Focal głośniki sufitowe

Zacznijmy od opisu pierwszego rodzaju głośników, a jest nim seria 100, których modeli jest kilka i ich montowanie odbywa się w suficie z głośnikami skierowanymi do słuchacza. Inną wersją tego typu modeli będzie głośnik o zgrabnym i podłużnym kształcie. Dwa nisko tonowe przetworniki dają możliwość odbioru dźwięku tv oraz słuchania muzyki. Seria 300 to 3 głośniki okrągłe i 3 prostokątne lub kwadratowe. Okrągłe modele montujemy w suficie, ale jeden z modeli serii 300 o kształcie kwadratu możemy również zamontować w suficie, ale w obudowie zamkniętej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Focal 300 ICW 8 – Głośnik sufitowy

2 499,00 
300 ICW8 to dwukierunkowy głośnik koncentryczny, który jest produkowany we Francji i stanowi doskonały wybór zarówno do zastosowań Hi-Fi, jak i kina domowego. Charakteryzuje się wysokowydajnym wyjściem, generując mocne 90 dB dźwięku, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników pragnących najwyższej jakości audio.

Focal 300 ICW 6 – Głośnik sufitowy

2 099,00 
300 ICW6 to zrównoważony i wszechstronny głośnik, który został zaprojektowany do montażu w ścianach lub sufitach. Jego wyjątkowa konstrukcja pozwala na doskonałe wkomponowanie się w każde wnętrze, niezależnie od jego stylu czy funkcji. Idealnie sprawdza się w systemach kina domowego, dokładnie odtwarzając zarówno muzykę, jak i ścieżki dźwiękowe z filmów.

Focal 300 ICA 6 – Głośnik sufitowy kierunkowy

2 199,00 
300 ICA6 to koncentryczny głośnik sufitowy produkowany we Francji, który stanowi doskonałą kombinację innowacyjnych rozwiązań Focal z technologią Dolby Atmos. Dzięki swojej konstrukcji, głośnik ten dostarcza niezrównanej jakości dźwięk hi-fi oraz głębokie zanurzenie w trójwymiarowy świat dźwięku.

Focal 300 ICW 4 – Głośnik sufitowy

1 699,00 
Ten wszechstronny głośnik w ścianie lub suficie jest idealny do użytku hi-fi lub kina domowego. Najbardziej kompaktowy model w linii serii 300, zawiera słynną technologię Flax Foxal i zapewnia dyskretny, wydajny dodatek do najlepszych momentów słuchania w domu.

Focal 100 IC 6 ST – Głośnik sufitowy stereo

1 299,00 
Proponowany model jest głośnikiem dwudrożnym, opartym na osobnych układach wysoko- i niskotonowym. Wyposażony został w średniotonowy przetwornik oparty o technologię Polyglass i wysokotonowy aluminiowo- manganowy z odwróconą kopułką.

Focal 100 ICW 6 – Głośnik sufitowy

1 249,00 
Proponowany model jest głośnikiem dwudrożnym, opartym na osobnych układach wysoko- i niskotonowym. Wyposażony został w średniotonowy przetwornik oparty o technologię Polyglass i wysokotonowy aluminiowo- manganowy z odwróconą kopułką.

Focal 100 ICW 5 – Głośnik sufitowy

949,00 
Proponowany model jest głośnikiem dwudrożnym, opartym na osobnych układach wysoko- i niskotonowym. Wyposażony został w średniotonowy przetwornik oparty o technologię Polyglass i wysokotonowy aluminiowo- manganowy z odwróconą kopułką.

Focal 100 ICW 8 – Głośnik sufitowy

1 399,00 
Proponowany model jest głośnikiem dwudrożnym, opartym na osobnych układach wysoko- i niskotonowym. Wyposażony został w średniotonowy przetwornik oparty o technologię Polyglass i wysokotonowy aluminiowo- manganowy z odwróconą kopułką.

Posiada on dodatkowe regulacje modułu. Wysoka jakość wykonania oraz brzmienia przysporzyły tym modelom prestiżową nagrodę EISA. Następną z kolei jest seria 1000 BE 2. Jest to perfekcyjny produkt technologiczny. Konstrukcja zapewnia dużą jakość akustyczną podobną do głośników high-end. Szlachetny materiał Beryl wykorzystany w tweeterze nadaje wspaniały dźwięk i delikatność brzmienia. Podczas słuchania muzyki przenosimy się w klimat idealnych dźwięków, a filmy oglądane w tv dają wrażenie przebywania w sali kinowej.

Jak działają głośniki sufitowe aktywne?

Głośniki sufitowe FocalMówiąc wprost są to takie urządzenia, które nie potrzebują zewnętrznego wzmacniacza audio. Taki wzmacniacz wbudowany jest w głośnik Producent musi tak dobrać parametry, aby pasowały do każdego przetwornika w celu idealnej pracy głośnika. Łączenie bezprzewodowe to świetny sposób pomijający cały proces montażu, eliminując prowadzenie kabli w ścianach. Jak widać głośniki sufitowe aktywne to same zalety, zarówno w kwestii ekonomicznej, jak i oszczędności czasu podczas montażu. Wpinając bezpośrednio do obwodu instalacji elektrycznej, urządzenie podłączamy do źródła zasilania. Tutaj zalecamy pomoc elektryka. Lepiej nie ryzykować samodzielnego działania. Łączyć można się poprzez bluetooth, a także przez wi-fi.

Firma Focal oferuje ogromną ilość głośników do wyboru. Zarówno zestawy, jak i pojedyncze wersje produktu. Zakres cenowy jest naprawdę szeroki i w zależności od naszego budżetu, ale także od preferencji podczas wyboru głośników, znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Jak już wiemy możemy zamontować sprzęt zarówno w ścianie, jak i suficie i niekoniecznie musi to być w wersji z kablami. Wersja bezprzewodowa jest ostatnio bardzo popularną opcją wśród klientów. Aby nie było zakłóceń podczas odbioru dźwięku przy użyciu bluetooth lub wi-fi, warto skonsultować się ze sprzedawcą już przy zakupie. Możliwy zasięg to 25-30 metrów. Głośniki firmy Focal to gwarancja jakości brzmienia.

Focal jest francuskim producentem wysokiej jakości głośników sufitowych. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz tych urządzeń. Każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie, a ceny wahają się od kilkuset do nawet kilkuset tysięcy złotych, co już pokazuje jakość produktów tej firmy.