Nagłośnienie przestrzeni publicznych oraz firm! Skomentuj

W biznesie potrzebujesz najlepiej dopasowanych rozwiązań, nie inaczej jest w temacie nagłośnienia twojej firmy. Dobrze nagłośniony lokal zapewni perfekcyjną atmosferę dla Twoich klientów. Systemy komunikacji wewnątrz firmy pozwolą ci na szybką i wygodną pracę. Nagłośnienia szkół, czyli tak zwane radiowęzły to kolejna bardzo rozbudowana dziedzina, w której oczywiście profesjonalnie doradzimy.

Z wielką chęcią nawiązujemy też współpracę biznesową z instalatorami nagłośnień i przyznajemy bardzo duże rabaty.

Projektujemy oraz instalujemy od ponad 30 lat w całej Polsce.

Jak nagłośnić przestrzeń publiczną?

Nagłośnienie przestrzeni publicznej stanowi spore wyzwanie. Aby dobrać odpowiedni sprzęt trzeba posiadać chociaż minimalną wiedzę na ten temat. Do nagłośnienia większej przestrzeni potrzebny jest odpowiednio skomponowany i rozbudowany system, aby dźwięk był mocny, wyraźny i docierał wszędzie tam, gdzie potrzeba. Przed przystąpieniem do działania należy odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania – Jak duże jest pomieszczenie docelowe? Ile głośników i o jakiej mocy potrzebujemy? Aktualnie na rynku jest dostępny ogrom produktów, więc tak naprawdę można stworzyć dowolny system, jaki tylko potrzeba. Stanowi to zarówno zaletę, jak i wadę, gdyż trudno dokonać wyboru, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Wtedy można mieć pewność, że wybrany system spełni wszystkie oczekiwania i będzie niezawodny, niezależnie od panujących warunków akustycznych.

Nagłośnienie radiowęzłowe

Powszechnie używanym sposobem, zwłaszcza w szkołach, jest nagłośnienie radiowęzłowe. Ten system nagłośnieniowy będzie dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzeba nagłośnić więcej niż jedno pomieszczenie lub ze względu na dużą przestrzeń wykorzystuje się dużą ilość głośników. Na etapie projektowania warto wziąć pod uwagę kilka aspektów: liczbę pomieszczeń, ich powierzchnię, rodzaj głośników (sufitowe czy naścienne), potrzebne akcesoria, dodatkowe funkcje oraz budżet. Należy również zastanowić się, czy będzie potrzebny mikrofon. Instalacja takiego nagłośnienia powinna zostać przeprowadzona przez specjalistów, posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Nagłośnienie radiowęzłowe sprawdzi się nie tylko w szkołach, ale także w gabinetach lekarskich, salach fitness, restauracjach czy sklepach. Pozwoli umilić czas osobom przebywającym w danej przestrzeni, dzięki muzyce w tle, a także umożliwi nadawanie komunikatów. Większość nagłośnień 100V funkcjonuje w systemie monofonicznym, gdyż jest on znacznie prostszy od systemu stereofonicznego.

Nagłośnienie sufitowe

Obecnie bardzo często, przede wszystkim ze względów estetycznych; jest stosowane nagłośnienie sufitowe. Jest to system bardzo dyskretny – umożliwia ukrycie wszystkich kabli i głośników w suficie. Skorzystanie z tego sposobu wymaga zakupu nie tylko głośników, ale także wzmacniacza, przewodów audio oraz ściennych regulatorów głośności, aby bez problemu można było zarządzać sprzętem. Nagłośnienie sufitowe najlepiej sprawdzi się w przestrzeniach, gdzie muzyka stanowi tylko tło. Tego typu nagłośnienie należy bardzo dobrze rozplanować, dlatego niezbędne jest skorzystanie z pomocy fachowca, aby system działał poprawnie i dawał w pełni zadowalające efekty. Istnieje kilka rodzajów głośników sufitowych – montowane wewnątrz konstrukcji sufitu podwieszanego oraz podwieszane na specjalnym uchwycie sufitowym. Ponadto wyróżnia się głośniki jednodrożne i dwudrożne. Jak już wcześniej zostało wspomniane, do stworzenia pełnego systemu potrzebny jest wzmacniacz, który powinien być dobrany do ilości głośników, liczby pomieszczeń, które mają zostać nagłośnione i ich wielkości. Przydatne mogą być także funkcje dodatkowe wzmacniacza, takie jak port USB, tuner FM czy czytnik kart SD, które usprawnią i ułatwią zarządzanie całym systemem.

Wykorzystanie tradycyjnych kolumn

Innym sposobem na nagłośnienie przestrzeni publicznej czy firm jest zastosowanie tradycyjnych kolumn. Ustawienie kolumn podłogowych lub podstawkowych w lokalu może być jednak bardzo problematyczne, uciążliwe i niewygodne. Jest na to rozwiązanie. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele kolumn, które można zamontować na ścianie i nie stanowi to żadnego problemu. Decydując się na ten sposób potrzebne jest dobranie odpowiedniego wzmacniacza i narzędzi do obsługi kolumn na odległość. Zaleca się wybór produktów z tej samej linii, co zapewnia kompatybilność wszystkich elementów i skuteczne brzmienie. Tego typu nagłośnienie jest łatwiejsze w samodzielnej instalacji niż nagłośnienie sufitowe, gdyż nie wymaga kucia dziur w ścianach czy montowania specjalnych uchwytów.

Jak powstaje pogłos i jak z nim walczyć?

Częstym problemem pojawiającym się w przypadku różnego typu systemów nagłośnieniowych jest pogłos. Przyczyną pogłosu jest zazwyczaj architektura pomieszczenia lub złe rozmieszczenie głośników. W pierwszym przypadku niestety niewiele można zrobić, natomiast jeśli chodzi o drugą przyczynę można stosować się do kilku zasad, aby wyeliminować ten problem. W pomieszczeniach o różnym układzie i kształcie ścian powinno się stosować większą ilość głośników, ale o mniejszej mocy. Warto stosować głośniki sufitowe, gdyż te bez problemu skierują dźwięk w trudno dostępne miejsca. Głośniki należy ustawiać tak, aby dźwięk nie miał możliwości odbicia się od innej ściany. Te kilka prostych sposobów powinno pomóc całkowicie wyeliminować zjawisko pogłosu.

Oferta Akustyka.com.pl

Nasza oferta umożliwia stworzenie pełnego systemu nagłośnieniowego każdego rodzaju. Pracujemy z wieloma sprawdzonymi markami, które na rynku cieszą się dużym uznaniem. Nasz asortyment obejmuje głośniki różnego typu – sufitowe i naścienne, podtynkowe i natynkowe, głośniki o różnych parametrach, wymiarach, wyglądzie i w różnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy różne rodzaje wzmacniaczy: wzmacniacze stereo oraz te dedykowane specjalnie do nagłośnień radiowęzłowych. Jeśli do stworzenia swojego zestawu potrzebujesz mikrofonu, megafonu czy miksera – również znajdziesz je w naszej ofercie. Dysponujemy także różnymi akcesoriami takimi jak listwy, urządzenia sterujące czy narzędzia montażowe (uchwyty, obudowy, wsporniki i wiele innych). Współpraca z nami jest bardzo prosta, wszystkie potrzebne do stworzenia pełnego systemu elementy znajdują się w jednym miejscu.
Na naszej stronie można skorzystać z konfiguratora nagłośnień publicznych, który pomoże dobrać idealny system do danego pomieszczenia. Wystarczy wypełnić formularz, a nasi specjaliści zrobią resztę!

Dodaj komentarz