W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór modeli wodoodpornych. Od głośników budżetowych o ograniczonym paśmie do nagłośnienia niewielkich pomieszczeń po wysokiej klasy urządzenia o dużej mocy do pokrycia dźwiękiem dużych przestrzeni. Większą część dostępnych modeli stanowią głośniki montażowe przeznaczone do zabudowy ściennej bądź sufitowej co w większości przypadków będzie stanowiło najbardziej optymalne rozwiązanie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

Dla sytuacji, w których nie ma dostępnych sufitów podwieszanych, bądź z jakichś powodów nie można sobie pozwolić na umieszczanie głośnika w ścianie, zostały przygotowane specjalne modele do instalacji naściennej, których sposób montażu można w pewnym sensie porównać z zawieszeniem obrazu. Pozostałą część dostępnych modeli stanowią głośniki tubowe, które charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością co z reguły przekłada się na dużą głośność przy niższym zużyciu energii, ale kosztem jakości dźwięku przy porównaniu z klasycznymi typami głośników. Wykraczając poza ramy klasycznych rodzajów głośników możemy natrafić na modele integrujące się z otoczeniem w niemal niezauważalny sposób poprzez użycie wzornictwa imitującego naturę, przykładowo w kształcie skały. Jedną z najważniejszych kwestii przy doborze odpowiedniego głośnika z tej kategorii jest zwrócenie uwagi na ustandaryzowaną klasę szczelności IP. Po literach IP występują z reguły dwie cyfry z czego najbardziej interesuje nas ta druga, ponieważ odpowiada za określenie klasy wodoodporności. Jej wartość zawiera się w granicach od 0 do 9. O ile nie planujemy zanurzać głośnika w wodzie na 30 minut to klasa 6  stanowi już aż nadto wystarczającą ochronę dla głośników umieszczonych na zewnątrz i narażonych na opady deszczu. Dla pozostałych sytuacji, czyli środowisk o wysokim bądź średnim zawilgoceniu spokojnie nadadzą się klasy 3,4 i 5. Wyjątkiem staje się sytuacja umieszczenia głośników w saunie, gdzie panują ekstremalne warunki. Oprócz wysokiej wilgotności panują tam także wysokie temperatury. W związku z tym zapraszamy również do bliższego zapoznania w tym artykule się z głośnikami montażowymi serii Apart Marine - CMAR i CMART .

Głośniki łazienkowe i wodoodporne

Głośniki łazienkowe i wodoodporneGłośniki łazienkowe to urządzenia zaprojektowane do pracy w warunkach wysokiej wilgotności. Idealnie spełniają rolę nagłośnienia wewnątrz pomieszczeń takich jak łazienki, sauny, baseny czy kuchnie. Świetnie nadają się też do użycia w środkach komunikacji morskiej takich jak jachty, łodzie czy statki. Ciekawym udogodnieniem w niektórych modelach jest możliwość pracy głośników w systemach multiroom czy obecność na ich pokładzie modułów wi-fi do bezprzewodowego odtwarzania muzyki, co może okazać się szczególnie przydatne w domowych instalacjach. Głośniki wodoodporne mogą być świetnym rozwiązaniem do użytku zewnętrznego dzięki specjalnemu przystosowaniu urządzeń do pracy w trudnych warunkach.