Unitra, kultowa marka i symbol trzydziestoletniej historii produkcji urządzeń audio-video w Polsce, stanowi istotny rozdział w historii polskiej elektroniki. Ta marka, niegdyś obecna w niemal każdym polskim gospodarstwie domowym, była więcej niż tylko producentem sprzętu – była symbolem nowoczesności i dostępu do technologii, które wcześniej wydawały się nieosiągalne. Unitra umożliwiała Polakom słuchanie muzyki i oglądanie telewizji, co w tamtych czasach było prawdziwą rewolucją i budziło ogromne emocje. Dzięki swojej działalności, Unitra nie tylko spełniła misję dostarczania nowatorskiego sprzętu, ale także stała się integralną częścią codziennego życia i kultury. Nasze nower

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Unitra WSH-805 – Wzmacniacz zintegrowany stereo

19 999,00 
Wzmacniacz zintegrowany stereo o konstrukcji dual-mono. Inspirowany złotą erą stereo lat 70-tych. Ponadczasowy design ze wskaźnikami wychyłowymi oraz opatentowaną technologią automatycznych przełączników.

Unitra ZGZ-801 – Kolumna podłogowa

10 749,00 
Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801, zaprojektowany z zamkniętą obudową o pojemności 75 litrów, wyposażony jest w niestandardowe przetworniki nisko- i średniotonowe. Te przetworniki, wykonane z lekkiej celulozy i umieszczone w aluminiowych koszach charakteryzujących się zwiększoną sztywnością, są częścią zaawansowanego systemu 3-drożnego. System ten korzysta ze specjalnie skonstruowanej zwrotnicy, co pozwala na optymalizację jakości dźwięku.

Unitra CSH-801 – Odtwarzacz CD

8 499,00 
Pierwszy odtwarzacz CD Unitra, wyjątkowy ze względu na ponadczasowy design nawiązujący do stylu lat 70-tych, idealnie komponuje się z klasycznymi konstrukcjami z tamtego okresu.

UNITRA ZGB-401 – Kolumny podstawkowe Hi-Fi

12 499,00 
Odkryj Unitra ZGB-401: nowoczesny system głośnikowy z unikalną konstrukcją bass-reflex i rozbudowaną zwrotnicą 3-rzędu. Wyposażony w przetworniki z membranami aluminiowo-ceramicznymi i aluminiowo-magnezowymi, zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. Charakteryzuje się łagodną charakterystyką impedancji i konstrukcją podwójnej skrzyni dla większej sztywności. Naturalne wykończenie z drewnianego forniru i polskiego lnu podkreśla jego estetykę. Idealny dla wymagających audiofilów.

Unitra KG – Kable Głośnikowe

999,00 2 399,00 
Kable głośnikowe z czystej miedzi beztlenowej o przekroju 2,5 mm2. Stworzone z myślą o urządzeniach audio Hi-Fi, w formie dwóch skręconych równolegle żył. Starannie wykończone polską przędzą w kolorze miodowym. Zakończone pozłacanymi sprężystymi wtykami bananowymi z szerokim zakresem dopasowania. Dostępne długości 2,5 oraz 4 m.

Unitra w sklepie Akustyka.pl

Współcześnie Unitra nadal budzi silne emocje, będąc symbolem licznych wspomnień zarówno na poziomie osobistym, jak i społecznym. Mimo upływu lat i zmian na rynku elektroniki, wiele osób z sentymentem wspomina swoje pierwsze radio czy telewizor tej marki. Unitra, produkując w Polsce i eksportując swoje produkty do wielu krajów, stała się przedmiotem narodowej dumy. Dzisiaj, w nowych realiach ekonomiczno-społecznych, Unitra kontynuuje swoją misję budzenia emocji i dzielenia się marzeniem o lepszej technologii.

Wizja, Misja i Wartości Unitry

Unitra, z głęboko zakorzenioną wizją, marzy o świecie, w którym ludzie nie godzą się na jednorazowe lub nienaprawialne urządzenia elektroniczne. Nasze inżynierskie serca są zaangażowane w tworzenie ponadczasowych urządzeń, które łączą w sobie sztukę inżynierii z pasją. Wierzymy, że inżynieria to nie tylko nauka, ale także sztuka, którą pragniemy zaszczepić w sercach naszych klientów.

Misją Unitry jest rozwijanie najlepszych tradycji polskiej myśli inżynieryjnej w dziedzinie audio. Marka Unitra dąży do tworzenia sprzętu produkowanego w Polsce, który dostarcza słuchaczom niezapomnianych wrażeń i służy przez długie lata. Nasze wartości, takie jak szacunek, wspólnota, pasja, innowacyjność i odpowiedzialność, są fundamentem naszej działalności. Szanujemy tradycję, ludzi, naszych klientów, dostawców, pracowników, a nawet konkurencję. Budujemy społeczność marki, będąc jednocześnie jej fanami, tworząc sprzęt audio, którego sami chcielibyśmy używać.

Napędzani miłością do inżynierii, nieustannie dążymy do budowania, testowania i ulepszania naszych produktów. Nasza odwaga w testowaniu nowych, nieoczywistych rozwiązań i ich racjonalne implementowanie oznacza, że zawsze dostarczamy naszym klientom najlepsze praktyczne rozwiązania. Jesteśmy odpowiedzialni - nasze rozwiązania wpływają na życie ludzi i planetę. Dlatego tworzymy produkty trwałe, prowadzimy odpowiedzialną komunikację i angażujemy się w społecznie odpowiedzialne procesy.