MELODIKA

Producent znany jest przede wszystkim z kabli oraz przewodów audio. Co ważne zastosowane materiały – zarówno same kable jak i konektory – projektowane i wykonywane są przez Melodikę, a nie są składane z komponentów firm zewnętrznych. Znajdziemy tutaj zarówno typowe przewody używane w połączeniach audio jak i różnego rodzaju kable czy przejściówki posiadające dwa różne rodzaje konektorów na końcach przewodu. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i co najważniejsze stanowią solidny, wytrzymały produkt, na którym można polegać, co potwierdzają jednoznacznie pozytywne opinie użytkowników.

Wyświetlanie 1–36 z 74 wyników

Kable głośnikowe Melodika

MelodikaW tą kategorię wpasowują się najbardziej klasyczne rodzaje kabli stosowane do połączeń głośników pasywnych ze wzmacniaczami audio. Producent oferuje wiele różnych rodzajów kabli o przekrojach wahających się w przedziale 1 mm2 - 4 mm2. Najczęściej są to połączenia bezkonektorowe, czyli na zakończeniu kabla mamy “goły” przewód. Z ciekawszych rzeczy znajdziemy kable oferujące możliwość połączenia w tak zwanym systemie Bi-Wiring, czyli dwie żyły przenoszą najniższe tony, a dwie pozostałe są drogą dla średnich i wysokich tonów. Tańsze kable od tego producenta nie są ekranowe, stąd też możliwa obniżka wartości.

Kable zasilające Melodika

Przed interferencją fal elektromagnetycznych pochodzących z zewnątrz chroni je wysokiej jakości ekranowanie oraz wielokrotna (w zależności od modelu) izolacja. Dodatkowo kable te odporne są na ścieranie oraz niskie i wysokie temperatury. Wykonane zostały w podobnym designie co reszta modeli. 

Przewody XLR

Również zabezpieczone przed wpływem zewnętrznych zakłóceń poprzez izolację wysokiej jakości oraz ekranowanie. Znajdziemy wśród nich ‘kable-przejściówki’ takie jak XLR - jack 3.5 mm oraz XLR-Jack 6.3 mm

Przewody TS\TRS 

Potocznie nazywane przewodami Jack 6.3mm sygnałowymi lub instrumentalnymi,. Reprezentują identycznie wysoki poziom wykonania jak wszystkie pozostałe przewody. Oprócz standardowych typów, w ofercie znajduje się profesjonalny przedłużacz TRS posiadający zabezpieczenie przeciw wypięciu się przewodu, aczkolwiek na pierwszy rzut oka mylący jest jego wygląd, który przypomina wtyk XLR. Dostępny jest również kabel do połączeń konsumenckich, czyli Jack - Jack 3.5 mm.

Inne produkty Melodika

W ofercie znajdziemy inne kable sygnałowe takie jak: BNC, coaxial, antenowe oraz zworki wykorzystywane do bardzo krótkich połączeń w obrębie jednego urządzenia audio.