Podczas urządzania ogrodu trzeba zwracać ogromną uwagę na naprawdę wiele różnego rodzaju elementów. Nie tylko na to, jakie się zastosuje w ogrodzie meble, czy też jak pielęgnować się będzie trawę, lecz także na to, jakie będzie w ogrodzie obecne nagłośnienie. Jak się okazuje, wystarczy tylko nieco wiedzy na ten temat, aby być w stanie wybrać idealne głośniki ogrodowe.

Budowa głośników ogrodowych

Podstawową sprawą, na którą z pewnością najwięcej osób zwróci uwagę podczas wybierania nagłośnienia ogrodowego, to jak dane głośniki będą się prezentowały. W końcu strona wizualna w ogrodzie jest nie mniej ważna niż to, jakiej jakości będzie się z danego urządzenia wydobywało brzmienie.
Podstawą w przypadku wybierania głośników jest to, aby były one skonstruowane do zewnętrznego przeznaczenia. Muszą się one bowiem charakteryzować odpowiednią szczelnością przed wilgocią, a także być odporne na niską i wysoką temperaturę. Co więcej, nie powinny być podatne na działanie silnego słońca, czy też oczywiście innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby głośnik ogrodowy odpowiednio się prezentował od strony wizualnej. Szczególnie poleca się te rozwiązania, które sprawiają, że głośnik wtapia się w tło i staje się niewidoczny. Możliwe jest to za sprawą obudów, które mogą imitować kamienie lub też przybierać taki kształt, który da się łatwo ukryć pomiędzy zaroślami.

Sposób transmisji danych

Nie da się ukryć, że niezwykle ważną kwestią podczas wybierania głośników ogrodowych jest to, w jaki sposób będzie do nich przesyłany sygnał. W końcu źródło dźwięku w postaci jakiegoś odtwarzacza musi mieć połączenie z głośnikami, co w ogrodzie na dużej przestrzeni może być nieco utrudnione. Jakie są więc obecne możliwości?
Podstawową sprawą jest oczywiście połączenie przewodowe, które powszechnie stosowane jest w pomieszczeniach. Niestety w ogrodzie na dużej przestrzeni poprowadzenie i estetyczne ukrycie przewodów może być trudne do zrealizowania. Z tego też powodu często poleca się wybranie głośników odbierających sygnał bezprzewodowo np. poprzez bluetooth. Oczywiście w przypadku takich modeli pamiętać trzeba o tym, aby były one zasilane nie z baterii, lecz z większego akumulatora, który pozwoli im działać o wiele dłużej.

Parametry głośników

Na koniec podczas wybierania głośników do ogrodu pozostaje kwestia odnosząca się do samej jakości dźwięku, który będzie się z głośników wydobywał. W tym wypadku parametry, na które trzeba zwracać uwagę, są identyczne z tymi, którymi charakteryzują się zwykłe głośniki wewnętrzne. O czym więc mowa?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście moc głośników. Dobierając ją, trzeba zwrócić uwagę na to, jak duży posiada się ogród i jak wiele rozmieści się w nim urządzeń. Przyjmuje się, że nie powinno się schodzić z mocą poniżej 100 W.
Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby dany głośnik charakteryzował się odpowiednio wysokim pasmem przenoszenia dźwięku. Żeby parametr ten był na odpowiednim poziomie, poleca się wybieranie głośników z dwoma przetwornikami, co zapewni najlepszą jakość dźwięku.