Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolumny podłogowej?

Wybór kolumny podłogowej, która w pełni spełni oczekiwania potencjalnego użytkownika nie należy do prostych zadań. Jest dość problematyczny zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały zbyt wiele do czynienia z tego typu sprzętem. Istnieją jednak pewne aspekty, pomagające wybrać odpowiednie urządzenie. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym kolumna ma zostać ustawiona.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Tonsil Altus 300 – Kolumna podłogowa Hi-FI

1 599,00 1 649,00 
Kolumny Tonsil Altus 300 są większym odpowiednikiem Altus 200.Większa moc, przetworniki i sama pojemność kolumny sprawiają, że są jeszcze bardziej pożądane.

Tonsil Altus 200 – kolumna podłogowa HI-FI

1 449,00 1 499,00 
Kolumny Tonsil Altus 200 jest mniejszym odpowiednikiem Altusa 300, ale to nie oznacza, że jest kolumną o słabszej jakości. Altusy 200 potrafią pokazać pazur i mimo swoich rozmiarów grają głośno i czysto.

Tonsil Maestro III – kolumny podłogowe HI-FI

3 398,00 4 898,00 
Zestaw głośnikowy Maestro III to lifting zestawu Maestro II 180. Zasadniczym celem tej modernizacji było uzyskanie bardziej zdecydowanego basu. Obudowa posiada nowo zaprojektowany ekran wykończony czarnym lakierem oraz nową lakierowaną podstawę, całość odchylona jest lekko do tyłu.

Tonsil Maestro II 180 – Kolumny podłogowe HI-FI

2 498,00 3 038,00 

Zestawy głośnikowe MAESTRO II przeznaczone są do współpracy z domowym sprzętem audio najwyższej klasy. Maestro II 180 jest kolumną trójdrożną, o dźwięku dynamicznym z dobrze zarysowanym basem

Tonsil Zeus – Kolumny Podłogowe

2 998,00 3 538,00 
Zestawy ZEUS są przeznaczone dla miłośników muzyki rockowej i dyskotekowej. Charakteryzuje się lekko konturowym brzmieniem, polegającym na uwypukleniu krańców pasma akustycznego. Wykorzystują specjalnie opracowane konstrukcje głośników, które pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności zestawu oraz posiadają wysoką obciążalność termiczną.

Tonsil Siesta – Biały Lakier para

2 798,00 
Tonsil Siesta Front – zestawy nowej serii Siesta zostały zaprojektowane tak by uzyskać bardzo neutralne i spójne brzmienie zachowując przystępną cenę. Zbudowane są w konfiguracji d`Appolito tzn. głośnik wysokotonowy znajduje się pomiędzy dwoma niskotonowymi, połączonymi równolegle.

Sounddeco Sigma 2 – kolumna głośnikowa HiFi

16 999,00 
Sounddeco Sigma 2 jest tak podobna do Sigmy 4, jak tylko to możliwe. Detal, masa, mikrodynamika. Naturalność i spójność dźwięku. Wspaniała scena i przestrzeń.

Sounddeco Sigma 4 – kolumna głośnikowa HiFi

22 500,00 
Sounddeco Sigma 4 - kolumna głośnikowa HiFi, Sigma 4 stoi na czele swojej serii.

Sounddeco Alpha F3 Plus – podłogowa kolumna kina domowego

6 599,00 
Zestaw głośnikowy Sounddeco Alpha F3 Plus zdobył wielkie uznanie wśród słuchaczy i melomanów. Sounddeco Alpha F3 jest zatem topowym urządzeniem głośnikowym serii Alpha.

Sounddeco Alpha F2 Plus – podłogowa kolumna kina domowego

4 499,00 
Sounddeco Alpha F2 Plus to znacząco ulepszona wersja F-dwójki. Alpha F2 Plus to dźwięk na najwyższym poziomie w swojej klasie.

Sounddeco Alpha F1 Plus – podłogowa kolumna kina domowego

2 249,00 
Alpha F1 Plus - podłogowa kolumna kina domowego. Sounddeco Alpha F1 Plus to dźwięk na najwyższym poziomie w swojej klasie.

Kolumna Tonsil Omega Hi-End

8 999,00 
Pierwsza w historii firmy Tonsil kolumna dla audiofilów. Zestaw zaprojektowany został przy udziale Russella Kaufmanna. Aktywnie uczestniczył on w opracowywaniu pierwszego z serii Golden Line zestawu Tonsil klasy high-end.

Tonsil Voyager 350 para

2 798,00 
Kolumny kierowane są dla koneserów dobrego jazzu, muzyki instrumentalnej oraz innych - bardzo uniwersalne kolumny. Obudowa otwarta eksponuje potężną ilość basu.

Tonsil Altus 280 – Kolumny Podłogowe

6 780,00 
Model Altus 280 wyposażono w solidnie wykonaną, wzmocnioną skrzynię ze zwężającymi się ku tyłowi masywnymi ściankami bocznymi, redukującymi nie tylko wibracje, ale przede wszystkim dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi, odbicia sprzyjające powstawaniu niepożądanych fal stojących wewnątrz komory akustycznej.

Tonsil Siesta – Czarne para

2 298,00 2 878,00 
Tonsil Siesta Front – zestawy nowej serii Siesta zostały zaprojektowane tak by uzyskać bardzo neutralne i spójne brzmienie zachowując przystępną cenę. Zbudowane są w konfiguracji d`Appolito tzn. głośnik wysokotonowy znajduje się pomiędzy dwoma niskotonowymi, połączonymi równolegle.

Kolumny podłogowe TonsilNiewielkie pomieszczenia nie stwarzają zbyt wielkich problemów. Natomiast zbyt mała kolumna zastosowana do nagłośnienia dużej powierzchni może skutkować brakiem basu i niesatysfakcjonującymi doznaniami odsłuchowymi. Każdy model jest inny. Niektóre lepiej grają w niewielkim oddaleniu od ściany. Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, dobrze jest upewnić się, że kolumna może przylegać do powierzchni, bez utraty jakości dźwięku. Istotnym aspektem jest również akustyka pomieszczenia – jego zagospodarowanie, rozmieszczenie wszystkich elementów i wystrój. Należy zwrócić także uwagę na lokalizację bass-reflexu i wydajność oraz parametry wzmacniacza.

Kolumny podłogowe Tonsil

Jedną z wiodących marek w produkcji sprzętu nagłośnieniowego jest firma Tonsil. Ma w swojej ofercie wiele modeli kolumn stereo, w tym kolumny podłogowe. Kolumny stereo Tonsil są bardzo wysokiej jakości sprzętem, który sprawdzi się w każdym systemie kina domowego. Będą stanowić podstawę każdego zestawu audio i zapewnią niezwykłe doznania brzmieniowe. Kolumny podłogowe Tonsil różnią się między sobą zarówno wielkością, jak i parametrami, które należy dopasować do własnych potrzeb. Oferta urządzeń jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kolumny podłogowe Tonsil są także bardzo zróżnicowane pod względem cenowym. Jeśli pomimo przeprowadzenia dokładnej analizy podjęcie decyzji jest nadal trudne, można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dobrze doradzą i ułatwią dokonanie wyboru.

Elementarną częścią idealnego systemu domowego audio lub zestawu kina domowego poza wzmacniaczem są oczywiście głośniki. Perfekcyjnie zestawiony komplet zawierać powinien nie tylko subwoofer, głośniki naścienne oraz wzmacniacz. Kluczem do uzyskania efektu przestrzennego są kolumny podłogowe Tonsil. Firma ta powstała w Polsce w latach 40 ubiegłego wieku i już od wielu lat wypuszcza na rynek wysokiej jakości sprzęt audio.

Ile głośników kupić?

Wiadome jest to, iż kolumny są odpowiedzialne za odtwarzanie trzech pasm tonacji tj. wysokiej, średniej i niskiej. Jeśli chodzi o tony niskie i średnie, to mogą być używane osobne głośniki nisko- i średniotonowe. Można też taki układ zastąpić głośnikiem średnio-niskotonowym, lecz dużo bardziej efektywne będzie stosowanie odseparowanych głośników, tworzących tak zwany układ 3-drożny. Jednym z problemów, z którymi borykają się głośniki kolumnowe, jest przetwarzanie niskich tonów, które jest utrudnione ze względu na to, że niskie tony wymagają pracy dużej masy powietrza.

Jaka moc kolumny będzie najlepsza?

Jeszcze do niedawna stosowano metodę, która zakładała to, że kolumny powinny mieć moc większą od mocy maksymalnej wzmacniacza, do którego są podpięte. Według ekspertów takie rozwiązanie jest błędne, ponieważ, kolumny podłączane są do wzmacniacza, a nie do prądu więc moc, którą producent podaje na tabliczce znamionowej, można traktować jako maksymalną moc wzmacniacza, który jest rekomendowany do głośników.
Podsumowując, kolumny Tonsil jest to wysokiej jakości sprzęt audio, który zadowoli każdego fana dobrego brzmienia.