Zestawy home audio to za pewne jedna z tych rzeczy, których rozstrzał cenowy jest ogromny, ponieważ możemy zapłacić zarówno tysiąc złotych jak i nawet kwotę 50 krotnie większy. Wszystko zależy od tego jaką kwotą dysponujemy i jakie środki uda nam się w tym celu zebrać i jak bardzo cenimy wysoką jakość dźwięku. Jeśli chcemy pokryć całe nasze domostwo dźwiękiem jesteśmy zmuszeni do stosowania konkretnych typów głośników. Niezależnie od postawionego celu, warto jest przemyśleć przede wszystkim nad tym jak często zdarza nam się korzystać z danego pomieszczenia. Oczywistym jest że zamontowanie zestawu w kuchni będzie bardziej sensownie aniżeli w przypadku instalacji sprzętu w łazience lub kotłowni. Warto też pomyśleć w jakich okolicznościach będą one używane i czy nie będą np. służyć jedynie do okazjonalnego odsłuchu.

Wyświetlanie 1–28 z 47 wyników

Yamaha MusicCast R-N600A + INDIANA LINE TESI 561

4 999,00 
Yamaha R-N600A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.

Yamaha MusicCast R-N800A + INDIANA LINE TESI 661

7 199,00 
Yamaha R-N800A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.

Yamaha MusicCast R-N600A + INDIANA LINE NOTA 550 X

4 599,00 
Yamaha R-N600A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.  

Yamaha MusicCast R-N600A + INDIANA LINE NOTA 260 X

3 999,00 
Yamaha R-N600A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.  

Yamaha MusicCast R-N800A + INDIANA LINE TESI 561

6 299,00 
Yamaha R-N800A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.

Yamaha MusicCast R-N600A + INDIANA LINE TESI 661

5 799,00 
Yamaha R-N600A to wszechstronny amplituner sieciowy, który zapewnia niezwykłą przyjemność słuchania muzyki w nowoczesnym stylu.

Pylon Opal 30 Cambrigde CXA81 zestaw stereo

8 800,00 
Zestaw stereo Zestaw stereo Pylon Opal 30 + Cambrigde CXA81 - zestaw stereo najlepszy w swojej klasie. Niesamowita czystość i najlepsza moc. 8800 pln.

Tonsil Maestro II 180 + Onkyo TX-8250 – Zestaw Stereo

3 599,00 
Tonsil Maestro II 180 + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8250 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Pylon Diamond 28 Cambrigde CXA81 zestaw stereo

12 500,00 
Zestaw stereo Zestaw stereo Pylon Diamond 28 + Cambrigde CXA81 - zestaw stereo najlepszy w swojej klasie. Niesamowita czystość i najlepsza moc. 12500 pln.

Pylon Diamond 25 Cambrigde CXA81 zestaw stereo

11 500,00 
Zestaw stereo Zestaw stereo Pylon Diamond 25 + Cambrigde CXA81 - zestaw stereo najlepszy w swojej klasie. Niesamowita czystość i najlepsza moc. 11500 pln.

Klipsch RP-8000F + SPL-150EU – Zestaw stereo 2.1

10 997,00 
Potęga, precyzja, neutralność i bardzo wysoka efektywność to cechy charakterystyczne kolumn Klipsch’a, tym razem w zdecydowanie przystępniejszej cenie.

Voice Kraft VK 210 – zestaw kolumn ze wzmacniaczem

838,60 
Zestaw kolumny głośnikowych Voice Kraft serii 210 wraz ze wzmacniaczem oraz bezprzewodowym mikrofonem jest idealnym rozwiązaniem zarówno do użytku domowego jak i plenerowego. Stylowe połączenie nowoczesnego wzornictwa i rewelacyjnego brzmienia oddaje czystość i dynamika dźwięku.

ArtSound SONAR 3.1 – Zestaw kina domowego – AS 350 + ASC 350 + FL A80

Zapytaj o cenę
ArtSound jest belgijską marką głośników i systemów audio. Oferuje inteligentne rozwiązania audio oraz niezawodne produkty. Celem firmy jest dostarczenie muzyki do każdego pomieszczenia. Ich asortyment jest gwarancją niezrównanej jakości i elegancji.

Tonsil Altus 200 + Yamaha A-S301 – Zestaw Stereo

3 245,00 
Tonsil Altus 200 + Potężny wzmacniacz stereo Yamaha A-S301 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Tonsil Altus 380 Lakier + Onkyo TX-8270 – Zestaw Stereo

7 999,00 
Tonsil Altus 380 + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8270 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Tonsil Altus 200 + Onkyo TX-8270 – Zestaw Stereo

4 199,00 
Tonsil Altus200 + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8270 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Tonsil Altus 280 + Onkyo TX-8270 – Zestaw Stereo

7 199,00 
Tonsil Altus280 + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8270 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Tonsil Altus 300 + Onkyo TX-8270 – Zestaw Stereo

4 599,00 
Tonsil Altus300 + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8270 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Tonsil Zeus Rock + Onkyo TX-8270 – Zestaw Stereo

4 999,00 
Tonsil Zeus Rock + Potężny amplituner stereo Onkyo TX-8270 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą.

Kolumny podstawkowe

Gotowe zestawy Home AudioJednym z podstawowych standardów głośników są na pewno kolumny podstawkowe tak zwane monitory. Są to niewielkie rozmiarowo przetworniki, montowane najczęściej na ścianie lub stojące na półce na wysokości naszych uszu. Poszczególne modele oczywiście będą się różniły jakością dźwięku lecz w przypadku tonów średnich i wysokich pochwalić je można za precyzyjne odwzorowanie tych tonacji. Dodanie do zestawu głośnika niskotonowego czyli tak zwanego subwoofera gwarantuję osiągnięcie zadowalającej nas jakości w pełnym spektrum. tego typu głośnik idealnie sprawdzi się do niewielkich pomieszczeń, które zostaną wypełnione wysokiej jakości dźwiękiem.

Kolumny wolnostojące

Drugim typem głośników są kolumny wolnostojące czyli podłogowe. Wyposażone są one w wysokotonowy, średniotonowy oraz niskotonowy zestaw przetworników więc zapewnią pokrycie dźwięków w pełnym
spektrum. Ponadto ważną różnicą w porównaniu do mniejszych głośników jest to iż cechują się o wiele większą czystością dźwięku oraz o wiele większą dynamiką tegoż. Tak samo jak w przypadku wyżej wspomnianych głośników półkowych, także głośniki wolnostające ustawiane są w parach. Kolumny tego typu często wykorzystywane są jako specjalny zestaw służący do odsłuchu, lecz ze względu na to iż zestaw taki jest uniwersalny można go wykorzystać jako jeden z elementów w systemie nagłośnienia typu multiroom oraz jako część kina domowego.

"Niewidzialny dźwięk"

Ostatnimi czasy niezwykle dużą popularnością cieszą tak zwane głośniki niewidzialne. Urządzenia te montowane są np. pod bardzo cienkim tynkiem, w meblu a nawet w suficie. Są one kompletnie niezauważalne dla oka. Daje to przede wszystkim nowe ogromne możliwości dla architektów projektujących wnętrza. Niestety ma to też swoje wady ponieważ w przypadku nieprawidłowego montażu ciężko jest zestaw naprawić lub poprawić. Doświadczenie firm montujących zestawy home audio jest istotne dla prawidłowego wykończenia powierzchni ścian, ponieważ mają one ogromny wpływ na akustykę w pomieszczeniu oraz odpowiadają za dobre brzmienie. Wśród audiofilii takie rozwiązanie cieszy się niestety złą sławą ze względu na zalanie rynku produktami niskiej jakości lub budżetowymi. Pozostaje jedynie wybór sprzętu renomowanych i cenionych produktów znanych marek z tego względu iż pozwolą one osiągnąć o wiele lepszą jakość niż wiele produktów z kategorii wcześniej wymienionych.

Jak dobrać nagłośnienie

Gdy nurtuje nas pytanie jakie nagłośnienie do domu powinniśmy zamontować, musimy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim ważny jest rozmiar pomieszczenia ponieważ ma to ogromny wpływ na dobór odpowiednich głośników. Należy trzymać się zasady że głośnik należy dobrać do pomieszczenia w którym ma on się znajdować. Samo pomieszczenie powinno posiadać przynajmniej podstawowe elementy akustyczne.

 

Zobacz też:

W skrócie:

Tekst opisuje różne rodzaje głośników i zestawów home audio, a także zwraca uwagę na istotę doboru odpowiedniego nagłośnienia do pomieszczenia, w którym będzie ono używane. Omówione zostały także głośniki niewidzialne, które cieszą się dużą popularnością, ale wymagają doświadczenia przy ich montażu.

FAQ:

Jakie są typy głośników w zestawach home audio?

W zestawach home audio można wykorzystać kolumny podstawkowe, kolumny wolnostojące oraz głośniki niewidzialne.

Jak dobrać odpowiednie nagłośnienie do pomieszczenia?

Przy doborze nagłośnienia do pomieszczenia należy brać pod uwagę jego rozmiar i dobierać głośniki zgodnie z zasadą, że głośnik powinien być dopasowany do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Czy głośniki niewidzialne są dobrym wyborem w zestawach home audio?