Głośniki dwudrożne 4×6

Wybór odpowiedniego systemu głośnikowego do samochodu może okazać się bardzo trudny, ponieważ różnice opierają się często na zawiłych specyfikacjach i cechach konstrukcyjnych. Systemy można podzielić między innymi ze względu na liczbę dróg. Każdy typ ma swoje mocne i słabe strony. Czym charakteryzują się głośniki dwudrożne i kiedy warto się na nie zdecydować?

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

HERTZ DCX 460.3 DCX – Głośniki dwudrożne.

289,00 
Dwudrożne głośniki HERTZ DCX 460.3 o nominalnej mocy RMS 40 W (maksymalna 80 W), pasmo przenoszenia od 65 Hz do 21000 Hz to kolejne zalety prezentowanego zestawu.

Excursion SX-462 – 2-drożne głośniki współosiowe

255,00 
2-drożne współosiowe głośniki samochodowe, wymiary 4x6cali, tweetery 20mm - 4ohm, 40/100W, 86dB, 65-20000Hz, głębokość 50mm

Głośnik dwudrożny – co to jest?

Rozmiar 4×6 calaLiczba dróg określa, ile głośników przetwarza to samo pasmo akustyczne. Jeśli głośnik byłby wyposażony wyłącznie w jedną drogę, jakość dźwięku byłaby bardzo niska, ponieważ nie mógłby dobrze przetworzyć różnych częstotliwości. W systemach głośników dwudrożnych, jeden głośnik odpowiada za tony wysokie, natomiast drugi obsługuje tony niskie; pozwala to na uzyskanie pełniejszego brzmienia. Konstrukcja jest stosunkowo prosta, ale jednocześnie bardzo skuteczna. Dzięki temu taki model stał się najczęściej używanym rozwiązaniem w samochodowych instalacjach nagłośnieniowych.

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się w głośnikach samochodowych?

Przy wyborze głośników dwudrożnych do samochodu należy zwrócić uwagę między innymi na materiał. Membrany wykonane z jedwabiu lub papieru powlekanego oferują łagodniejsze, wolniejsze brzmienie; natomiast te wyprodukowane z polipropylenu czy włókna szklanego będą charakteryzowały się brzmieniem bardziej dynamicznym i ostrym. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb. W katalogu naszego sklepu znajdują się modele głośników dwudrożnych oferowane przez wielu czołowych producentów z branży sprzętu nagłośnieniowego.