Nagłośnienie do łazienki: najważniejsze funkcje

Puszczanie muzyki w pomieszczeniu, w którym sprzęt narażony jest na kontakt z wodą, jest możliwe dzięki zamontowaniu  w nim nagłośnienia łazienkowego. Takie odtwarzacze są wodoodporne: nie szkodzi im para wodna ani pochlapanie wodą. Wysoka jakość dźwięku oraz możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych powoduje, że w łazience muzykę ze smartfona, tabletu lub dowolnego innego urządzenia bądź korzystać z oferty dowolnie wybranej stacji radiowej.

Wyświetlanie 1–36 z 53 wyników

Niektóre modele odtwarzaczy umożliwiają automatyczne włączanie radia przy zapalaniu światła w łazience i wyłączanie przy jego gaszeniu: jest to wygodna opcja zwłaszcza w większych budynkach takich jak hotele i pensjonaty albo biura. Rozwiązanie to stosuje się jednak również w mieszkaniach i domach indywidualnych.

Głośniki do łazienki  rodzaje

Nagłośnienie do łazienkiW sprzedaży dostępne są odtwarzacze ścienne (umieszczane w puszkach podtynkowych lub instalowane we wgłębieniu ściennym) albo zestawy głośnikowe montowane na ścianach, a nawet meblach łazienkowych. Osoby, którym zależy nie tylko na słuchaniu radia, ale i na odtwarzaniu w łazience własnej muzyki, wybierają często głośniki łazienkowe bluetooth sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon lub tablet. W ten prosty sposób, nie mnożąc kabli i przewodów, można zapewnić nagłośnienie łazienki dla dowolnie wybranych utworów muzycznych. Głośniki sufitowe do łazienki są proste w instalacji, nie rzucają się też w oczy i nie szkodzą wystrojowi łazienki. Odpowiednio dobrane głośniki mogą nawet wspierać estetykę pomieszczenia. Niektóre modele wyposażone są w piloty zdalnego sterowania.

Nagłośnienie do łazienki

Nagłośnienie do łazienki staje się coraz popularniejszym uzupełnieniem wyposażenia współczesnego mieszkania. W łazience spędza się czas już nie tylko na szybkim prysznicu: dla wielu osób jest to miejsce wypoczynku i relaksu (np. podczas długiej, gorącej kąpieli) lub zabiegów zdrowotno-pielęgnacyjnych. Łazienka przekształca się czasami wręcz w domowe SPA. Coraz potrzebniejsze staje się więc umożliwienie słuchania w tym pomieszczeniu muzyki i radia: kąpiel ze świecami i relaksującą muzyką jest dzięki temu na wyciągnięcie ręki.