Wyposażenie sauny

W każdej saunie powinno być odpowiednie wyposażenie, które pozwala zachować odpowiednie parametry kąpieli, a także czyni kąpiel wyjątkowo przyjemną.
Oprócz termometru i higrometru (do mierzenia wilgotności) niezbędne są wiadro z wodą i chochla do polewania kamieni. Klepsydra lub zegar pozwolą odmierzyć czas przebywania w saunie. Warto też zaopatrzyć się w pojemniki na różne olejki eteryczne, pozwalające się doskonale zrelaksować, a jednocześnie mające właściwości terapeutyczne.
Dobrze dobrana muzyka sprawi, że wypoczynek w saunie będzie wyjątkowo efektywny.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Niezbędne są więc specjalne głośniki do sauny. W zależności od rodzaju sauny, powinny mieć odpowiednie parametry, które pozwolą im prawidłowo działać w bardzo trudnych warunkach, jakie panują w poszczególnych saunach. Głośniki do sauny powinny być odporne na wysoką temperaturę oraz na dużą wilgotność powietrza Wybierając głośniki do sauny, należy zwrócić uwagę na tzw. wskaźnik IP. Pokazuje on stopień ochrony przed m.in. przed wodą. Do sauny mokrej i parowej trzeba wybierać głośniki, które mają co najmniej IP55.

Nagłośnienie do sauny - jakie wybrać?

Nagłośnienie do saunyJeśli nagłośnienie do sauny ma być naprawdę dobre, to warto powierzyć jego wykonanie profesjonalistom. Nie tylko pomogą wybrać najlepsze głośniki, dostosowane do rodzaju sauny, ale zadbają o odpowiedni wygląd, który będzie dostosowany do wystroju. Bardzo ważne są także odpowiednie rozmieszczenie oraz prawidłowy montaż głośników, które będą pracowały w ekstremalnych warunkach. Odpowiednie nagłośnienie sauny Tu nawet dobry domorosły spec od nagłośnienia może polec. Profesjonalna firma ma nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie w tej dziedzinie. Prawidłowy montaż systemu nagłośniającego, który przecież jest urządzeniem elektrycznym, to nie tylko dobre odtwarzanie dźwięku. To przede wszystkim bezpieczne użytkowanie tego systemu w warunkach wysokich temperatur, a także, w przypadku saun mokrej i parowej, bardzo dużej wilgotności.

Głośniki do sauny bluetooth

Głośniki do sauny bluetoth to sposób na bezprzewodowe sterowanie muzyką w saunie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ z każdego miejsca naszego lokalu, spa, jesteśmy wstanie zarówno odtwarzać naszą ulubioną playlistę z popularnych serwisów takich jak Spotify, Głośniki do sauny parowej oraz bezprzewodowy system bluetoth to nowoczesne rozwiązania aby skutecznie nagłośnić saunę. Nowoczesna sauna oparta o bezprzewodowe głośniki do sauny zapewni Państwu to, że Wasi klienci będą mile wspominać pobyt w Państwa Spa czy też w centrum odnowy.

Grono wielbicieli sauny wciąż rośnie. Doceniają oni nie tylko właściwości zdrowotne tego rodzaju kąpieli, ale także możliwość wspaniałego relaksu. Aby był on jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o dobrą muzykę. Do tego niezbędne jest odpowiednie nagłośnienie sauny.

Rodzaje sauny

Najczęściej spotykane są trzy rodzaje sauny - sucha, mokra i parowa. W Polsce największą popularnością cieszą się dwie pierwsze. Sauna sucha, zwana także sauną fińską, charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami. W pomieszczeniu sauny jest od 90 do 100 stopni Celsjusza, a jednocześnie jest bardzo mała wilgotność, która nie powinna przekroczyć 10%. Kamieni, które leżą na piecu, nie polewa się wodą. W saunie mokrej temperatura utrzymywana jest w granicach 70-90 stopni. Wilgotność jest o wiele większa niż w saunie fińskiej, może wynosić od 25 do 40%. Największa wilgotność jest w saunie parowej, zwanej też łaźnią rzymską. Tam wilgotność ma minimum 45%, a najczęściej dochodzi do 100%. Temperatury są za to dużo niższe i wahają się w przedziale 45-65 stopni. Wilgotność w saunie mokrej i parowej uzyskuje się polewając rozgrzane na piecu kamienie lub używając generatora pary.