Aktualności

Unitra – Wasze pytania do producenta

Ostatnio na naszym kanale YouTube rozpoczęliśmy fascynującą podróż – serię filmów poświęconą produktom kultowej polskiej marki Unitra. Wasze entuzjastyczne reakcje i liczne komentarze sprawiły, że Unitra stała się gorącym tematem w naszej społeczności!

Widząc Wasze ogromne zainteresowanie, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Zainspirowani Waszymi pytaniami i ciekawością, zorganizowaliśmy na naszych platformach społecznościowych serię Q&A (pytań i odpowiedzi) dotyczących Unitry. Chcieliśmy dać Wam szansę na głębsze poznanie tej marki i jej produktów. Oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania u samego źródła.

I mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Dzięki uprzejmości Daniela Kostrzewy, szefa działu biznesowego Unitry, udało nam się nie tylko zebrać Wasze pytania, ale także przygotować specjalną video-konferencję na której Daniel udziela odpowiedzi do Waszych pytań.

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Was zachęcić do zobaczenia całego wywiadu z polską marką na naszym kanale YT, a korzystając z okazji prowadzenia firmowego bloga, wyciągnęliśmy naszym zdaniem najciekawsze pytania do inżynierów marki Unitra. Wywiad został przeprowadzony przez prowadzonego nasz kanał na youtibie Macieja Wiewióra.

Czy Unitra planuje export swoich produktów, czy tylko sprzedaż na rodzimym rynku?

Daniel Kostrzewa “UNITRA”:

Tak, oczywiście planujemy eksport, tak na prawdę już mamy zapytania z całego świata od dystrybutorów, jeżeli chodzi o nasze produkty, więc myślę, że szybciej niż planowaliśmy – planowaliśmy gdzieś dopiero w przyszłym roku (2024), ale może nawet się uda, że nawet szybciej będziemy na rynkach zagranicznych – tutaj uśmiech w kierunku Polonii – będziecie nas również wkrótce widzieć u siebie.

Jakie inne produkty pojawią się w ofercie Unitry?

Daniel Kostrzewa “UNITRA”: 

Odpowiadając na pierwszą część pytania, co roku planujemy poszerzać portfolio. W przyszłym roku to będzie rodzina jako trochę ewoluująca tego, co jest, czyli planujemy kolumnę podstawkową, to będzie nawet pierwsza połowa roku, już mogę zdradzić. Planujemy już rozpoczęte prototypy dokończyć, czyli tuner FM/DAB+ oraz mniejszy model wzmacniacza z rodziny WSH, i to są plany takie już mocno skonkretyzowane na przyszły rok. A w kolejnych latach, już mamy decyzje podjęte, chcemy uruchomić najpierw development, potem produkcję streamera oraz dekodera DAC.

Porównanie produktów Unitry do konkurencji, jak marka wypada na tle innych produktów?

Daniel Kostrzewa- Unitra:

Ja osobiście uważam, że są bezkonkurencyjne – tak zaczynając żartem. 🙂 Powiem tak: odpowiadając na pytanie, czy porównywaliśmy z konkurencją – oczywiście, że tak, i porównywaliśmy z konkurencją światową. Trochę nie do końca nawet wolno mi porównywać z konkretnymi markami i z konkretnymi modelami. Natomiast zachęcam w momencie, kiedy te produkty marki Unitry będą w sklepach (a będą już niedługo), do tego, abyście Wy sami te sprzęty porównali. My uważamy, że w swojej półce cenowej te produkty są bezkonkurencyjne.

Oczywiście serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego całego wywiadu z przedstawicielem marki Unitra Panem Danielem Kostrzewa. W naszym materiale poruszanych jest wiele istotnych kwestii odnośnie reaktywacji marki Unitra na polskim rynku.