Szukasz głośników instalacyjnych pod zabudowę? Cenisz sobie doskonałą jakość dźwięku dyskretnie płynącego w przestrzeni Twojego domu lub mieszkania? Chcesz, aby instalacja audio lub kina domowego była jak najmniej widoczna i zgrabnie schowana pod tynkiem, lub płytą gipsową? Świetnym rozwiązaniem są głośniki instalacyjne Klipsch.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Dlaczego głośniki firmy Klipsch?

Firma Klipsch to posiadający wieloletnie doświadczenie amerykański producent głośników i specjalistycznego sprzętu audio, z siedzibą w stanie Indiana. Głośniki i systemy tubowe firmy oferują wysoką wydajność i czułość, dzięki czemu mogą być zasilane wzmacniaczami o niewielkiej mocy. Posiadają niskie zniekształcenia modulacji oraz szeroki zakres dynamiczny, przez co z dużą dokładnością odtwarzają ciche i głośne dźwięki.

Dyskretne głośniki podtynkowe w ścianie

Dzięki zastosowaniu głośników instalacyjnych możemy dowolnie rozmieścić w pomieszczeniu źródła dźwięku oraz głośniki. Duże głośniki kolumnowe, które często stanowią dodatkowy mebel, nie będą już zajmowały cennego miejsca w salonie lub sypialni. Głośniki podtynkowe doskonale sprawdzą się jako instalacja kina domowego. Przy sprawnym i dokładnym montażu, są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wszystkie modele oferowanych głośników posiadają estetyczną maskownicę, którą można pomalować w kolorze ścian, na których są montowane.

Jak zamontować głośniki instalacyjne?

Zastosowany w głośnikach Klipsch system instalacji, umożliwia zamontowanie ich nawet przez osobę niedoświadczoną. Należy przygotować odpowiedni otwór w ścianie o wymiarach podanych w specyfikacji produktu. Dużym ułatwieniem w pracy jest szablon o odpowiednich wymiarach dołączony przez producenta.

Dalszy montaż odbywa się przez zamocowanie w ścianie ramki instalacyjnej, do której przytwierdza się samą konstrukcję głośnika. Na koniec nakłada się magnetyczną maskownicę. Jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia jej sprawny montaż lub demontaż. System montażu zapewnia dokładny docisk do powierzchni oraz eliminuje niebezpieczeństwo pęknięcia płyty gipsowej czy przekręcenia śrub.

Wszystkie głośniki instalacyjne, podłączamy do wzmacniacza za pomocą zacisków głośnikowych. Jakość sprzętu firmy Klipsch, jego wykonanie i użyte do produkcji materiały, zapewniają trwałość i solidność połączenia ze wzmacniaczem lub amplitunerem.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem głośnika?

Pierwszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest szerokość obudowy głośnika. Należy dopasować ją do istniejących lub planowanych otworów w zabudowie. Jest to szczególnie istotne w przypadku instalacji w suficie podwieszanym, aby miejsce montażu głośnika nie wypadło na profilu aluminiowym lub łączeniu elementów sufitu.

Drugą sprawą jest wartość głębokości montażu. Ważne, aby wcześniej zaplanować pewien zapas przestrzeni między tyłem głośnika i jego obudowy a płaszczyzną ściany czy tynku. Pozwoli to na lepszą wentylację w trakcie użytkowania instalacji. Jest to bardzo ważne podczas montażu głośnika w suficie podwieszanym.