Pełna oferta car audio – nagłośnij swój samochód! Skomentuj

Przyjemność płynąca z słuchania muzyki w najlepszej jakości to oczekiwania, jakie praktycznie każdy kierowca samochodu uważa za priorytet. Prawidłowe wygłuszenie samochodu to tylko początek drogi, bo odpowiednio dobrane głośniki oraz wzmacniacz sprawią, że poczujesz się jak na koncercie. Nasz dział projektowania oraz instalacji Car-Audio jest do Twoich usług!

Niezwykle szeroka i uporządkowana oferta car audio

Fabryczne nagłośnienie samochodu pozostawia najczęściej wiele do życzenia. Z tego powodu wielu miłośników muzyki, aby cieszyć się doskonałym dźwiękiem w trasie, decyduje się na modernizację systemu audio lub stworzenie go od zera. Drugie rozwiązanie przede wszystkim oznacza możliwość dostosowania brzmienia do własnych upodobań, praktycznie pod względem każdego parametru. W ofercie naszego sklepu znajduje się ponad 1100 różnych sprzętów z zakresu car audio, które pozwalają na skompletowanie systemu klasy high end z prawdziwego zdarzenia. Nagłośnienie samochodowe zostało starannie podzielone na kategorie w zależności od rozmiaru przetwornika oraz pod względem rodzaju konstrukcji i przeznaczenia. Zapewnia to wygodne nawigowanie zarówno dla miłośników muzyki, którzy mają dokładnie sprecyzowane potrzeby, jak i stwarza przejrzystą treść dla mniej obeznanych w temacie Klientów.

Składowe pełnego systemu car audio

Co wchodzi w skład kompletnego systemu nagłośnieniowego w samochodzie? Poniżej opisujemy każdy z elementów.
Głośniki
Podstawowym rozwiązaniem jest głośnik szerokopasmowy, który odpowiada za emisję pełnego zakresu częstotliwości. Głośniki dwudrożne i trójdrożne wyposażone są odpowiednio w dwa lub trzy wbudowane przetworniki, które przetwarzają dźwięk w różnych pasmach. Nasz sklep oferuje jedynie takie rozwiązania, które gwarantują wzajemne dopasowanie parametrów pomiędzy tonami – wówczas wszystkie są bardzo dobrze słyszalne i mają jednakowy udział w finalnym brzmieniu. Głośniki w układach odseparowanych tworzą natomiast osobne przetworniki, z których każdy można zainstalować w dowolnym miejscu.
Subwoofer
Ten wyjątkowy rodzaj przetwornika zasługuje na osobną kategorię. Mocne uderzenie basu jest niezwykle ważne dla większości fanów car audio. Najwyższa jakość brzmienia jest uzyskiwana w specjalnie projektowanych skrzyniach, które z powodzeniem stają się integralną częścią samochodu. Najważniejsze typy zabudowy to skrzynie zamknięte i wyposażone w port bass-reflex. Przy wyborze subwoofera powinno wziąć się pod uwagę dostępną przestrzeń – przy niewielkim bagażniku lepiej sprawdzi się przetwornik z mniejszą membraną.
Wzmacniacz
Wzmacniacz w systemie car audio umożliwia wydobycie większej mocy i dynamiki brzmienia z posiadanych głośników. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, powinno się dobierać wzmacniacz o odpowiedniej ilość kanałów, która determinuje liczbę możliwych do podłączenia urządzeń. Optymalnym rozwiązaniem jest zazwyczaj amplituner czterokanałowy, natomiast do zasilania jedynie subwoofera wystarczy monoblok. Korzystne jest wyposażenie samochodu we wzmacniacz z możliwością mostkowania – gdy nie używa się wszystkich kanałów, można sumować ich moc. Ostatni parametr również ma ogromne znaczenie, gdyż moc wzmacniacza powinna być w przeliczeniu na kanał ok. 1,5-2 razy mniejsza niż moc głośnika. Inaczej sprawa ma się przy głośnikach basowych – tutaj wartości mocy przetwornika i wzmacniacza mogą być sobie równe. O jakości przetwarzanego sygnału świadczy wartość S/N, czyli stosunku sygnału do szumu i powinna być jak najwyższa.
Radioodtwarzacz
W standardzie odtwarzaczy samochodowych znajdują się wejście AUX i port USB, bardzo wygodny jest również port Bluetooth, który pozwala na bezpośredni streaking muzyki. Najlepiej, jeśli radio posiada co najmniej dwie pary wyjść RCA do podłączenia wszystkich zewnętrznych urządzeń. Przydatna jest także możliwość regulacji w zakresie balansu, brzmienia basów czy automatyczny korektor dźwięku.
Akcesoria
W ofercie Akustyki znajduje się również duża ilość akcesoriów car audio. Są to między innymi kable głośnikowe, które powinny być odpowiednio dobrane do podłączanego sprzętu, a także dystanse głośnikowe i maskownice.

Ważne parametry nagłośnienia samochodu


W pojeździe panują specyficzne warunki akustyczne, a dobór głośników powinien być do nich dostosowany. Urządzenia car audio powinny przede wszystkim stanowić połączenie świetnej jakości brzmienia i niewielkich rozmiarów. W końcu ograniczona przestrzeń w samochodzie nie powinna odbierać możliwości czerpania przyjemności z muzyki. Na szczęście producenci specjalizujący się w car audio wychodzą naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów i przy zachowaniu małych gabarytów, sprzęty są w stanie osiągać naprawdę potężną moc.
W przypadku wszystkich przetworników, istotny jest odpowiedni stosunek sztywności do masy membrany. Wówczas zapewniony zostaje wydajny przesył dźwięku i głośnik może grać naprawdę głośno przy minimalnych zniekształceniach. Poza tym, powinno się zwrócić szczególną uwagę na wartość mocy znamionowej sprzętu i możliwość zabudowy w zakresie poszczególnych komponentów.

Wygłuszenie samochodu dla doskonałego rozprzestrzeniania dźwięku


Niezależnie od rodzaju posiadanego sprzętu car audio, duży wpływ na jakość brzmienia ma wygłuszenie samochodu. Spełnia ono dwie funkcje – zapobiega wydostawaniu się dźwięku poza pojazd oraz izoluje wnętrze od odgłosów pochodzących z zewnątrz. Wpływa to na zwiększenie czystości słyszanego dźwięku i eliminację niechcianych rezonansów. Popularnymi materiałami stosowanymi do ich produkcji są bitumin i guma butylowa, a także elastomery i aluminium. Warto dowiedzieć się, jaką charakterystykę cieplną posiada dana mata wygłuszająca – ważne, aby zachowywała właściwości tłumiące w skrajnych temperaturach.
Które miejsca w samochodzie potrzebują wytłumienia? Najczęściej wygłuszanymi elementami karoserii są dach, bagażnik, podłoga i tylna półka oraz drzwi. Do montażu mat wygłuszających niepotrzebne jest specjalistyczne doświadczenie – najczęściej wyposażone są one w samoprzylepną warstwę znacznie ułatwiającą instalację.

Pomoc w doborze głośników car audio


W ofercie Akustyki znajdą Państwo zarówno pojedyncze części do nagłośnienia samochodu, jak i z łatwością stworzycie kompletny system car audio od zera. W przypadku wątpliwości i trudności w doborze parametrów sprzętu, zachęcamy do kontaktu poprzez konfigurator nagłośnienia. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami i pytaniami, oferujemy pomoc w stworzeniu kompletu idealnie dopasowanego do charakterystyki akustycznej pojazdu.

Dodaj komentarz