Aby wycisnąć maksymalną moc z samochodowego systemu audio, nie należy skupić się tylko na wyborze odpowiedniej liczby głośników i ich jakości. Sercem każdego systemu car audio jest oczywiście wzmacniacz, ponieważ to on nadaje moc reszcie sprzętu. Jak więc wybrać wzmacniacz samochodowy odpowiadający naszym potrzebom i skąd wynikają różnice sprzętu dostępnego na rynku?

Wyświetlanie 1–25 z 44 wyników

Jak wybrać wzmacniacz i ilu kanałowy?

Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań. Należy więc wybrać wzmacniacz, który odpowiada liczbie odbiorników, do których powinien być podłączony. Idąc tym przykładem, pod dwa kanały należy podpiąć dwa głośniki. Oznacza to, iż większa ilość kanałów wbudowanych we wzmacniacz pozwoli użytkownikowi na podpięcie większej ilości głośników, a więc również rozbudowanie systemu audio.

Jeśli wystarczą użytkownikowi tylko dwa głośniki, to idealnym rozwiązaniem będą wzmacniacze 2-kanałowe. Jeśli jednak zastanawiamy się nad montażem wysokiej jakości systemu nagłośnienia w swoich autach, dodając do niego między innymi tubę albo subwoofer to warto jest zaopatrzyć się we wzmacniacz, który posiada 4 kanały. Ciekawostką jest to, iż do zasilenia samego głośnika niskich tonów, czyli subwoofera wystarczy nam jedynie wzmacniacz jednokanałowy. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście kupno wspomnianego wyżej wzmacniacza 2-kanałowego, który jest wyposażony w mostek. Mostkowanie pozwala na sumowanie mocy pojedynczych kanałów. Pozwala to na rozbudowanie systemu audio o głośniki np. montowane w tylnej półce lub drzwiach.