Specyfikacja kolumn firmy Focal

Jeżeli chodzi o firmę Focal kolumny stały się jednym ze znaków rozpoznawczych tej marki. Flagowymi produktami natomiast są z całą pewnością głośniki linii Utopia i Electra czy kolumny Aria. To, co wyróżnia Focal na tle innych producentów sprzętu audio to dbałość o szczegóły i rewolucyjne rozwiązania projektowe. Specjaliści dbają o jakość, ale i o design kolumn głośnikowych, jak na prawdziwych Francuzów przystało.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Focal CHORA 806 – Kolumna podstawkowa

1 299,00 szt.
Cena za sztukę. Focal to francuska marka doskonale rozpoznawalna w środowisku melomanów i znawców sprzętu muzycznego. Firma ma ponad czterdziestoletnią historię i w tym czasie zdążyła wypracować sprawdzone rozwiązania oparte na autorskich projektach.    

Focal Theva Center – Kolumna Centralna

1 899,00 
Theva Center to głośnik centralny z linii Theva. Jest idealnym towarzyszem dla głośników w systemie kina domowego. Cena za sztukę

Focal Theva Surround – Kolumna surround

1 899,00 
Focal Theva Surround to głośnik do montażu na ścianie z serii Theva. Uzupełnia on system kina domowego i może być umieszczony w różnych miejscach, aby cieszyć się całkowitym zanurzeniem w dźwięku. Cena za sztukę

Focal Theva N°1 – Kolumna podstawkowa

1 749,00 
Focal Theva N°1 to głośnik podstawkowy z linii Theva, który oferuje doskonałe brzmienie i estetyczny wygląd. Cena za sztukę

Focal Theva N°3-D – Kolumna podłogowa

4 799,00 
Theva N°3-D to referencyjny głośnik do kina domowego z serii Theva. W połączeniu z kanałami przednimi i kanałem pionowym, głośnik ten w najbardziej spektakularny sposób uprzestrzennia wszystkie wrażenia słuchowe. Cena za sztukę

Focal Theva N°2 – Kolumna podłogowa

3 499,00 
Theva N°2 to nowoczesna kolumna głośnikowa podłogowa, która wprowadzi Twoje doświadczenie dźwiękowe na zupełnie nowy poziom. Cena za sztukę

Focal Theva N°3 – Kolumna podłogowa

3 999,00 
Theva N°3 to flagowy model serii Theva. Dzięki zastosowaniu aluminiowo-magnezowego głośnika wysokotonowego TNF oraz trzech głośników z włókna łupkowego, wrażenia słuchowe stają się dynamiczne, precyzyjne i mocne. Cena za sztukę

Focal Vestia Center – Kolumna centralna

2 599,00 
Vestia Center jest głośnikiem centralnym w linii głośników Vestia, który doskonale współgra z innymi głośnikami i tworzy spójny dźwięk i design. Wykorzystuje technologie Focal, takie jak membrana Slatefiber z recyklingu i głośnik wysokotonowy TAM, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Głośnik ten ma również szeroki wybór wykończeń, co pozwala dopasować go do każdego wnętrza. Vestia Center oferuje doskonały dźwięk zarówno dla delikatnych melodii, jak i mocnych dźwięków akcji. Cena za sztukę

Focal Vestia N°4 – Kolumna podłogowa

7 999,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumna trójdrożna Hi-Fi Vestia N°4 jest najwyższym modelem w kolekcji francuskiego producenta Focal z tej serii. Posiada dwa głośniki niskotonowe o średnicy 21 cm z membraną Slatefiber, która zapewnia głęboki i wyrazisty bas oraz głośnik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką, który oferuje bardzo delikatne i precyzyjne tony wysokie.  

Focal Vestia N°3 – Kolumna podłogowa

6 999,00 szt.
Cena za sztukę. Focal Vestia N°3 to niezrównana trójdrożna kolumna głośnikowa bass-reflex, która gwarantuje płynny odsłuch i neutralność brzmienia. Wyposażona w trzy głośniki niskotonowe z membraną Slatefiber i głośnik wysokotonowy z odwróconą kopułką o przekrojuM, Vestia N°3 oferuje doskonałą jakość wysokich tonów, imponującą dynamikę oraz wykończenie w różnych odcieniach, dzięki czemu łatwo wkomponuje się w każde wnętrze.

Focal Vestia N°2 – Kolumna podłogowa

5 999,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumny Vestia N°2 firmy Focal reprezentują wyrafinowaną elegancję i wyjątkowość. Wykorzystują one najnowszą technologię Focal, taką jak produkowana we francuskich zakładach membrana Slatefiber z recyklingowanego włókna węglowego i głośnik wysokotonowy o przekrojuM z odwróconą kopułką TAM, które zapewniają doskonałe brzmienie wysokich tonów. Kolumny Vestia są dostępne w trzech wyrafinowanych wykończeniach, idealnie wpisują się w każde wnętrze i oferują doskonałą jakość dźwięku przy zachowaniu odległości odsłuchu 3 m.  

Focal Vestia N°1 – Kolumna podstawkowa

2 399,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumna głośnikowa Vestia N°1 marki Focal to 2-drożny głośnik wysokiej wierności, dla wszystkich miłośników muzyki. Został opracowany, by połączyć finezję z kompaktową konstrukcją. Jego wyposażenie obejmuje aluminiowo-magnezowy głośnik wysokotonowy TAM o kształcie litery "M". Ekskluzywny tweeter Focal zapewnia miękką i precyzyjną reprodukcję wysokich tonów. Słynna membrana Focal Slatefiber, wykonana z przetworzonych włókien węglowych, zapewnia szczegółowość i niezapomniane wrażenia słuchowe.  

Focal Aria 926 – Trójdrożna kolumna podłogowa

5 999,00 szt.
Cena za sztukę. Aria 926 to 3-drożna kolumna podłogowa przeznaczona dla potrzeb domowych. Muzykalna i ekspresyjna kolumna, która jest łatwa do zainstalowania. Miłośnicy wszystkich rodzajów muzyki będą pod wrażeniem jej własności akustycznych. Z definicji Aria 926 jest przystępną kolumną przeznaczoną dla audiofilów. Nadaje się idealnie do pomieszczeń od 20 m2 i odległości odsłuchu od 3 m.

Focal Aria 936 – kolumna podłogowa Hi-Fi

7 499,00 
Focal Aria 936 to 3-drożna kolumna o eleganckim designie i niedużej podstawie. Bardzo liniowa, ze znakomitą dynamiką dzięki trzem głośnikom niskotonowym, jest w naturalny sposób przeznaczona do studyjnego odsłuchu stereo. Jest także idealna do stworzenia spektakularnego systemu kina domowego. Odpowiednia do pomieszczeń od 25 m2 i odsłuchu z odległości 3-3,5 m.

Focal CHORA 806 STAND – Podstawa kolumny głośnikowej

749,00 
Focal to marka, której nie trzeba przedstawiać. Firma ma wieloletnie doświadczenie, które zaowocowało stworzeniem wielu docenianych przez melomanów produktów.

Focal Aria CC 900 – kolumna centralna

2 799,00 
2-drożną kolumnę Focal Aria CC 900 można łatwo połączyć z kolumnami przednimi z linii. Model CC900 opracowano, poświęcając szczególną uwagę dopasowaniu drewna w celu uzyskania dźwiękowej spójności i jednorodności we wszystkich rodzajach konfiguracji. Zalecana do pomieszczeń od 20 m2 i odsłuchu z odległości 3 m.

Focal CHORA 816 – Kolumna podłogowa

2 399,00 szt.
Cena za sztukę. CHORA 816 to kompromis pomiędzy jakością a ceną. Model nieco tańszy niż flagowe modele marki, jednak to wciąż mocna średnia półka, od której możemy wymagać wiele. Kolumny przeznaczone dla osób, które poszukują dźwięku lepszej jakości niż ogólnodostępne głośniki.  

Focal CHORA 826-D – Kolumna podłogowa z Dolby Atmos

3 399,00 szt.
Cena za sztukę. Kolumna podłogowa CHORA 826-D francuskiej marki FOCAL została zaprojektowana na bazie flagowego modelu CHORA 826 dla osób poszukujących głośnika w pełni skupionego na szerokiej scenie dźwiękowej muzycznej i kinowej.  

Inspirującym pomysłem jest wykorzystanie w budowie kolumn stożka basowego, który opiera się na konstrukcji przekładkowej z rdzeniem ze specjalnie zaprojektowanej pianki pomiędzy dwoma arkuszami włókna szklanego. Dzięki temu kolumny od Focala charakteryzują się niewielką wagą i dobrym tłumieniem dźwięku.

Zwraca także uwagę fakt, iż Focal tworzy jednostki napędowe kolumn we własnym zakresie, dzięki czemu mają one dużą elastyczność, jeśli chodzi o precyzyjne dostrojenie wydajności stożka do zamierzonego zastosowania. Jest to ogromna przewaga nad konkurentami.

Focal kolumny - opinie

Kolumny FocalW internecie można spotkać opinie, które wskazują na kilka podstawowych aspektów. Klienci cenią kolumny firmy Focal przede wszystkim za szerokie pole odsłuchu. Poza tym wskazuje się także na nowatorskie podejście do rozwiązań konstrukcyjnych, a więc między innymi lnianą membranę czy wysokotonowe głośniki z odwróconą kopułką. Ten niewielki element, wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowego to wyróżnik kolumn z rodziny Aria. Dźwięk jest czysty i wyraźny.

Kolumny Aria spotkały się także z bardzo pozytywną opinią specjalistów. Podkreślają oni, że nie ustępują one wcale znacznie droższym Electrom, zatem wątek ekonomiczny ma też tutaj swoje znaczenie.

Dobre nagłośnienie to podstawa! Zgodzą się z tym właściciele klubów dyskotekowych, organizatorzy koncertów plenerowych, a także zwykli miłośnicy muzyki. Jeżeli posiadamy głośniki, które dają prawdziwego "kopa", możemy delektować się dźwiękami płynącymi z nich z jeszcze większą rozkoszą. Wysokowydajne systemy audio znacznie lepiej odtwarzają nagrane nuty, a oznacza to, że otrzymujesz wyraźne tony basowe zamiast głuchego dudnienia, ostre i wyraźne tony wysokie, które nie będą wżynać się w Twoje zęby, oraz tony średniego zakresu, znacznie łatwiejsze do odróżnienia. Firmą, która zyskała wysoką renomę na rynku w branży producentów sprzętu nagłośnieniowego jest Focal. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej temu producentowi, przede wszystkim zaś skupimy się na specyfikacji i zaletach produkowanego przez niego sprzętu, nie stroniąc od opinii jakie można znaleźć na ten temat w internecie.