Aktualności

Nagłośnienie salonu fryzjerskiego

zakład fryzjerski

Nagłośnienie do salonu fryzjerskiego – jakie głośniki kupić

Decydując się na nagłośnienie w sklepie, salonie sprzedaży czy też  w salonie fryzjerskim należy zastanowić się przede wszystkim jaką rolę ma ono spełniać. W większości przypadków w sklepach nagłośnienie służy do odtwarzania muzyki oraz w przypadku większych powierzchni użytkowych przekazywania informacji klientom i pracownikom. Muzyka ma na celu w większości przypadków wprowadzenie klienta w odpowiedni nastrój. A jak wiadomo dobry nastrój pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. W przypadku nagłośnienia zakładu fryzjerskiego odpowiednio dobrana muzyka w tle z pewnością znacząco urozmaici czas spędzony w lokalu.

Aby odpowiednio dopasować system nagłośnienia w zakładzie fryzjerskim należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Najważniejszym z nich jest oczywiście wielkość lokalu oraz strefy które chcemy w nim zbudować. Profesjonalne systemy nagłośnień umożliwiają zastosowanie stref w których można osobno regulować poziom głośności jak i odtwarzać różne żródła muzyki.

Aktywne głośniki sufitowe to doskonałe rozwiązanie również dla niewielkiego mieszkania – bez ingerencji w jego wygląd możesz zadbać o nienaganny, czysty dźwięk, który uprzyjemni słuchanie ulubionej muzyki.  Taki system sprawdzi się również w lokalach gastronomicznych oraz w centrach odnowy biologicznej

Jaki rodzaj nagłośnienia możemy zastosować w zakładzie fryzjerskim

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zwyczajne radio lub wieża HI-FI, jednak takie rozwiązanie odtwarza dźwięk tylko punktowo. Jeżeli zależy nam na równomiernym rozkładzie dźwięku w całym naszym lokalu warto zastosować nagłośnienie ścienne lub sufitowe. Nasza firma odpowiednio dobierze nagłośnienie pod Państwa wymagania oraz wytyczne. Warto też pamiętać, że każda powierzchnia użytkowa jest inna i w takim wypadku warto skontaktować się ze specjalistą aby nie popełnić podstawowych błędów podczas instalacji.

Jeżeli myślisz otworzyć zakład fryzjerski, lub po prostu jesteś w czasie remontu najlepszym rozwiązaniem będą głośniki zabudowane np głośniki sufitowe. Wybór takich głośników sprawi, że głośniki będą estetycznie zabudowane, podzielone na strefy według projektu które klient sobie wybierze. Głośniki sufitowe do zakładu fryzjerskiego będą idealnym rozwiązaniem do odtwarzania muzyki w tle. Ilość oraz moc głośników oczywiście dobiera się do wielkości pomieszczenia. Całym sercem systemu nagłośnienia jest oczywiście wzmacniacz. W małych zakładach fryzjerskim świetnym rozwiązaniem będą wzmacniacze ścienne jak chociażby marki Laudio

Wzmacniacz do salonu fryzjerskiego

Oczywiście dobór odpowiedniego wzmacniacza do nagłośnienia salonu fryzjerskiego wymaga odpowiedniej wiedzy. W dużych lokalach fryzjerskich wzmacniacz o małej mocy po prostu może nie podołać zadaniu. Wszystko zależy oczywiście od ilości podłączonych głośników, warunków akustycznych lokalu oraz hałasu np, suszarek do włosów. Warto dobrać tak nagłośnienie aby spełniało odpowiedni poziom głośności. Wzmacniacz odpowiada również, za podział stref. Tańsze wzmacniacze zazwyczaj mają tylko jedną strefę i świetnie sprawdzą się w małych lokalnych salonach fryzjerskich. Droższe wzmacniacze audio mają możliwość kontrolowania nawet wieloma strefami na raz. Warto też zaznaczyć, że wzmacniacz powinien mieć możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo za pomocą technologii bluetooth.

Czy możesz odtwarzać muzykę w swoim zakładzie fryzjerskim?

Okazuje się, że tak. Ponieważ  rodzaj działalności gospodarczej jakim jest prowadzenie zakłady fryzjerskiego nie osciąga korzyści majątkowej odtwarzając muzykę.  Nie każde jednak odtworzenie muzyki z radia w lokalu usługowym wiąże się z osiągnięciem korzyści majątkowej. Przykładowo, kilka lat temu właściciel małego salonu fryzjerskiego zdołał przekonać sądy obydwu instancji, że dla jego klientów nie ma znaczenia odtwarzanie muzyki z radia, ale jakość świadczonych przez niego usług i tym samym wygrał spór sądowy z ZAiKS-em – mówi mecenas Agnieszka Choromańska-Malicka.

Zobacz również nasz portal muzyczny – Muzyczne Newsy

Powrót do listy wpisów