Nagłośnienie klubu fintess

NAGŁOŚNIENIE SIŁOWNI I OBIEKTÓW FITNESS.

Jak dobrać odpowiedni sprzęt nagłaśniający do sali fitness, siłowni lub innego obiektu tego typu? Czym kierować się przy wyborze sprzętu? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz u naszych Doradców.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie nagłośnienia. Wiemy, co zrobić, aby klub fitness lub siłownia  dostarczały swoim klientom dodatkowej motywacji do ćwiczeń w postaci doskonałej jakości dźwięków muzyki płynących z dopasowanych systemów nagłośnieniowych.

projekt nagłośnienie fitness

W obiektach których przeznaczeniem jest wzmożony wysiłek fizyczny dobre nagłośnienie odgrywa kluczową rolę. Dynamiczna muzyka wprowadza odpowiednią atmosferę oraz pomaga w przekraczaniu swoich ograniczeń. Często w jednym budynku mieści się kilka osobnych sal, w których chcielibyśmy aby odtwarzana była inna muzyka i komunikaty głosowe. Dobrym rozwiązaniem są tutaj wzmacniacze strefowe oraz matryce audio pozwalające na szczegółowe sterowanie poszczególnymi częściami obiektu.

Dużym urozmaiceniem są gotowe moduły i rozwiązania montowane na każdej z sal fitness, by instruktor mógł samodzielnie podłączać źródło muzyki oraz używać mikrofonów w formie standardowej na kablu lub bezprzewodowych systemów mikrofonowych a wszystko to by zajęcia w Państwa firmie były jak najbardziej profesjonalne.

NAGŁOŚNIENIE SIŁOWNI

Dla ćwiczących na siłowni osób, muzyka pełni ogromną rolę. Nie tylko umila czas, ale stanowi także ogromną motywację i sprawia, że ćwiczenia są wydajniejsze. Bardzo ważne jest, aby jakość dźwięku była dopasowana do trudnych warunków akustycznych miejsc takiego typu. Tłumienie hałasu maszyn powinno być skuteczne, lecz nie w takim stopniu, aby muzyka stała się zbyt głośna. W przypadku nagłośnienia siłowni liczy się także możliwość bezprzewodowego sterowania głośnością i możliwością instalacji systemu przywoławczego, umożliwiającego nadawanie komunikatów.

tel. 32 267 67 78
tel. 507 018 361

serwis: 501 511 321

POTRZEBUJESZ WYCENY?

Nagłośnienie sali fitness

Sprzęt nagłaśniający sale fitness  nie powinien zabierać zbyt wiele cennej przestrzeni, a dźwięk płynący z głośników zdecydowanie powinien charakteryzować się wyższym podbiciem rytmicznego basu. W zależności od potrzeb, oferujemy także sprzęt dopasowany do wszelkiego rodzaju udogodnień, takich jak mikrofony bezprzewodowe. W przypadku klubów fitness, sprzęt nagłaśniający powinien być zróżnicowany i doskonale dopasowany do różnorodnych stref. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i wiemy, że różne rodzaje zajęć w kubach fitness generują zupełnie różne potrzeby związane z dźwiękiem płynącym z głośników.

 

Oferujemy sprzęt w stu procentach dopasowany do potrzeb każdego typu siłowni i klubów fitness. Oprócz fachowego doradztwa, stworzenia projektu oraz montażu i optymalizacji, gwarantujemy:

 

– Szeroki wybór sprzętu podzielonego na strefy wraz z szybkim wyborem źródła dźwięku;

– Możliwość podpięcia innych akcesoriów zewnętrznych, takich jak mikrofony, wraz z ich podpięciem oraz lokalnych źródeł dźwięku;

– Pełne dopasowanie sprzętu do charakterystyki danego miejsca.

MASZ PYTANIA? NAPISZ NAM O SWOICH POTRZEBACH ZWIĄZANYCH Z SYSTEMEM NAGŁOŚNIENIOWYM KLUBU FITNESS LUB SIŁOWNI, A MY PRZEŚLEMY CI OFERTĘ USZYTĄ NA ICH MIARĘ.

Nagłośnienie siłowni
Nagłośnienie klubu fintess
Nagłośnienie sali fintess

Skorzystaj z naszych konfiguratorów i uzyskaj profesjonalną pomoc:

 

GOTOWE KONFIGURACJE:

Centrum Fitness


Głośniki sufitowe oraz naścienne
520 – 840 m2

Wymagania klienta:

• Elastyczny system wielostrefowy, przeznaczony do emisji muzyki oraz mowy
• Dyskretne nagłośnienie strefy baru oraz szatni
• Nagłośnienie sal ćwiczeń pozwalające na uzyskanie dużej dynamiki dźwięku z wyraźnym pasmem basowym
• Możliwość korzystania z różnych nośników audio
• Wyposażenie sal ćwiczeń w zestawy mikrofonów bezprzewodowych do prowadzenia zajęć

 

Rozwiązanie:

Nagłośnienie tego typu obiekt.w to nie lada wyzwanie. Wiele pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, pociąga za sobą konieczność zapewnienia różnych poziomów głośności, a co za tym idzie zastosowania różnego typu głośników. W niniejszym przypadku, w ciągach komunikacyjnych zamontowano 2-drożne głośniki sufitowe EDL-10TW/WS, gwarantujące pełne brzmienie muzyki oraz komunikatów głosowych. Przy użyciu miksera MPX-52PA ogólny system nagłośnienia podzielono na dwie niezależne strefy. Do miksera podłączono urządzenie WAP-200 będące połączeniem radia internetowego, tunera FM oraz DAB+, a także odtwarzacza MP3 i odbiornika do streamingu muzyki. W salach ćwiczeń, konieczne było zapewnienie niezależnego systemu nagłośnienia, aby prowadzący zajęcia mógł na miejscu decydować o tym, jaka muzyka ma być odtwarzana, z jaką prędkością oraz jaką głośnością. Dla zapewnienia odpowiedniej dynamiki dźwięku, zastosowano tu zestawy głośnikowe EUL-2/SW oraz idealnie współgrające z nimi subwoofery EUL-2SUB/SW. W celu łatwej i intuicyjnej obsługi, do dyspozycji użytkowników oddano mikser mikrofonowo-liniowy VMX-440/SW oraz odtwarzacz CD-112/BT z funkcją Bluetooth.


20x Monacor EDL-10TW/WS
Nr kat. 16.3380
2-drożny głośnik sufitowy PA

 

2x Monacor EUL-2/SW
Nr kat. 17.4450
Zestaw głośnikowy PA

 

1x Monacor EUL-2SUB/SW
Nr kat. 17.4460
Subwoofer

 

1x Monacor PA-4240
Nr kat. 17.0820
Wzmacniacz mocy PA, 4-strefowy

 

1x Monacor PA-2240
Nr kat. 17.0800
Wzmacniacz mocy PA, 2-strefowy

 

1x Monacor MPX-52PA
Nr kat. 20.2300
Mikser 2-strefowy

 

1x Monacor VMX-440/SW
Nr kat. 20.2530
4-kanałowy mikser mikrofonowo-liniowy

 

1x Monacor WAP-200
Nr kat. 38.7030
Tuner radia internetowego, FM RDS oraz DAB+, z odtwarzaczem MP3

 

1x Monacor CD-112/BT
Nr kat. 21.2940
Odtwarzacz CD/MP3 z odbiornikiem Bluetooth, interfejsem USB oraz czytnikiem kart SD/MMC