Amplitunery stereo

Dobrze działające kino domowe to nie tylko dobry telewizor, który będzie nam zapewniał wysokiej jakości obraz, ale również zestaw sprzętów odpowiadających za przetwarzanie różnego typu dźwięków. Jeśli z oglądania filmów oraz codziennej rozrywki przy swoim ulubionym serialu chcemy czerpać jak najwięcej przyjemności, wtedy powinniśmy więcej uwagi poświęcić kwestii nagłośnienia naszego pomieszczenia. Powiedźmy, że mamy już wybrane odpowiednie głośniki, które będziemy chcieli umieścić w wybranych przez nas miejscach w naszym pokoju lub salonie, pozostaje nam wtedy jedynie kwestia odpowiedniej dystrybucji dźwięku. Tego typu funkcję realizował będzie amplituner, którego działanie oraz praktyczne zastosowanie zostanie przedstawione w kolejnych akapitach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 26

WiiM Amp – Wzmacniacz zintegrowany stereo

1 699,00 
WiiM Amp - Nowoczesny, wszechstronny i wydajny wzmacniacz zintegrowany stereo z wbudowanym odtwarzaczem sieciowym.

Yamaha MusicCast R-N600A – Amplituner stereo

2 959,00 
Yamaha R-N600A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.  

Cambridge Audio AXR100 – amplituner stereofoniczny 100W

2 450,00 
Cambridge Audio AXR100 to wyższy model amplitunera stereo z nowej serii produktów AX. Pomimo budżetowej ceny urządzenia cechują się nowoczesnym i eleganckim designem oraz zastosowaniem niektórych rozwiązań technicznych z wyższych serii CX oraz Edge.

Denon DRA-800H – Amplituner Stereo

2 699,00 2 999,00 
To nowy, dwukanałowy amplituner z funkcjami sieciowymi! Firma Denon wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy marzą o tym by mieć sprzęt stereo o tradycyjnym rozmiarze z najnowocześniejszymi funkcjami sieciowymi oraz możliwością podłączenia pod telewizor, jednak zamknięty w jednej obudowie. Taki właśnie jest nowy DRA-800H!

Onkyo TX-8270 – Amplituner stereo

3 199,00 
Onkyo TX-8270 – uniwersalny amplituner stereo z dostępem do usług internetowych oraz możliwością wysyłki dźwięku do głośników bezprzewodowych.

Zestaw Eversolo – DMP-A6 Master Edition + AMP-F2 + BTR-12

8 999,00 
Gotowy zestaw: AMP-F2 – Rewolucyjny wzmacniacz mocy + DMP-A6 Master Edition – Wyjątkowy odtwarzacz sieciowy + Pilot BTR-12

Zestaw Eversolo – DMP-A6 + AMP-F2 + BTR-12

7 399,00 
Gotowy zestaw: AMP-F2 – Rewolucyjny wzmacniacz mocy + DMP-A6 - Odtwarzacz sieciowy + Pilot BTR-12

Cambridge Audio EVO 150 Delorean Edition- Wzmacniacz audio All-In-One

Dostępny wkrótce
Evo 150 pozwala na przeniesienie muzyki z przeszłości i teraźniejszości w przyszłość dzięki wykorzystaniu wyjątkowego wzmocnienia Hypex NCore klasy D i platformie do strumieniowego przesyłania muzyki StreamMagic. Zestaw wejść cyfrowych i analogowych oraz wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy sprawiają, że Evo może pełnić rolę serca systemu hi-fi przez długie lata. W połączeniu z głośnikami, Evo zapewnia doskonałą jakość dźwięku w wysokiej rozdzielczości z jednego eleganckiego i dyskretnego urządzenia.

Marantz Model 50 – Wzmacniacz zintegrowany

7 999,00 
Marantz MODEL 50 to czysto analogowy stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, zapewniający doskonałą równowagę między mocą a elegancją. Gwarantuje odkrywanie ciepła, przestrzenności, szczegółowości i bogactwa dźwięku w każdym nagraniu.

Marantz STEREO 70s – Amplituner stereofoniczny HDMI / Bluetooth / AirPlay 2 / HEOS

4 390,00 
Marantz STEREO 70s - odkryj niesamowitą jakość dźwięku z nowym amplitunerem stereo Marantz.

Denon PMA-600NE – Zintegrowany wzmacniacz stereo

1 999,00 
Wzmacniacz zintegrowany Denon PMA-600NE jest doskonałym wyborem dla początkujących entuzjastów muzyki, którzy chcą zbudować swój pierwszy 2 kanałowy system Hi-Fi. PMA-600NE zapewnia najbardziej żywe i emocjonalne odtwarzanie dźwięku z płyt winylowych i formatów o wysokiej rozdzielczości oferując wejścia cyfrowe oraz wbudowany korektor gramofonowy Phono.

Audiolab Omnia – Wzmacniacz stereo All-In-One Czarny

6 999,00 
Audiolab Omnia to prawdziwe urządzenie All-In-One posiadające cechy wielu urządzeń: zintegrowanego wzmacniacza, odtwarzacza CD, bezprzewodowego odtwarzacza strumieniowego, przetwornika cyfrowo-analogowego, wzmacniacz słuchawkowego i przedwzmacniacza.

Audiolab Omnia – Wzmacniacz stereo All-In-One Srebrny

6 999,00 
Audiolab Omnia to prawdziwe urządzenie All-In-One posiadające cechy wielu urządzeń: zintegrowanego wzmacniacza, odtwarzacza CD, bezprzewodowego odtwarzacza strumieniowego, przetwornika cyfrowo-analogowego, wzmacniacz słuchawkowego i przedwzmacniacza.

Marantz Model 40n – Amplituner stereofoniczny

10 999,00 
Marantz Model 40 - Amplituner stereofoniczny. Nowy wzmacniacz Marantz'a wyznacza standardy wyjątkowej jakości dźwięku, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowej muzyki, podcastów i nie tylko.

Yamaha MusicCast R-N1000A – Amplituner stereo

7 399,00 
Yamaha R-N1000A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.  

Yamaha MusicCast R-N800A – Amplituner stereo

4 149,00 
Yamaha R-N800A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.  

Roksan Attessa – Wzmacniacz Streamujący All-in-one

9 290,00 
Attessa to innowacyjny wzmacniacz strumieniowy, który oferuje pełną kontrolę technologii dźwięku multi-room BluOS oraz całą moc zintegrowanego wzmacniacza.

Denon PMA-900HNE – Amplituner Stereo HEOS

3 390,00 
To nowy, dwukanałowy wzmacniacz stereofoniczny z funkcjami sieciowymi! Firma Denon wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy marzą o tym by mieć świetnie grający sprzęt stereo o tradycyjnym rozmiarze z możliwościami strumieniowania muzyki bezprzewodowo za pomocą platformy HEOS.

NAD AMP1 – Amplituner Stereo

2 599,00 
AMP1 jest funkcjonalnym amplitunerem, który - korzystając z technologii NAD - zapewnia maksymalną jakość wyjściowego sygnału audio.

Cambridge Audio AXR85 – amplituner stereofoniczny 85W

2 590,00 
AXR85 dostarcza 85 W mocy na kanał, wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek z ruchomym magnesem, przednie wejście 3,5 mm obsługujące iPod/odtwarzacze MP3, wbudowany tuner FM/AM z RDS i pamięcią 30 stacji oraz cztery wejścia analogowe do podłączenia urządzeń AV i źródeł audio. Ponadto, wbudowany odbiornik Bluetooth umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera PC.

Marantz NR1200 – Amplituner stereofoniczny HDMI / Bluetooth / AirPlay 2 / HEOS

3 248,00 3 299,00 
Charakteryzujący się doskonałymi parametrami amplituner NR1200 bez problemu odtwarza różne rodzaje dźwięków w tym samym czasie.

Yamaha WXA-50 – Amplituner stereo

2 799,00 
Yamaha MusicCast WXA-50 to wyposażony w najnowsze funkcje sieciowe wzmacniacz zintegrowany. Wystarczy podłączyć do niego kolumny głośnikowe i otrzymamy nowoczesny sprzęt audio, będący dodatkowo elementem wyjątkowego systemu bezprzewodowej muzyki (multi-room) Yamaha MusicCast.

Marantz Melody X MCR612 – Amplituner Stereo HEOS z CD

2 499,00 
Miniaturowy amplituner stereofoniczny Marantz z wbudowanym odtwarzaczem płyt CD oraz z możliwością strumieniowania przez platformę HEOS. Odsłuchaj u Nas!

Cambridge Audio AXR100D – amplituner stereofoniczny 100W z tunerem DAB+/FM

3 090,00 
Najnowszym dodatkiem do serii AX jest amplituner stereofoniczny AXR100D. Urządzenie oferuje wzmacniacz o mocy 100W (przy 8Ω), trzy wejścia analogowe RCA, a także trzy wejścia cyfrowe – dwa optyczne Toslink i jedno koncentryczne RCA oraz dedykowane wyjście na subwoofer. Można więc do niego wysłać sygnał cyfrowy ze streamera, konsoli do gier, odtwarzacza DVD i Blu-raya.

Magnat MR 780 – Amplituner stereo DAB+/FM

3 699,00 
Magnat MR 780 łączy w sobie elegancki, audiofilski dźwięk z dużymi rezerwami mocy oraz lampową słodycz, dzięki użyciu Lamp ECC 81 w przedwzmacniaczu.

Jaki amplituner stereo wybrać?

Amplitunery stereoWybór odpowiedniego amplitunera stereo może okazać się bardzo ciężkie dla osoby, która nie ma większego doświadczenia w dziedzinie akustyki. Różnice w przypadku tego typu sprzętów widoczne są dopiero po przeanalizowaniu dokładnych różnic w specyfikacji poszczególnych, interesujących nas modeli. Postaram się jednak przedstawić po krótce, które parametry powinny interesować nas najbardziej i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ostatecznej decyzji, aby nasz zakup był w końcowym efekcie najbardziej korzystny oraz satysfakcjonujący.

Rynek aplitunerów stereo nie rozwija się już tak prężnie jak kiedyś, gdyż ludzie coraz częściej zaczynają odchodzić od tradycyjnego radia i bardzo wygodne stało się słuchanie muzyki z kompletnie innych źródeł. Nowoczesne sprzęty, na które warto jednak zwrócić uwagę, posiadają funkcje sieciowe, które znacząco rozszerzają funkcjonalność całego urządzenia. Dzięki czemu jesteśmy wstanie, bez konieczności połączenia fizycznego, odtwarzać muzykę z naszych telefonów, tabletów oraz komputerów przy udziale sieci bluetooth lub wi-fi.

Kolejnym parametrem, który powinien być dla nas istotny w kwestii zakupu amplitunera stereo powinna być moc znamionowa, która odpowiada za możliwości urządzenia, jeśli chodzi o szeroko rozumianą głośność. Jeśli nasze pomieszczenie, w którym chcemy stworzyć dobry system nagłośnieniowy posiada metraż w granicach 20-tu metrów kwadratowych, wtedy nasz wybór powinien paść na grupę sprzętów, która w specyfikacji zapisany ma wyżej przedstawiony parametr co najmniej na poziomie 100 W na kanał.

Reszta funkcji oraz parametrów nie będzie miała realnego wpływu na jakość końcowego odsłuchu. Jednakże różnice w poszczególnych funkcjonalnościach mogą nas zainteresować i zwiększyć atrakcyjność danego modelu. Jeśli bardzo często słuchamy muzyki z pendrive, wtedy powinniśmy szukać urządzeń z wejściem USB. Jeśli ważne jest dla nas wejście HDMI, wtedy powinniśmy szukać amplitunerów gwarantujących tego typu rozwiązanie.

Zestaw stereo czy kino domowe?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą państwo oprócz tradycyjnych aplitunerów stereo, które zostały opisane w poprzednim akapicie, również opcję zakupu amplitunerów dedykowanych do bardzo popularnych obecnie kin domowych. Czym oba rozwiązania różnią się od siebie? Oczywiście funkcjonalnością, polecanym zastosowaniem oraz ceną jaką musimy zainwestować w daną grupę urządzeń.

Amplitunery stereo będą idealną odpowiedzią na oczekiwania użytkowników, którzy spędzają bardzo dużo czasu na słuchaniu kawałków swoich ulubionych wykonawców. Możliwości urządzenia zostaną jednak zweryfikowane, gdy będziemy chcieli idealnie odtworzyć ścieżkę dźwiękową pochodzącą z wybranego przez nas filmu. Wtedy specyfikacja sprzętu może być niewystarczająca, a dźwięk wychodzący z naszego systemu nie satysfakcjonujący.
Amplitunery dedykowane do kina domowego rozwiążą nasz problem, lecz w ostatecznym rozrachunku będziemy musieli w nasz system zainwestować znacznie większą ilość pieniędzy.

Dzisiejszy rynek oferuje nam wiele modeli amplitunerów stereo, które różnią się nie tylko marką, ale także specyfikacją i ceną. Wybór odpowiedniego modelu wymaga więc zrozumienia własnych potrzeb oraz wiedzy o kluczowych cechach tego typu urządzeń.

Pierwszym kryterium, które powinniśmy uwzględnić, jest moc znamionowa urządzenia. W przypadku małych pomieszczeń, o powierzchni około 20 metrów kwadratowych, wystarczy urządzenie o mocy 100 W na kanał. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na funkcje sieciowe urządzenia, które pozwalają na odtwarzanie muzyki z różnych źródeł, takich jak telewizor, tablet czy smartfon, za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub Bluetooth.

Drugim aspektem, który należy uwzględnić, jest typ i liczba dostępnych portów. Dla osób często korzystających z muzyki zapisanej na pendrive'ach, ważne będzie posiadanie wejścia USB. Natomiast dla tych, którzy pragną połączyć amplituner z telewizorem lub komputerem, kluczowe będzie wejście HDMI.

Podczas wyboru amplitunera warto również zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Amplitunery stereo są doskonałym rozwiązaniem dla miłośników muzyki, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem swoich ulubionych utworów. Z drugiej strony, jeżeli chcemy korzystać z amplitunera podczas oglądania filmów, warto rozważyć zakup urządzenia przeznaczonego do kina domowego, które oferuje lepszą jakość dźwięku przestrzennego.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na cenę amplitunera. Na rynku dostępne są zarówno modele ekonomiczne, jak i te bardziej zaawansowane, o wyższej cenie. W celu pomocnej w wyborze, poniżej przedstawiamy TOP 3 amplitunerów stereo do 2000 zł oraz TOP 4 amplitunerów do 3000 zł dostępnych na rynku. Przy ocenie każdego z nich uwzględniamy takie aspekty jak moc znamionowa, funkcje sieciowe, dostępne porty oraz stosunek jakości do ceny.