Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Melodika to jeden z czołowych polskich producentów klasy hi-fi. Kable zasilające Melodika posiadają wtyki IEC oraz Schuko. Według ekspertów jest to jeden z najlepiej wykonanych produktów w tej kategorii cenowej.

Czym jest kabel zasilający?

Nic dziwnego, że od wielu lat kable tej firmy cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto mieć na uwadze, że kable zasilające Melodika oferują podobną jakość co najlepsze produkty konkurencji. Ich cena jest również dosyć przystępna, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów z zakupem. Warto pamiętać, żeby wybierać produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Kabel zasilający został poprawiony technologicznie, ale jednocześnie nie została podniesiona cena. Przede wszystkim zmieniono wtyki, które są teraz znacznie lepszej jakości i zapewniają większe bezpieczeństwo urządzeń oraz idealną jakość połączenia.

Zastosowanie kabli zasilających

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kable zasilające Melodika nadają się idealnie także do sprzętu medycznego, laboratoryjnego oraz pomiarowego. Oczywiście ich główne zastosowanie to hi-fi, ale doskonale sprawdzą się w wielu wymagających branżach. Niektóre urządzenia są bardzo wrażliwe i podatne na zakłócenia płynące z sieci, dlatego warto wykorzystać kabel sieciowy z ekranowaniem. Urządzenia, takie jak lodówka, oświetlenie LED oraz zmywarka wywołują największe zakłócenia. Warto pamiętać, że każde pojedyncze urządzenie emituje szum elektryczny, którego nie da się usłyszeć w urządzeniach o umiarkowanych parametrach. Trzeba jednak pamiętać, że zakłócenia mogą mieć bardzo negatywne znaczenie i pogarszać jakość wysokich tonów. To sprawi, że dźwięk będzie zniekształcony i nierównomiernie będzie roznosił się po pomieszczeniu. Należy dodać, że kable zasilające innych producentów niż Melodika są bardzo rzadko ekranowane.

Wybór kabla zasilającego

A to właśnie ekranowanie jest przede wszystkim odpowiedzialne za minimalizowanie zakłóceń. Kabel zasilający Melodika sprawdza się świetnie w przypadku urządzeń podatnych na oddziaływanie pola elektromagnetycznego. Ważne, że przewód posiada wszystkie certyfikaty i atesty, dzięki czemu może być stosowany całkowicie bezpiecznie. Nigdy nie powinno się bagatelizować roli kabli zasilających, ponieważ mają one duży wpływ na jakość dźwięku. Jeżeli kable są dobrej jakości to każdy system audio będzie działał zadowalająco. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy zamiar kupić sprzęt z wyższej półki cenowej. W takiej sytuacji kabel zasilający również powinien być wysokiej jakości, żeby nie dochodziło do żadnych zakłóceń. Dźwięk odtwarzacza lub wzmacniacza może być poprawiony dzięki użyciu ekranowanego kabla wyposażonego w żyły. Firma Melodika posiada w swojej ofercie produkty skierowane do konsumentów ceniących sobie jakość oraz przystępną cenę. Kable są naprawdę dobre, dlatego można bez obawy używać ich także w przypadku drogiego sprzętu. Wybór jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć kabel zasilający dopasowany do swoich wymagań.