NAGŁOŚNIENIA SIŁOWNI I CLUBÓW FITNESS

62
NAGŁOŚNIONE SIŁOWNIE
93
NAGŁOŚNIONE CLUBY FITNESS

ZOBACZ KATEGORIE W NASZYM SKLEPIE

NAGŁOŚNIENIE SIŁOWNI

Jak dobrać odpowiedni sprzęt nagłaśniający do sali fitness, siłowni lub innego obiektu tego typu? Czym kierować się przy wyborze sprzętu? Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz u naszych Doradców. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie nagłośnienia. Wiemy, co zrobić, aby klub fitness lub siłownia  dostarczały swoim klientom dodatkowej motywacji do ćwiczeń w postaci doskonałej jakości dźwięków muzyki płynących z dopasowanych systemów nagłośnieniowych.
projekt nagłośnienie fitness

Nagłośnienie sali fitness

Sprzęt nagłaśniający sale fitness  nie powinien zabierać zbyt wiele cennej przestrzeni, a dźwięk płynący z głośników zdecydowanie powinien charakteryzować się wyższym podbiciem rytmicznego basu. W zależności od potrzeb, oferujemy także sprzęt dopasowany do wszelkiego rodzaju udogodnień, takich jak mikrofony bezprzewodowe. W przypadku klubów fitness, sprzęt nagłaśniający powinien być zróżnicowany i doskonale dopasowany do różnorodnych stref. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i wiemy, że różne rodzaje zajęć w kubach fitness generują zupełnie różne potrzeby związane z dźwiękiem płynącym z głośników.
Oferujemy sprzęt w stu procentach dopasowany do potrzeb każdego typu siłowni i klubów fitness. Oprócz fachowego doradztwa, stworzenia projektu oraz montażu i optymalizacji, gwarantujemy:

  • Szeroki wybór sprzętu podzielonego na strefy wraz z szybkim wyborem źródła dźwięku;
  • Możliwość podpięcia innych akcesoriów zewnętrznych, takich jak mikrofony, wraz z ich podpięciem oraz lokalnych źródeł dźwięku;
  • Pełne dopasowanie sprzętu do charakterystyki danego miejsca.

Skorzystaj z naszych konfiguratorów i uzyskaj profesjonalną pomoc:

SKORZYSTAJ Z NASZYCH KONFIGURATORÓW

BEZPŁATNA WYCENA NAGŁOŚNIENIA

Centrum Fitness

Głośniki sufitowe oraz naścienne
520 – 840 m2

Wymagania klienta:

• Elastyczny system wielostrefowy, przeznaczony do emisji muzyki oraz mowy
• Dyskretne nagłośnienie strefy baru oraz szatni
• Nagłośnienie sal ćwiczeń pozwalające na uzyskanie dużej dynamiki dźwięku z wyraźnym pasmem basowym
• Możliwość korzystania z różnych nośników audio
• Wyposażenie sal ćwiczeń w zestawy mikrofonów bezprzewodowych do prowadzenia zajęć

Rozwiązanie:

Nagłośnienie tego typu obiekt.w to nie lada wyzwanie. Wiele pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, pociąga za sobą konieczność zapewnienia różnych poziomów głośności, a co za tym idzie zastosowania różnego typu głośników. W niniejszym przypadku, w ciągach komunikacyjnych zamontowano 2-drożne głośniki sufitowe EDL-10TW/WS, gwarantujące pełne brzmienie muzyki oraz komunikatów głosowych. Przy użyciu miksera MPX-52PA ogólny system nagłośnienia podzielono na dwie niezależne strefy. Do miksera podłączono urządzenie WAP-200 będące połączeniem radia internetowego, tunera FM oraz DAB+, a także odtwarzacza MP3 i odbiornika do streamingu muzyki. W salach ćwiczeń, konieczne było zapewnienie niezależnego systemu nagłośnienia, aby prowadzący zajęcia mógł na miejscu decydować o tym, jaka muzyka ma być odtwarzana, z jaką prędkością oraz jaką głośnością. Dla zapewnienia odpowiedniej dynamiki dźwięku, zastosowano tu zestawy głośnikowe EUL-2/SW oraz idealnie współgrające z nimi subwoofery EUL-2SUB/SW. W celu łatwej i intuicyjnej obsługi, do dyspozycji użytkowników oddano mikser mikrofonowo-liniowy VMX-440/SW oraz odtwarzacz CD-112/BT z funkcją Bluetooth.

20x Monacor EDL-10TW/WS
Nr kat. 16.3380
2-drożny głośnik sufitowy PA
2x Monacor EUL-2/SW
Nr kat. 17.4450
Zestaw głośnikowy PA
 
1x Monacor EUL-2SUB/SW
Nr kat. 17.4460
Subwoofer
 
1x Monacor PA-4240
Nr kat. 17.0820
Wzmacniacz mocy PA, 4-strefowy
 
1x Monacor PA-2240
Nr kat. 17.0800
Wzmacniacz mocy PA, 2-strefowy
 
1x Monacor MPX-52PA
Nr kat. 20.2300
Mikser 2-strefowy
1x Monacor VMX-440/SW
Nr kat. 20.2530
4-kanałowy mikser mikrofonowo-liniowy
1x Monacor WAP-200
Nr kat. 38.7030
Tuner radia internetowego, FM RDS oraz DAB+, z odtwarzaczem MP3
1x Monacor CD-112/BT
Nr kat. 21.2940
Odtwarzacz CD/MP3 z odbiornikiem Bluetooth, interfejsem USB oraz czytnikiem kart SD/MMC
 

Szukasz profesjonalnej porady?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Odpowiemy na każde pytanie związane z naszą ofertą. Poznaj nasz zespół

W skrócie:

Nagłośnienie sali fitness jest nie lada wyzwaniem. Wymagana jest elastyczność systemu wielostrefowego do emisji muzyki i mowy, a także dyskretne nagłośnienie strefy baru i szatni. Do ciągów komunikacyjnych zainstalowano 2-drożne głośniki sufitowe EDL-10TW/WS, a przy użyciu miksera MPX-52PA zapewniono dwie niezależne strefy. W salach ćwiczeń zastosowano zestawy głośnikowe EUL-2/SW oraz subwoofery EUL-2SUB/SW, a do dyspozycji użytkowników oddano mikser mikrofonowo-liniowy VMX-440/SW oraz odtwarzacz CD-112/BT z funkcją Bluetooth. Sprzęt jest dopasowany do potrzeb każdego typu siłowni i klubów fitness, gwarantując elastyczność, pełne brzmienie muzyki oraz możliwość korzystania z różnych nośników audio.

FAQ:

Jakiego typu sprzęt nagłaśniający jest zalecany do wykorzystania w sali fitness?

Sprzęt nagłaśniający salę fitness powinien być elastyczny, dyskretny, zapewniający wyraźny bas oraz umożliwiający korzystanie z różnych nośników audio. Może to obejmować głośniki sufitowe oraz naścienne, mikser, wzmacniacz mocy, mikser mikrofonowo-liniowy, urządzenie WAP-200 oraz odtwarzacz CD/MP3 z odbiornikiem Bluetooth.

Jakie rozwiązanie zastosowano w niniejszym przypadku?

W tym przypadku zastosowano 2-drożne głośniki sufitowe EDL-10TW/WS, mikser MPX-52PA, urządzenie WAP-200, zestaw głośnikowy EUL-2/SW, subwoofer EUL-2SUB/SW, wzmacniacz mocy PA-4240 oraz PA-2240, mikser mikrofonowo-liniowy VMX-440/SW oraz odtwarzacz CD-112/BT z funkcją Bluetooth.

Jakie akcesoria można podłączyć do miksera?

Do miksera można podłączyć mikrofony bezprzewodowe, zewnętrzne źródła dźwięku oraz inne akcesoria.

Zobacz też: