Aktualności

Najnowsza seria kolumn Klipsch. Targi CES 2022.

Nowa generacja serii Klipsch Reference na targach CES 2022.

Na targach CES 2022 Klipsch zaprezentował szereg nowych modeli Reference, w tym kolumnę podłogową z ułatwioną instalacją dodatkowego głośnika Atmos.

Amerykański producent w końcu ujawnił zupełnie nowe modele serii Reference, które mają zaktualizowane tuby Tractrix i dyskretną estetykę. Wielu klientów narzekało na dosyć ostentacyjną stylistyke starszej serii, tutaj mamy dyskrecję i elegancję w pełnym tego słowa znaczeniu.

Linia Klipsch Reference składa się z trzech nowych podłogówek — R-605FA Atmos (zastępuje starszą serię R-625FA), Klipsch R-600F (starszy R-620F) i R-800F (wcześniejszy R-820F) .

Z mniejszych kolumn mamy dwie nowe podstawki: Klipsch R-50M i Klipsch R-40M (zastępujące odpowiednio R-52M i R-42M). Ponadto dwa modele głośników centralnych, R-30C i R-50C. Tutaj nazwa może być myląca. R-30C (starszy R-34C) wydawałby się na pierwszy rzut oka niżej klasyfikowany, a przez konstrukcję z czterema głośnikami o przetworniku 3,5 cali, zapewne będzie droższy od R-50C (stary R-52C).

Nowe materiały oraz ulepszony głośnik wysokotonowy

Ostatnie kolumny które się zmieniły to kolumny efektowe atmos Klipsch R-40SA (stary R-41SA). Wszędzie w nowych kolumnach Klipsch, druga cyfra modeli zastępuje cyfra zero.
Inaczej sprawa ma się z subwooferami gdzie trzecia cyfra, z 0 będzie zmieniała się na 1.
Czyli mamy odświeżone subwoofery Klipsch R-121SW i Klipsch R-101SW.

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech nowych głośników jest 1-calowy głośnik wysokotonowy wykonany z miedzi i anodowanego aluminium. Ściśle umieszczony jest wewnątrz tuby Tractrix która również została przemodelowana i teraz wypełnia prawie całą szerokość kolumny. Klipsch mówi, że ten projekt zapewnia „dokładniejszą i szerszą scenę dźwiękową”.

Głośniki korzystają również z nowego materiału głośnika niskotonowego o nazwie „Spun-copper Thermoformed Crystalline Polymer” , oraz ulepszonej zwrotnicy, która według firmy Klipsch zapewnia lepszą dokładność i przejrzystość.

Klipsch wyróżnia trzy flagowe modele

Kolumna podłogowa Klipsch R-605FA jest wyposażona w dwa 6,5-calowe głośniki niskotonowe i zintegrowany, skierowany w górę głośnik Atmos. Firma twierdzi, że udoskonaliła złącza Atmos i wbudowane zarządzanie przewodami.

Kolumna centralna Klipsch Reference R-30C . Model jest najszerszy w swojej gamie produktowej i posiada cztery 3,5-calowe głośniki niskotonowe IMG oraz 1-calowy aluminiowy głośnik wysokotonowy. Zwróćcie uwagę na bardzo ładnie wykończone porty bassreflex na bokach kolmny. Detal, cieszy oko.

Subwoofer Klipsch Reference R-121SW, który pewnie będzie bardziej popularny od swojego mniejszego brata. Posiada przetwornik 12 calowy, więc do większości kin domowych spokojnie wystarczy. Jak zagra w porównaniu z R-120SW? czas pokaże!

Nowa edycja serii Reference już na Wiosnę.

W przeciwieństwie do miedzianych wykończeń wokół głośników z poprzednich wersji, tym razem mamy czysty wygląd.

W poprzednich latach głośniki Klipsch Reference spisywały się bardzo dobrze i nie możemy się doczekać testowania nowych modeli. Damy wam znać tylko jak je dostaniemy!

Nowe głośniki pojawią się wiosną 2022 roku, a ceny nie zostały jeszcze ogłoszone. Spodziewamy się jednak, że ceny będą podobne do istniejących modeli Reference.

Jak do nas dojechać?

Szukasz profesjonalnej porady?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Odpowiemy na każde pytanie związane z naszą ofertą. Poznaj nasz zespół

Dodaj komentarz