Sposób transmisji danych

Nie da się ukryć, że niezwykle ważną kwestią podczas wybierania głośników ogrodowych jest to, w jaki sposób będzie do nich przesyłany sygnał. W końcu źródło dźwięku w postaci jakiegoś odtwarzacza musi mieć połączenie z głośnikami, co w ogrodzie na dużej przestrzeni może być nieco utrudnione. Jakie są więc obecne możliwości?
Podstawową sprawą jest oczywiście połączenie przewodowe, które powszechnie stosowane jest w pomieszczeniach.

TOA GS-302 – zewnętrzny głośnik ogrodowy 30W

851,16 
GS-302 to kompaktowy głośnik ogrodowy idealny do przywoływania i muzyki tłą w ogrodach, parkach rozrywki i ośrodkach wypoczynkowych.

TAGA Harmony – TRS-20 V.3

699,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki TAGA Harmony zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

Lithe Audio – zestaw głośników ogrodowych bluetooth IP56

2 499,00 
Komplet dwóch głośników ogrodowych zewnętrznych wodoodpornych IP56 z Bluetooth o mocy 2x 60W z wbudowanym wzmacniaczem firmy Lithe Audio to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

BIAMP ROCK20 – 2-drożny zespół głośnikowy wodoodporny – IP64 typu skała

804,00 
Dwudrożny zewnętrzny zestaw głośnikowy w kształcie skały BIAMP - APART ROCK20 to dwudrożny, 100-Voltowy zestaw głośnikowy o kształcie skały, który jest

Lithe Audio 01620 – głośnik ogrodowy typu skała

1 449,00 
Głośnik ogrodowy zewnętrzny wodoodporny IP56 z Bluetooth o mocy 60W z wbudowanym wzmacniaczem firmy Lithe Audio to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

Lithe Audio 01621 – pasywny głośnik ogrodowy typu skała

799,00 
Głośnik ogrodowy zewnętrzny wodoodporny IP56  to urządzenie w kształcie skały wykonanej z super twardego materiału odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne.

Ecler eRK108 – głośnik zewnętrzny w kształcie kamienia 15 W

Zapytaj o cenę
Ecler eRK108 to głośnik zewnętrzny w kształcie kamienia, który posaida 8" woofer i 0,5 " tweeter. Moc głośnika wynosi 60W, a impedancja to 8 Ohm. Opcjonalna moc to 15 W przy instalacji 100V.

Ecler IG108 – głośnik zewnętrzny w kształcie grzyba 100W

Zapytaj o cenę
Ecler IG108 to głośnik zewnętrzny wysokiej klasy w kształcie grzyba. Głośnik ma moc 100W oraz impedancję 8 Ohm. Głośnik posiada 8" woofer i 1" tweeter. Możliwa jest regulacja mocy przy 100V (7,5; 15; 30 i 60 W).  W zestawie uchwyt antykradzieżowy.

BIAMP – ROCK608 2-drożny głośnik ogrodowy typu skała 65W

694,00 
BIAMP - APART ROCK608 to dwudrożny, niskoomowy zestaw głośnikowy w kształcie skały, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy cieszyć się muzyką w ogrodzie czy na tarasie, również na otwartych przestrzeniach.

BOSE FreeSpace 360P Series II – głośnik ogrodowo-środowiskowy

2 632,00 szt.

Bose głośniki zewnętrzne FreeSpace 360P Series II wykonane są z niezwykle odpornych materiałów, posiadają wzmocnienia, dzięki którym tak doskonale sprawdzają się w aranżacjach zewnętrznych. Tak naprawdę można używać ich w różnych warunkach pogodowych, chociaż oczywiście najlepiej byłoby pamiętać o zabraniu ich do środka pomieszczenia, na przykład podczas deszczu czy burzy. Głośniki sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonach, tarasach czy na zadaszonym patio.

TAGA Harmony – TRS-10

379,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki serii TRS zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

Monitor Audio CLG160 – Głośnik ogrodowy

2 429,00 
Idealne do instalacji przyziemnych w ogrodach i wokół tarasów oraz do zamocowania na drzewach, tyczkach i ogrodzeniach. Nowe głośniki CLG160 wyposażono w sztywne obudowy z odlewanego polimeru, co gwarantuje ich odporność na ekstremalne warunki pogodowe.

Monitor Audio Climate Garden 140 – Głośnik ogrodowy

1 999,00 
Satelity CLG-140 to znakomite, odporne mechanicznie głośniki CLG-140, dostarczające detaliczny dźwięk z wysokiego i średniego zakresu częstotliwości.

TAGA Harmony – TRS-5L

279,00 
Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach, ale także we wnętrzach - wszędzie tam, gdzie oczekuje się doskonałego brzmienia!

TAGA Harmony – TRS-20 V.2

599,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki TAGA Harmony zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

TAGA Harmony – TRS-30SM V.2

799,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki TAGA Harmony zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

MONACOR GLS-351/GR – Głośnik ogrodowy PA “Rock”, odporny na warunki atmosf.

814,00 
MONACOR GLS-351/GR Głośnik ogrodowy “Rock”, odporny na warunki atmosf., imitujący kamień, do ogólnych zastosowań, np. do ogrodu, hotelu, restauracji, pubu.

Jamo Rock JR-6 – głośnik ogrodowy 50W

1 599,00 
Jamo Rock JR-6, to wyjątkowy model. Jak jedyny w nowej serii może grać samodzielnie w trybie stereo.  Stanowi część najnowszej oferty głośników serii outdoor.

MONACOR GLS-301/GR – Głośnik ogrodowy PA “Rock”, odporny na warunki atmosf.

1 129,00 
MONACOR GLS-301/GR Głośnik ogrodowy “Rock”, odporny na warunki atmosf., imitujący kamień, do ogólnych zastosowań, np. do ogrodu, hotelu, restauracji, pubu.

Jamo JL-10SW – wodoodporny głośnik zewnętrzny

4 579,00 
W Jamo JL-10SW zastosowano 10” głośnik niskotonowy z membraną z IMG o długim skoku. Zewnętrzny subwoofer Jamo pozostając wierny filozofii projektowania znanej z innych legendarnych produktów Jamo, przenosi najbardziej naturalny, potężny i pełen szczegółów dźwięk na zewnątrz.

ArtSound Rock – wodoodporny głośnik zewnętrzny

Zapytaj o cenę
ArtSound Rock to głośnik zewnętrzny otoczony obudową z włókna szklanego. Odporny na wodę i promieniowanie ultrafioletowe. Zasięg do 50m2, konstrukcja dwudrożna. Rock charakteryzuje się niebanalnym, nowoczesnym wzornictwem, dzięki czemu świetnie urozmaici przestrzeń i wprowadzi nutę elegancji.

TAGA Harmony – TRS-15

499,00 
Odporne na czynniki atmosferyczne głośniki TAGA Harmony zostały zaprojektowane specjalnie do użytku na wolnym powietrzu. Konstrukcja jest rezultatem wieloletnich poszukiwań i ulepszeń, podjętych w celu dostarczenia dokładnej, bezkompromisowej reprodukcji dźwięku w ogrodach, tarasach, altanach itp.

Jamo ROCK 6.3A

1 049,99 
Stanowi część oferty głośników serii outdoor. Dedykowany jest do prywatnych posesji, ogrodów, basenów, publicznych parków.

Jamo JL-4

759,99 
Glosnik ogrodowy. Gładkie linie, satynowe wykończenie i ultra kompaktowa konstrukcja pozwala JL-4 wtopić się w nawet najbardziej luksusowe otoczenie.

głośnik ogrodowyNiestety w ogrodzie na dużej przestrzeni poprowadzenie i estetyczne ukrycie przewodów może być trudne do zrealizowania. Z tego też powodu często poleca się wybranie głośników odbierających sygnał bezprzewodowo np. poprzez bluetooth. Oczywiście w przypadku takich modeli pamiętać trzeba o tym, aby były one zasilane nie z baterii, lecz z większego akumulatora, który pozwoli im działać o wiele dłużej.

Parametry głośników

Na koniec podczas wybierania głośników do ogrodu pozostaje kwestia odnosząca się do samej jakości dźwięku, który będzie się z głośników wydobywał. W tym wypadku parametry, na które trzeba zwracać uwagę, są identyczne z tymi, którymi charakteryzują się zwykłe głośniki wewnętrzne. O czym więc mowa?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście moc głośników. Dobierając ją, trzeba zwrócić uwagę na to, jak duży posiada się ogród i jak wiele rozmieści się w nim urządzeń. Przyjmuje się, że nie powinno się schodzić z mocą poniżej 100 W.
Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby dany głośnik charakteryzował się odpowiednio wysokim pasmem przenoszenia dźwięku. Żeby parametr ten był na odpowiednim poziomie, poleca się wybieranie głośników z dwoma przetwornikami, co zapewni najlepszą jakość dźwięku.

Podczas urządzania ogrodu trzeba zwracać ogromną uwagę na naprawdę wiele różnego rodzaju elementów. Nie tylko na to, jakie się zastosuje w ogrodzie meble, czy też jak pielęgnować się będzie trawę, lecz także na to, jakie będzie w ogrodzie obecne nagłośnienie. Jak się okazuje, wystarczy tylko nieco wiedzy na ten temat, aby być w stanie wybrać idealne głośniki ogrodowe.

Budowa głośników ogrodowych

Podstawową sprawą, na którą z pewnością najwięcej osób zwróci uwagę podczas wybierania nagłośnienia ogrodowego, to jak dane głośniki będą się prezentowały. W końcu strona wizualna w ogrodzie jest nie mniej ważna niż to, jakiej jakości będzie się z danego urządzenia wydobywało brzmienie.
Podstawą w przypadku wybierania głośników jest to, aby były one skonstruowane do zewnętrznego przeznaczenia. Muszą się one bowiem charakteryzować odpowiednią szczelnością przed wilgocią, a także być odporne na niską i wysoką temperaturę. Co więcej, nie powinny być podatne na działanie silnego słońca, czy też oczywiście innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby głośnik ogrodowy odpowiednio się prezentował od strony wizualnej. Szczególnie poleca się te rozwiązania, które sprawiają, że głośnik wtapia się w tło i staje się niewidoczny. Możliwe jest to za sprawą obudów, które mogą imitować kamienie lub też przybierać taki kształt, który da się łatwo ukryć pomiędzy zaroślami.