Aktualności

Ranking kolumn podłogowych do 7.000 zł na 2022 rok.

ranking kolumn 2022

Ranking kolumn do 7000 zł

Miejsce 5: Wharfedale Linton

Linton kiedyś być znany ze swojego naturalnego i ciepłego brzmienia. Ten nowy model kontynuuje tradycję swoich poprzedników. Ten model nawiązuje do badań pionierskich Wharfedale w latach 60., 70. i 80. i czerpie z nimi pełnymi garściami. Dowodem na to może być elegancka obudowa z rysunkiem drewna w kolorze mahoniu lub orzecha. Jednak nie dlatego Linton zamyka nasz ranking kolumn do 7.000 zł. Znalazł się on tutaj dlatego, że ma świetne brzmienie. Kolumny te to trzydrożny bass reflex, który składa się z głośnika niskotonowego o średnicy 20 cm, średniotonowego o średnicy 13,5 cm oraz wysokotonowego przetwornika o średnicy 2,5 cm i miękkiej kopułce.

SPRAWDŹ CENĘ

Wharfedale Linton
monitor audio bronze 500

Miejsce 4: Monitor audio Bronze 500

Obecnie jest produkowana już szósta generacja serii Bronze. Nie mogło jej więc zabraknąć w tym rankingu. To kolumny, które cieszą się sporym zaufaniem ze względu na doskonały kompromis pomiędzy ceną a jakością urządzenia. Monitor Audio Bronze 500 to największe kolumny z tej serii. Mają potężne i detaliczne brzmienie. Z tego właśnie powodu są dedykowane do pomieszczeń o powierzchni od 50 do 70 metrów kwadratowych. W dużej obudowie umieszczono głośnik wysokotonowy C-CAM
Gold Dome z falowodem Uniform Dispersion (UD) oraz dwa przetworniki po 20 cm każdy. To właśnie one są odpowiedzialne za mocniejsze i bardziej zadowalające brzmienie tych kolumn.

SPRAWDŹ CENĘ

Miejsce 3: Dali Oberon 7

Te kolumny już na pierwszy rzut oka można rozpoznać jako produkt marki Dali. Dlaczego? Dlatego, że tak jak wszystkie kolumny tej firmy membrany w Oberon 7 są brązowe. Kolor ten pasuje estetycznie do obudowy, ale równocześnie jest też bardzo charakterystycznym wyróżnikiem. Brązowe membrany wykonano z pulpy celulozowej z domieszką włókna drzewnego. Jeśli się bardzo przyjrzymy, to możemy w nich zauważyć niewielkie włókienka. W kolumnie znajduje się nowoczesny i opatentowany dysk SMC. Jest to skrót od Soft Magnetic Compound. Jest to materiał przewodzący strumień magnetyczny, ale nieprzewodzący prądu elektrycznego. To jego zasługą jest zmniejszenie poziomu zakłóceń mechanicznych oraz ogólny poziom zakłóceń. To rozwiązanie innowacyjne, które wyróżnia Oberona na tle innych kolumn z tego rankingu.

SPRAWDŹ CENĘ

dali oberon 7
kolumna pylon diamond 25

Miejsce 2: Pylon Diamond 25

 Kolumny Pylon Audio Diamond 25 to 2,5 drożna konstrukcja, która jest dedykowana do pomieszczeń o powierzchni 18 do 32 metrów kwadratowych. Do większych pomieszczeń lepiej wybierać model Diamond 28. Kolumna została umieszczona na platformie antywibracyjnej, która równocześnie stanowi jej cokół. Ma ona też pewne walory estetyczne, bo urządzenie wygląda dzięki niej zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. Kolumna składa się z dwóch przetworników Seasa o średnicy 15 cm oraz głośnika wysokotonowego z kopułką tekstylną od Scan Speak. Pewną ciekawostką może być obudowa, która jest wykonana z płyty mdf, a następnie wyciszono ją wełną owczą oraz matą bitumiczną. Największą zaletą tych kolumn jest naturalny i czysty dźwięk ze zminimalizowanymi zakłóceniami. Sprawdzi się on doskonale także jako dodatek do kina domowego.

SPRAWDŹ CENĘ

Miejsce 1: Klipsch Rp-8000

Kolumna Klipsch Rp-8000F od znanej i lubianej marki Klipsch. To firma, której produkty wyróżniają się precyzję, neutralnością i wysoką efektywnością. To potęga w przystępnej cenie. Urządzenie wyposażono w silikonową hybrydową tubę tractrix horn 90° x 90°. Służy ona skupianiu wysokich tonów w kierunku odsłuchu. Jest ona wykorzystywana także do zwiększenia szczegółowości i poprawienia jakości odsłuchu. Głośnik wysokotonowy w tej kolumnie został wykonany w technologii LTS (Linear Travel Suspension). To właśnie on został odziedziczony z linii Reference, która przez wielu jest uznawana za jedne z najlepszych głośników na świecie. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych do produkcji materiałów. To najwyższa jakość – zaczynając od lakierowanej obudowy aż po miedziane membrany. Nie można się więc dziwić, że RP-8000 zajęło pierwsze miejsce w naszym rankingu. To doskonała propozycja dla miłośników muzyki, którzy na nowo chcą zakochać się w swojej kolekcji płyt. Te kolumny zapewniają naturalny odsłuch, ze zminimalizowanymi zniekształceniami i dużą czystością. Wysoka klarowność wysokich częstotliwości i głębokie niskie tony to duet idealny.

SPRAWDŹ CENĘ

kolumna klipsch RP 8000    Jak do nas dojechać

    Dodaj komentarz