HECO

„Kraft paper cone” to zaawansowany technologicznie głośnik średniotonowy HECO i głośniki niskotonowe spełniające najbardziej ekstremalne wymagania akustyczne. Melomani często preferują szczególnie naturalny dźwięk wytwarzany przez wysokiej jakości stożki papierowe. Rzeczywiście, wiele legendarnych głośników kinowych i wysokiej klasy z przeszłości używało z tego powodu papierowych stożków. Być może tłumaczy się to szczególnie dobrym stosunkiem między niską wagą a wysokim tłumieniem własnym. Określone rodzaje drewna są wstępnie wybierane w celu zapewnienia wysokiej jakości masy celulozowej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

HecoTylko skandynawskie drewno sosnowe ma wymagane mocne włókna. Inne rodzaje drewna nie nadają się względu na ich niską wytrzymałość. Pulpa jest następnie mieszana z dodatkiem 5% wyprodukowanych w Niemczech włókien wełnianych (długość 6 - 12 mm). Podczas tego procesu wszystkie włókna łączą się, tworząc gęsto spleciony splot. Materiał ten jest następnie równomiernie dociskany do stożkowej formy stożka pod wysokim ciśnieniem. Wynikiem tego jest membrana głośnika o pożądanych właściwościach akustycznych zapewniających wysokie obciążenie mechaniczne. Te pozytywne cechy oznaczają, że „Kraft paper cone” jest używany praktycznie we wszystkich Kolumny HECO. Obwód długiego rzutu, bardzo wytrzymała cewka głosowa i linearyzowane systemy magnesów gwarantują maksymalny dynamiczny kontrast i precyzję.

W asortymencie marki Heco na naszej stronie znajdziecie Państwo wszelkie składowe do budowy wyjątkowych zestawów kina domowego jak kolumny podstawkowe, kolumny podłogowe, kolumny centralne, subwoofery aktywne oraz wiele więcej.

HECO to marka, która reprezentuje bogatą i długą tradycję produkcji głośników niemieckich o wypracowanej marce i jakości. Od dnia, w którym firma powstała ponad sześćdziesiąt lat temu, zobowiązała się do opracowania bezkompromisowej, wysokiej jakości reprodukcji dźwięku na potrzeby kina domowego/home audio.

Legendarna seria głośników ukształtowała dotychczasowy wizerunek marki. Fakt, że HECO na nowo odkrywa się na nowo w ciągu ponad sześćdziesięciu lat swojej historii - obejmującej okres, który był świadkiem najważniejszych zmian w technologii hi-fi - jest świadectwem siły i innowacyjnej siły marki.

Zespół badawczo-rozwojowy HECO opracował nowy głośnik wysokotonowy, który charakteryzuje się wysoką wydajnością i wyjątkową rozdzielczością dla serii HECO Celan GT. Opiera się on na kopule o średnicy 30 mm z szerokim obramowaniem nadającym szczególnie niską częstotliwość rezonansową. Konstrukcja zwiększa jego zdolność do rozpraszania energii, szczególnie przy przejściu do zakresu średniego, a tym samym pozwala na szczególnie harmonijną mieszankę przy tych krytycznych częstotliwościach. Kopuła jest wykonana z bardzo lekkiego związku polibibrylowego, aby umożliwić reprodukcję najwyższej częstotliwości. Pierścienie miedziane zintegrowane w obwodzie magnetycznym zmniejszają zniekształcenia, podczas gdy starannie wyprofilowany, diamentowo odlewany kołnierz z odlewanego aluminium jest odpowiedzialny za bardzo kontrolowane, szerokie i równomierne rozproszenie tego nowego głośnika wysokotonowego.