Głośniki kulowe to tak właściwie to samo rozwiązanie co głośniki zawieszane z tym, że różnią się od nich designem i często mogą zaoferować szersze kąty pokrycia. Jak wskazuje nazwa, ich kształty są zbliżone do kuli. Warto zaznaczyć, że niektóre z głośników kulowych odbiegają funkcjonalnie od reszty, ponieważ nie są przystosowane do zawieszania na linie montażowej, lecz są one na sztywno mocowane do sufitu czy ściany, więc to co je łączy z resztą, to kształt i szersze kąty pokrycia.

Wyświetlanie 1–28 z 51 wyników

AMC SL 20M – Kolumna wisząca

580,60 

Sferyczny głośnik z tworzywa ABS, wyposażony w 6'' (158 mm) głośnik niskotonowy oraz 1'' (25 mm) głośnik wysokotonowy. Wysoki poziom SPL oraz szeroki zakres częstotliwości. Współosiowy głośnik SL 20M ma naturalną reprodukcję dźwięku. Stosowane tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość odtwarzanej muzyki w tle.

ITC Audio – T-200 Głośnik wiszący 6W

221,18 
Szerokopasmowy głośnik T-200 marki ITC Audio montujemy poprzez  zawieszenie na lince stalowej z zabezpieczeniem, która jednocześnie jest przewodem zasilającym. Przeznaczony do pracy w systemie Public Address o napięciu 70V lub 100V.

Bose FreeSpace FS2P – głośnik wiszący

855,00 szt.
Nie ma znaczenia, czy chcesz odtwarzać muzykę w tle, czy może masz zupełnie inne plany – głośnik Bose FreeSpace FS2P to urządzenie, które sprawdzi się doskonale. Ponadto jest to rozwiązanie, które można określić połączeniem nowoczesnej estetyki z praktycznymi funkcjami. Odpowiednie działanie jest najważniejsze, ale o estetyce pod żadnym pozorem nie wolno zapominać!

HQM SK 1015/W

162,36 
HQM SK 1015/W to głośnik kulowy, stworzony do realizacji profesjonalnego nagłośnienia 100V. Wykazuje wysoką moc brzmienia, szybkośc instalacji, niezawodność oraz skuteczność nawet przez 24h w ciągu doby. Przeznaczony do montażu wewnątrz budynku. Nadaje się do emisji głosu oraz muzyki.

HQM-SK30 – Głośnik kulowy

355,47 
HQM SK 30 to głośnik sufitowy wysokiej jakości z serii głośników wysokonapięciowych. Zapewnia czyste brzmienie, niezawodną pracę i bezproblemowe użytkowanie. Cechuje się wytrzymałą konstrukcją, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Głośnik może być wykorzystany w tworzeniu prostych i bardziej złożonych systemów nagłośnienia wysokonapięciowego. Kulowy głośnik HQM SK30 doskonale radzi sobie w nagłaśnianiu miejsc użytku publicznego takich jak : restauracje, kawiarnie, bary, supermarkety, powierzchnie biurowe i wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość brzmienia.

HQM SK 1515/W Głośnik sufitowy

232,47 
HQM SK 1515/W to wysokiej klasy głośnik kulowy przeznaczony do realizacji profesjonalnego nagłośnienia 100V. Odznacza się szybkim montażem, niezawodnym działaniem, wysoką mocą brzmienia oraz skutecznością nawet przez całą dobę. Znajduje zastosowanie wewnątrz obiektów. Idealnie nadaje się do nagłośnienia miejsc użytku publicznego takich jak restauracje, sklepy, kawiarnie, pokoje biurowe oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest nagłośnienie i najwyższa jakość brzmienia.

Biamp Desono DP8 – zwieszany zestaw głośnikowy 120/60/30 W

Zapytaj o cenę

Biamp Desono DP8 to 8-calowy głośnik wiszące o wysokiej wydajności, zaprojektowany z myślą o otwartych przestrzeniach architektonicznych lub  dowolnym miejscu, w którym pożądany jest stylowy wiszący sprzęt grający. Charakteryzując się wysoką mocą, wyższą czułością i realistyczną reprodukcją dźwięku, DP8 jest mocniejszym starszym bratem DP6. Dzięki dużej mocy, wysokiej czułości i realistycznemu odtwarzaniu dźwięku, głośniki wiszące z serii D mają szerokie zastosowanie w przemowach i przy odtwarzaniu muzyki.

Biamp Desono DP6 – zwieszany zestaw głośnikowy 60/30/15 W

Zapytaj o cenę

BIAMP Desono DP6 to wysokowydajny 6,5-calowy głośnik wiszący zaprojektowany z myślą o montażu w otwartych przestrzeniach architektonicznych lub w dowolnym miejscu, w którym pożądana jest stylowy i wydajny głośnik zwieszany. Dzięki dużej mocy, wysokiej czułości i realistycznemu odtwarzaniu dźwięku, głośniki wiszące z serii D mają szerokie zastosowanie w przemowach i przy odtwarzaniu muzyki.

Bose DesignMax DM6PE – głośnik wiszący

2 103,00 szt.

BOSE DesignMax DM3P to głośniki charakteryzujące się innowacyjną współosiową konstrukcją dwurożną. Wyjątkowa jakość dźwięku, osiągnięta przez zastosowane w głośnikach rozwiązania, objawia się tym, że wysokie tony mają wyraźną, przejrzystą barwę, a niskie dźwięki brzmią niesamowicie przestrzennie. Linię Design Max cechuje także niepowtarzalna, klasyczna estetyka, nadająca głośnikom wysoką wartość wizualną.

Bose DesignMax DM5P – głośnik wiszący

1 611,00 szt.

Bose DesignMax DM5P rewolucyjne urządzenie, które nadaje się do montażu powierzchniowego, sufitowego oraz zewnętrznego. Głośnik występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czerni i bieli. To zastosowanie najnowocześniejszych technologii i mechanizmów w służbie czystego i wyraźnego dźwięku. Głośnik Bose DesignMax DM5P posiada nieskazitelne niskie tony oraz bardzo sprawnie działające wysokie tony. Jest to zdecydowanie produkt na miarę potrzeb każdego najbardziej wymagającego użytkownika.

Bose DesignMax DM3P – głośnik wiszący

1 316,00 szt.

BOSE DesignMax DM3P to głośniki charakteryzujące się innowacyjną współosiową konstrukcją dwurożną. Wyjątkowa jakość dźwięku, osiągnięta przez zastosowane w głośnikach rozwiązania, objawia się tym, że wysokie tony mają wyraźną, przejrzystą barwę, a niskie dźwięki brzmią niesamowicie przestrzennie. Linię Design Max cechuje także niepowtarzalna, klasyczna estetyka, nadająca głośnikom wysoką wartość wizualną.

Ecler DROP6 – dwudrożny głośnik wiszący do instalacji 100V

Zapytaj o cenę
Ecler DROP6 jest dwudrożnym, stylowym, 6,5-calowym głośnikiem wiszącym o mocy 75W i impedancji 8 Ohm. Ecler DROP6 wyposażony jest w transformator na linię 70/100 V o odczepach mocy 60/30/15/7,5W.

Ecler eUC106 – głośnik sferyczny do instalacji 100V

Zapytaj o cenę
Ecler eUC106 to głośnik sferyczny w kształcie kuli. Głośnik wyposażony jest w 6,5" woofer oraz 1" tweeter i transformator 70/100V. eUC106 posiada kabel o długości 3m.

Ecler WiSpeak GLOBE5RM – dwudrożny głośnik sferyczny

Zapytaj o cenę
WiSpeak GLOBE to dwudrożny, szerokopasmowy, aktywny głośnik sferyczny z bezprzewodowym odbiorem dźwięku i sterowaniem będący pod kontrolą jednostki WiSpeak CORE oraz wyposażony w system montażu pozwalający na jego zawieszenie, np. z sufitu. WiSpeak GLOBE posiada 5-calowy głośnik niskotonowy oraz 1" głośnik wysokotonowy.

Ecler WiSpeak GLOBE5PD – dwudrożny głośnik sferyczny

Zapytaj o cenę
WiSpeak GLOBE to dwudrożny, szerokopasmowy, aktywny głośnik sferyczny z bezprzewodowym odbiorem dźwięku i sterowaniem będący pod kontrolą jednostki WiSpeak CORE oraz wyposażony w system montażu pozwalający na jego zawieszenie, np. z sufitu. WiSpeak GLOBE posiada 5-calowy głośnik niskotonowy oraz 1" głośnik wysokotonowy.

BIAMP Desono P30DT

1 064,00 
Dwudrożny głośnik wiszący BIAMP (dawniej APART) Desono P30DT o przekątnej 4,25 cala zapewnia wyjątkowe rozproszenie dźwięku w obszarach z otwartymi przestrzeniami sufitowymi, oferując jednocześnie dobrą dźwięczność i muzyczną czystość.

BIAMP SPH20 2-drożny głośnik wiszący 360°

481,00 
BIAMP - APART SPH20 to dwudrożny, 100-voltowy, wiszący, sferyczny zestaw głośnikowy z szerokopasmowym wooferem z membraną o podwójnym stożku, zaprojektowany do rozpraszania dźwięku w zakresie 360°

BIAMP – SPH16 2-drożny głośnik wiszący 100v

410,00 
BIAMP - APART SPH16 to dwudrożny, 100-voltowy, wiszący, sferyczny zestaw głośnikowy z bardzo czystą reprodukcją dźwięku

BIAMP Desono P60DT Dwukierunkowy głośnik wiszący 60W

1 419,00 
Dwukierunkowy głośnik wiszący  BIAMP - Apart Desono P60DT 6,5 "zapewnia wyjątkową dyspersję do obszarów i pomieszczeń z wysokimi sufitami lub dużymi otwartymi przestrzeniami, oferując jednocześnie czystą mowę i czystość muzyczną.

MRS-101 Głośnik kulowy PA

139,00 
Głośnik w obudowie kulistej-gładkiej, przeznaczony do montażu w suficie

MONACOR EDL-435/WS – Wysokiej klasy głośnik zwieszany, 30W, biały

689,00 
MONACOR EDL-435/WS Wysokiej klasy głośnik zwieszany Technika 100V lub 8Ω 2-drożny system koaksjalny Zapewnia wysoką jakość dźwięku, podczas emisji muzyki

MONACOR EDL-416EN/WS – Głośnik kulowy PA odporny na wilgoć

494,00 
MONACOR EDL-416EN/WS Głośnik kulowy PA odporny na wilgoć, posiadający certyfikat EN 54-24, 1438-CPR-0535. Technika 100V Biała obudowa z tworzywa ABS,

głośniki kulowe i zwieszaneTe typy głośników możemy podzielić na dwie grupy pod względem wielkości zakresu wypromieniowania dźwięku (określonej za pomocą wartości kątowej), co wprost przekłada się na powierzchnię pokrywaną przez dźwięk. W pomieszczeniach, w których zależy na pokryciu dźwiękiem całej dostępnej przestrzeni w sposób równomierny, należy celować w modele z jak największym kątem, aby móc zminimalizować liczbę wymaganych głośników co daje oczywiste korzyści ekonomiczne w postaci mniejszych kosztów zakupowych czy niższych rachunków za prąd. Przykładem może być tutaj pomieszczenie typu open-space z wysokim sufitem. Drugą grupą zastosowań stanowią sytuacje, w których korzystne jest jak najmniejsze pokrycie powierzchni, czyli najczęściej wydzielenie pewnego obszaru pomieszczenia do propagacji dźwięku. Najbardziej obrazowym przykładem będzie tutaj interaktywne stanowisko wystawowe w muzeum, gdzie odtwarzany dźwięk nie powinien “rozlewać się” po całym pomieszczeniu, a jedynie być obecnym w danym miejscu tak, by również nie przeszkadzać innym osobom przy sąsiadujących stanowiskach.

Zastanawiając się nad sensem wyboru głośników zawieszanych czy kulowych na myśl może przyjść opcjonalny wybór w postaci głośników innego typu, np. głośników instalacyjnych bądź kolumn głośnikowych, ale nie pomagają one pozbyć się problemu zbyt dużej odległości źródła dźwięku od słuchacza. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się instalacja głośników w klastrach podwieszonych na metalowych rurach, ale nie zawsze jest to rozwiązanie wygodne, a z pewnością trudniej uzyskać pożądaną estetykę wykonania.

GŁOŚNIKI KULOWE I ZAWIESZANE

Wybór tego typu głośników jest idealnym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń z wysokimi sufitami, gdzie odległość od podłogi jest na poziomie 5 metrów lub więcej. W takiej sytuacji świetnym wyborem stają się głośniki zawieszane, których membrany oddalają się od sufitu poprzez użycie specjalnych lin montażowych, na których wspiera się ciężar głośnika, oraz kabli do połączenia audio. Z reguły oba te elementy opakowane są w osłonę, tak aby całość wyglądała jako jeden przewód i pasowała wyglądem do samego głośnika. Główną zaletą źródeł dźwięku, znajdujących się bliżej słuchacza, jest wywołanie tego samego wrażenia głośności przy niższym poborze energii przez instalację nagłośnieniową, a dodatkowo pozwala to na redukcję docierającego do ucha pogłosu. Design tego typu głośników najczęściej przypomina punktowe lampy wiszące co dodatkowo pomaga urządzeniom wtopić się w tło.