Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kolumny podłogowej?

Wybór kolumny podłogowej, która w pełni spełni oczekiwania potencjalnego użytkownika nie należy do prostych zadań. Jest dość problematyczny zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie miały zbyt wiele do czynienia z tego typu sprzętem. Istnieją jednak pewne aspekty, pomagające wybrać odpowiednie urządzenie. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym kolumna ma zostać ustawiona. Niewielkie pomieszczenia nie stwarzają zbyt wielkich problemów. Natomiast zbyt mała kolumna zastosowana do nagłośnienia dużej powierzchni może skutkować brakiem basu i niesatysfakcjonującymi doznaniami odsłuchowymi. Każdy model jest inny. Niektóre lepiej grają w niewielkim oddaleniu od ściany. Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, dobrze jest upewnić się, że kolumna może przylegać do powierzchni, bez utraty jakości dźwięku. Istotnym aspektem jest również akustyka pomieszczenia – jego zagospodarowanie, rozmieszczenie wszystkich elementów i wystrój. Należy zwrócić także uwagę na lokalizację bass-reflexu i wydajność oraz parametry wzmacniacza.

Kolumny podłogowe Tonsil

Jedną z wiodących marek w produkcji sprzętu nagłośnieniowego jest firma Tonsil. Ma w swojej ofercie wiele modeli kolumn stereo, w tym kolumny podłogowe. Kolumny stereo Tonsil są bardzo wysokiej jakości sprzętem, który sprawdzi się w każdym systemie kina domowego. Będą stanowić podstawę każdego zestawu audio i zapewnią niezwykłe doznania brzmieniowe. Kolumny podłogowe Tonsil różnią się między sobą zarówno wielkością, jak i parametrami, które należy dopasować do własnych potrzeb. Oferta urządzeń jest na tyle szeroka, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kolumny podłogowe Tonsil są także bardzo zróżnicowane pod względem cenowym. Jeśli pomimo przeprowadzenia dokładnej analizy podjęcie decyzji jest nadal trudne, można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dobrze doradzą i ułatwią dokonanie wyboru.

Elementarną częścią idealnego systemu domowego audio lub zestawu kina domowego poza wzmacniaczem są oczywiście głośniki. Perfekcyjnie zestawiony komplet zawierać powinien nie tylko subwoofer, głośniki naścienne oraz wzmacniacz. Kluczem do uzyskania efektu przestrzennego są kolumny podłogowe Tonsil. Firma ta powstała w Polsce w latach 40 ubiegłego wieku i już od wielu lat wypuszcza na rynek wysokiej jakości sprzęt audio.

Ile głośników kupić?

Wiadome jest to, iż kolumny są odpowiedzialne za odtwarzanie trzech pasm tonacji tj. wysokiej, średniej i niskiej. Jeśli chodzi o tony niskie i średnie, to mogą być używane osobne głośniki nisko- i średniotonowe. Można też taki układ zastąpić głośnikiem średnio-niskotonowym, lecz dużo bardziej efektywne będzie stosowanie odseparowanych głośników, tworzących tak zwany układ 3-drożny. Jednym z problemów, z którymi borykają się głośniki kolumnowe, jest przetwarzanie niskich tonów, które jest utrudnione ze względu na to, że niskie tony wymagają pracy dużej masy powietrza.

Jaka moc kolumny będzie najlepsza?

Jeszcze do niedawna stosowano metodę, która zakładała to, że kolumny powinny mieć moc większą od mocy maksymalnej wzmacniacza, do którego są podpięte. Według ekspertów takie rozwiązanie jest błędne, ponieważ, kolumny podłączane są do wzmacniacza, a nie do prądu więc moc, którą producent podaje na tabliczce znamionowej, można traktować jako maksymalną moc wzmacniacza, który jest rekomendowany do głośników.
Podsumowując, kolumny Tonsil jest to wysokiej jakości sprzęt audio, który zadowoli każdego fana dobrego brzmienia.