Wyświetlanie 1–25 z 448 wyników

Głośniki do samochodu – nagłośnienie samochodowe

W nowoczesnych systemach car audio, najważniejszą cechą ich komponentów składowych, jest zachowanie zdolności do przetwarzania dźwięku wysokiej jakości, przy zmniejszonych wymiarach konstrukcyjnych. Podział tych komponentów jest relatywnie prosty i obejmuje przede wszystkim konstrukcję, a także zdolność do zabudowy w ramach jednego komponentu.

Głośniki dwudrożne

Głośniki dwudrożne to przetworniki elektroakustyczne, których konstrukcja składa się z dwóch osobnych głośników, przetwarzających dźwięk w różnych pasmach. Głośniki do samochodu o konstrukcji dwudrożnej sprawdzają się zwłaszcza w systemach odseparowanych, w których wyodrębnia się osobny głośnik wysokotonowy. Nasze układy dwudrożne są zbudowane z wytrzymałych komponentów i – co więcej – są doskonałym zamiennikiem głośników oryginalnych o tych samych wymiarach.

Głośniki trójdrożne

Głośniki w układach car audio mogą mieć również konstrukcję trójdrożną. Oznacza to, że przetwarzają one dźwięki niskie, średnie i najczęściej wysokie. W układach tego typu zdarza się, że udział drogi wysokotonowej jest relatywnie niski, co przedkłada się na jej niewielki wpływ na przetwarzaną jakość dźwięku. W naszej ofercie znajdują się jedynie takie głośniki, w których poszczególne tory dźwiękowe są dopasowane ze sobą, przez co ich udział w przetwarzaniu dźwięku jest w zasadzie taki sam.

Głośniki odseparowane

Głośniki w układzie odseparowanym składają się z dwóch osobnych przetworników, które można montować w dowolnym miejscu, również z uwzględnieniem otworów konstrukcyjnych wewnątrz pojazdu. Głośniki te posiadają doskonale zaprojektowaną zwrotnicę, umożliwiającą równomierny podział przetwarzanych częstotliwości pomiędzy różnymi (najczęściej dwoma) torami. Podstawowym elementem tych rozwiązań są komponenty tekstylne, umożliwiające jeszcze lepsze przetwarzanie niskich dźwięków.

Podsumowując, głośniki do samochodu, które są dostępne w naszej ofercie, można – dzięki ich przejrzystemu podziałowi – łatwo dobrać do poszczególnych systemów nagłośnienia pojazdu.