Nagłośnienia 100V najważniejsze informacje.

POŁĄCZENIE SYSTEMU 100V

W porównaniu z innymi systemami, tworzenie linii głośnikowej (radiowęzłowej) jest mniej skomplikowane i korzystniejsze cenowo. Transformatory, w które zaopatrzone są wzmacniacze oraz głośniki, dopasowują opór pozorny, dlatego konstruując linię można łączyć ze sobą wszystkie głośniki równolegle, tak aby zachować biegunowość. Dzięki takiemu rozwiązaniu dochodzi do sumowania mocy zamontowanych głośników, a co za tym idzie można oszacować (ustalić) pełną moc wzmacniacza dla danej strefy.

SYSTEM NAPIĘCIOWY A OPORNOŚCIOWY.

Cechą charakterystyczną systemu nagłośnienia budynków publicznych jest nieskomplikowany system okablowania, wówczas zastosowanie większej ilości zestawów nie stanowi przeszkody (nie stwarza problemów). W przeciwieństwie do Systemów HiFI gdzie przy większej ilości produktów, system okablowania się znacznie komplikuje.

WSZECHSTRONNE PRZEZNACZENIE NAGŁOŚNIENIA RADIOWĘZŁOWEGO

Systemy napięciowe 100V są instalowane na szeroką skalę w obiektach użytku publicznego. Dlatego ogólnoświatowa nazwa dla tego typu instalacji to Nagłośnienia Public Address w skrócie PA. Tło muzyczne to nie tylko jedyne zadanie 100 voltówki, ważne są także czytelne i zrozumiałe komunikaty głosowe.

 

Wykorzystywane podczas reklam, ogłoszeń handlowych, sytuacji alarmowych czy zwykłych wywołań głosowych tzw. dyspozytorskich. Dlatego doskonale sprawdza się w takich obiektach jak: 

 

Obiekty handlowe (sklepy, pawilony handlowe, hipermarkety, supermarkety, pasaże, butiki, centra handlowe)

Obiekty edukacyjne (szkoły, uczelnie, uniwersytety, aule, audytoria, korytarze szkolne, klasy, sale)

Obiekty sportowe (hale widowiskowo-sportowe, sale gimnastyczne, boiska sportowe, stadiony, baseny, siłownie, fitness)

Obiekty gastronomiczne i rozrywkowe (restauracje, kawiarnie, puby, bary kluby, kina, teatry)

Obiekty sakralne (kaplice, kościoły, katedry, cmentarze)

• Pozostałe obiekty (muzea, szpitale, kliniki, hale produkcyjne, magazyny, biura)

Brak skomplikowania, wszechstronność oraz łatwość instalacji sprawiają, że zwolenników rozwiązania radiowęzłowego wciąż przybywa.

 

PO CO TRANSFORMATOR W NAGŁOŚNIENIU 100V?

Transformator, który obecny jest w każdym sprzęcie przystosowanym do pracy w systemie radiowęzłowym, odpowiada za wzrost lub spadek zakresu sygnału. Umożliwia to pozbycie się podstawowego problemu jakim jest zasięg kabli. Wszelkie drobne zakłócenia są obojętne dla pracy systemu ze względu na wysoki poziom sygnału generowanego przez urządzenie.

schemat transformator