ogrodowe do 150m2

8 318,00 
Zestaw przeznaczony jest do nagłośnienia powierzchni nie przekraczającej 150 m². W skład zestawu wchodzą: 8 głośniki ogrodowe MONACOR GLS-351, oraz wzmacniacz ITC T-1240TBV

4x MONACOR GLS-351 + PA-812DMP – nagłośnienie ogrodowe do 60m2

4 805,00 
Zestaw przeznaczony jest do nagłośnienia powierzchni nie przekraczającej 60 m². W skład zestawu wchodzą: 4 głośniki ogrodowe MONACOR GLS-351, oraz wzmacniacz MONACOR PA-812DMP

TAGA Harmony – TRS-10

379,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki serii TRS zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

Monitor Audio CLG160 – Głośnik ogrodowy

2 429,00 
Idealne do instalacji przyziemnych w ogrodach i wokół tarasów oraz do zamocowania na drzewach, tyczkach i ogrodzeniach. Nowe głośniki CLG160 wyposażono w sztywne obudowy z odlewanego polimeru, co gwarantuje ich odporność na ekstremalne warunki pogodowe.

Monitor Audio Climate Garden 140 – Głośnik ogrodowy

1 999,00 
Satelity CLG-140 to znakomite, odporne mechanicznie głośniki CLG-140, dostarczające detaliczny dźwięk z wysokiego i średniego zakresu częstotliwości.

TAGA Harmony – TRS-5L

279,00 
Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach, ale także we wnętrzach - wszędzie tam, gdzie oczekuje się doskonałego brzmienia!

TAGA Harmony – TRS-15

499,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki TAGA Harmony zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

MONACOR GLS-351/GR – Głośnik ogrodowy PA “Rock”, odporny na warunki atmosf.

814,00 
MONACOR GLS-351/GR Głośnik ogrodowy “Rock”, odporny na warunki atmosf., imitujący kamień, do ogólnych zastosowań, np. do ogrodu, hotelu, restauracji, pubu.

Jamo Rock JR-6 – głośnik ogrodowy 50W

1 599,00 
Jamo Rock JR-6, to wyjątkowy model. Jak jedyny w nowej serii może grać samodzielnie w trybie stereo.  Stanowi część najnowszej oferty głośników serii outdoor.

MONACOR GLS-301/GR – Głośnik ogrodowy PA “Rock”, odporny na warunki atmosf.

1 129,00 
MONACOR GLS-301/GR Głośnik ogrodowy “Rock”, odporny na warunki atmosf., imitujący kamień, do ogólnych zastosowań, np. do ogrodu, hotelu, restauracji, pubu.

2x MONACOR GLS-351 + VOICE KRAFT ABS-80U – nagłośnienie ogrodowe do 30m2

2 886,80 
Zestaw przeznaczony jest do nagłośnienia powierzchni nie przekraczającej 30 m². W skład zestawu wchodzą: 2 głośniki ogrodowe MONACOR GLS-351, oraz wzmacniacz VOICE KRAFT ABS-80U

2x MONACOR GLS-351 + PA-806DMP – nagłośnienie ogrodowe do 30m2

2 877,00 
Zestaw przeznaczony jest do nagłośnienia powierzchni nie przekraczającej 30 m². W skład zestawu wchodzą: 2 głośniki ogrodowe MONACOR GLS-351, oraz wzmacniacz MONACOR PA-806DMP

Budowa głośników ogrodowych

Nagłośnienie do ogroduPodstawową sprawą, na którą z pewnością najwięcej osób zwróci uwagę podczas wybierania głośników do ogrodu, to jak dane głośniki będą się prezentowały. W końcu strona wizualna w ogrodzie jest nie mniej ważna niż to, jakiej jakości będzie się z danego urządzenia wydobywało brzmienie.
Podstawą w przypadku wybierania głośników jest to, aby były one skonstruowane do zewnętrznego przeznaczenia. Głośniki zewnętrzne do ogrodu muszą się one bowiem charakteryzować odpowiednią szczelnością przed wilgocią, a także być odporne na niską i wysoką temperaturę. Co więcej, nie powinny być podatne na działanie silnego słońca, czy też oczywiście innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby nagłośnienie ogrodowe odpowiednio się prezentował od strony wizualnej. Szczególnie poleca się te rozwiązania, które sprawiają, że głośnik wtapia się w tło i staje się niewidoczny. Możliwe jest to za sprawą obudów, które mogą imitować kamienie lub też przybierać taki kształt, który da się łatwo ukryć pomiędzy zaroślami.

Sposób transmisji danych

Nie da się ukryć, że niezwykle ważną kwestią podczas wybierania głośników ogrodowych jest to, w jaki sposób będzie do nich przesyłany sygnał. W końcu źródło dźwięku w postaci jakiegoś odtwarzacza musi mieć połączenie z głośnikami, co w ogrodzie na dużej przestrzeni może być nieco utrudnione. Jakie są więc obecne możliwości? Odpowiedż jest prosta głośniki ogrodowe bezprzewodowe
Podstawową sprawą jest oczywiście połączenie przewodowe, które powszechnie stosowane jest w pomieszczeniach. Niestety w ogrodzie na dużej przestrzeni poprowadzenie i estetyczne ukrycie przewodów może być trudne do zrealizowania. Z tego też powodu często poleca się wybranie głośników odbierających sygnał bezprzewodowo np. poprzez bluetooth. Oczywiście w przypadku takich modeli pamiętać trzeba o tym, aby były one zasilane nie z baterii, lecz z większego akumulatora, który pozwoli im działać o wiele dłużej.

Parametry głośników

Na koniec podczas wybierania głośników do ogrodu pozostaje kwestia odnosząca się do samej jakości dźwięku, który będzie się z głośników wydobywał. W tym wypadku parametry, na które trzeba zwracać uwagę, są identyczne z tymi, którymi charakteryzują się zwykłe głośniki wewnętrzne. O czym więc mowa?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście moc głośników. Dobierając ją, trzeba zwrócić uwagę na to, jak duży posiada się ogród i jak wiele rozmieści się w nim urządzeń. Przyjmuje się, że nie powinno się schodzić z mocą poniżej 100 W.
Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby dany głośnik charakteryzował się odpowiednio wysokim pasmem przenoszenia dźwięku. Żeby parametr ten był na odpowiednim poziomie, poleca się wybieranie głośników z dwoma przetwornikami, co zapewni najlepszą jakość dźwięku.

Jak nagłośnić swój ogród?

Posiadając przydomowy ogródek z pewnością w okresie letnim spędzamy w nim dosyć dużo czasu. Jest to miejsce relaksu organizowania imprez jak i grillowania. Często bywa tak, że podczas pobytu w naszym ogrodzie korzystamy z radia lub z smartphona, aby posłuchać swojej ulubionej muzyki. Niestety w takich wypadkach jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo nagłośnienie dotyczy zazwyczaj jednego miejsca, w którym przebywamy, a nie całego ogrodu. Nasza firma oferuję dla Państwa kompleksowe rozwiązania nagłośnienia ogrodu. Naszym klientom możemy zaproponować kilka rozwiązań nagłośnień Twojego miejsca wypoczynku. Zainstalowaniu odpowiednich głośników w fasadzie budynku lub w podbitce dachowej. Przy  zastosowaniu odpowiednich głośników odpornych na warunki atmosferyczne zyskamy przestrzenną muzykę w naszym ogrodzie. Oprócz umieszczenia głośników w fasadzie lub podbitce dachu Państwa domu możemy rozbudować system o głośniki umieszczone pod ziemią lub głośniki imitujące np. kamień, które idealnie wkomponują się w wystrój Państwa ogrodu. Warto też zaznaczyć, że tego typu rozwiązania wymagają odpowiednich kabli przyłączeniowych, które odporne są na warunki atmosferyczne jak i uszkodzenia mechaniczne.

Nasz system nagłośnień ogrodowych idealnie spisze się również w ogródkach piwnych, restauracjach posiadających tarasy oraz w sklepach ogrodniczych jak w sklepach posiadających ekspozycję na zewnątrz swojego budynku.

W skrócie:

Tekst omawia trzy główne kwestie dotyczące nagłośnienia ogrodowego: odpowiedniej budowy głośników zewnętrznych, sposobu transmisji dźwięku oraz parametrów głośników, które wpływają na jakość dźwięku. Podkreślona jest także istotność estetyki i prezentacji głośników w ogrodzie. Autor proponuje różne rozwiązania, w tym głośniki imitujące kamienie lub umieszczone pod ziemią, oraz oferuje kompleksowe usługi związane z nagłośnieniem ogrodów.

FAQ:

Jakie są ważne cechy głośników ogrodowych?

Głośniki ogrodowe powinny być skonstruowane do zewnętrznego użytkowania, odporne na wilgoć, niskie i wysokie temperatury oraz działanie słońca. Ważne jest również ich estetyczne wkomponowanie w otoczenie.

Jakie są obecnie możliwości przesyłania sygnału do głośników ogrodowych?

Obecnie możliwe jest przesyłanie sygnału bezprzewodowo, na przykład poprzez technologię Bluetooth.

Jakie parametry głośników ogrodowych są najważniejsze?