Bez kategorii, Restauracje

Jak wybrać odpowiedni system nagłośnienia dla swojej kawiarni?

nagłośnienie kawiarni

Instalacja odpowiedniego systemu nagłośnienia w Twojej kawiarni jest kluczowym,  ale wymagającym zadaniem. Dobrze dobrany system audio zwiększy sprzedaż, podniesie poziom zadowolenia klientów i w efekcie sprawi, że więcej klientów wróci do Twojej kawiarni. Jeżeli wprowadzisz odpowiedni klimat w Twoim lokalu gastronomicznym, to Twoi klienci będą zawsze miło spędzać czas i z pewnością będą często powracać . Dobrze zaprojektowany system nagłośnienia może stanowić różnicę między byciem przeciętnym a tym, że ludzie będą ustawiać się w kolejce, aby wejść do kawiarni oraz wypić dobrą kawę wraz z podanym pysznym sernikiem. Odpowiednia playlista z Spotiffy czy innego portalu streamingowego sprawi, że każdy klient spędzi u Ciebie miło czas. Zapraszamy Was do przeczytania naszych wskazówkach, jak wybrać odpowiedni sprzęt do kawiarni.

Wybór odpowiedniego nagłośnienia kawiarni nie jest taki prosty jak nam się wydaje. Na sukces instalacji ma wpływ wiele rzeczy. Oczywiście na start musimy określić budżet jaki przeznaczamy do stworzenie nagłośnienia kawiarni. Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze systemu dźwiękowego,, wielkość przestrzeni, poziomy głośności i potrzeby czy instalacje mają być wewnętrzny oraz zewnętrzne.

Skonsultuj się ze swoim personelem

Jeżeli prowadzisz już swój lokal gastronomiczny np. kawiarnię, zdecydowanie powinieneś zawsze brać pod uwagę spostrzeżenia swojego personelu. Poznaj ich oczekiwania, posłuchaj uwag. Personel podczas odtwarzania muzyki w tle w kawiarni, też musi czuć się komfortowo. A często mogą Ci przedstawić ciekawe propozycje oraz  inne pomysły na układ nagłośnienia. Aby uzyskać szybką wycenę inwestycji koniecznie musisz znać metraż strefy nagłośnienia. Jeżeli uzyskałeś już takie informację skontaktuj się z nami a my szybko wstępnie wycenimy koszt nagłośnienia kawiarni.

Jeżeli jednak dopiero zaczynasz, Tworzysz swoją firmę która ma przynosić Ci zyski, już na etapie tworzeniu lokalu warto skontaktować się z specjalistą od nagłośnień lokali gastronomicznych. Zdecydowanie szybko a co najważniejsze profesjonalnie stworzy odpowiednie rozwiązanie, słuchając Twoich uwag oraz trzymając się przeznaczonego budżetu. Pamiętaj o tym, że nagłośnienie powinno być dobrane w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią głośność zarówno w lokalu jak i w tgz „ogródku piwnym czy też patio” W takich wypadkach stosuje się nagłośnienie wielostrefowe. Nagłośnienie wielostrefowe odpowiada za poziom głośności w różnych strefach kawiarni. Najlepszym przykładem jest toaleta, gdzie muzyka powinna być o duża cichsza niż w lokalu.

Szukasz profesjonalnej porady?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Odpowiemy na każde pytanie związane z naszą ofertą. Poznaj nasz zespół

Wybierz głośniki i subwoofery

Najważniejszymi elementami systemu nagłośnienia są głośniki i subwoofery. Są one odpowiedzialne za tworzenie dźwięku i generowanie poziomu głośności, którego potrzebujesz w swojej firmie. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny system, powinieneś wybrać odpowiednią konfigurację głośników i subwooferów odpowiadających pod zapotrzebowanie Twojej kawiarni

W pierwszej kolejności należy wybrać pożądaną jakość dźwięku systemu audio. Istnieją trzy główne opcje jakości dźwięku: wysoka wierność, szeroka wierność i wysoka wydajność. Następnie można wybrać pożądany wzór pokrycia. Wzorzec pokrycia jest reprezentacją wzorca dźwięku głośników. Należy również zdecydować, czy chcemy głośniki o tradycyjnym czy nowoczesnym wyglądzie.

Po wybraniu głośników należy wybrać subwoofery do systemu dźwiękowego w oparciu o pożądany poziom głośności. Subwoofery są odpowiedzialne za niskie częstotliwości w twoim audio. Powinieneś wybrać subwoofer, który uzupełnia głośniki przy poziomie głośności, który jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Wybierz odpowiedni wzmacniacz

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki system audio zainwestować, możesz rozważyć zakup standardowego wzmacniacza. Standardowe wzmacniacze są zwykle tańsze niż inne systemy audio, ale mogą zwiększyć poziom głośności, umożliwić podłączenie większej liczby głośników i zapewnić inne funkcje. Nie mają one jednak takiej samej jakości dźwięku i brzmienia jak system audio ze wzmacniaczem.

Jeśli chcesz mieć standardowy wzmacniacz, powinieneś wybrać wzmacniacz o większej mocy. Im wyższa moc, tym więcej głośników możesz podłączyć do wzmacniacza i tym głośniejszy będzie dźwięk w Twojej firmie. Powinieneś również upewnić się, że wybierasz wzmacniacz, który ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz.

Wnioski.

Teraz, gdy wiesz jak wybrać odpowiedni system nagłośnienia, możesz podjąć świadomą decyzję przy zakupie nowego sprzętu do swojej kawiarni. Żadne dwa biznesy nie są takie same, dlatego powinieneś wybrać system w oparciu o swoje konkretne potrzeby. Odpowiedni system nagłośnienia może sprawić ogromną różnicę w Twojej kawiarni. Może zapewnić lepsze doświadczenia klientów, zwiększyć sprzedaż i ostatecznie zwiększyć zadowolenie klientów.

Powrót do listy wpisów