Artykuły

Subwoofer do 3000 zł? – radzimy jaki wybrać – zobacz naszą opinię.

RANKING 5 NAJLEPSZYCH SUBWOOFERÓW DO 3000zł

Najlepsza jakość dźwięku, wytrzymałość na powstawanie uszkodzeń, elegancja i klasa. W dobrej jakości sprzęcie szukamy najczęściej tych zalet. Subwoofer jest jednym z podstawowych elementów kina domowego, dodającym brzmieniu mocy i charakteru. Dostarcza słuchaczowi wrażeń podczas oglądania filmów lub odsłuchiwania muzyki. Jeśli nie posiadacie subwoofera, nie liczcie, że droższy typ głośnika zastąpi Wam to wysoce wyspecjalizowane urządzenie.

Przedstawiamy Wam ranking 5 modeli subwooferów w cenie do 3000 zł. Przejrzyjcie dobrze nasze propozycje i znajdźcie dla siebie najbardziej odpowiedni model subwoofera. A potem łapcie za portfele i zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

Miłej lektury!

Subwoofer 1: Dali E-12F – 2999 zł

Ten głośnik to nowe możliwości w kategorii subwooferów tej klasy. Wytrzymały i potężny system sprawia, że woofer podąża za sygnałem wysłanym ze wzmacniacza. DALI E-12 F wyposażony jest w wyrafinowane technologie stworzone przez firmę DALI. Posiada 12-calowy głośnik niskotonowy, który może poruszać dużą objętość powietrza z wysoką mocą i precyzją. Stożek głośnika wykonany jest z czystego aluminium. Zapewnia mu to maksymalną sztywność.

Model DALI E-12 F dosłownie unosi się nad ziemią. Poprzez ustawienie na aluminiowej podstawie,  na specjalnych polimerowych nóżkach w odległości 30mm od ziemi wyeliminowano potencjalne turbulencje, powstające między obudową a podłożem. Skierowanie basu w dół umożliwia ustawienie go przy ścianie. Przednia osłona głośnika zamontowana jest za pomocą magnesów. Klasyczny wygląd głośnika po jej zdjęciu zmieni się na bardziej ekstrawagancki a dodatkowo ukaże aluminiowy stożek.

DALI E-12 F to uzupełnienie serii ZENSOR. Subwoofer jest kompatybilny ze wszystkimi głośnikami DALI oraz stanowi doskonałe uzupełnienie dla systemu surround firmy DALI.

Subwoofer 2: Jamo J112 – 2299 zł

Model SPL-120 jest następcą bardzo popularnego modelu R-112SW.12 calowy głośnik Cerametallic skierowany jest do przodu i zakrywa go półprzezroczysta maskownica. Lekka i sztywna membrana z miedzi pozwala na kopiowanie niskiego pasma przenoszenia o minimalnym zniekształceniu. Dzięki zmniejszeniu szumów przez wewnętrzną geometrie polepszona zostaje czystość dźwięków, a konstrukcja obudowy umożliwia ustawienie go w dowolnym miejscu. Gumowe nóżki zapewniają doskonałą amortyzację, stalowe słupki maskownicy oraz maskownica z tkaniny nadają temu modelowy szykowny styl i wygląd. Dopełnienie klasy stanowi wykończenie odporne na zarysowania dające  wygląd naturalnego drewna.

Klipsch SPL-120 CE ze swoim głośnikiem skierowanym do przodu i szczelinowym ustawieniem bass-reflexu pod głośnikiem umożliwia ustawienie wzmacniacza w wybranym miejscu pokoju jednocześnie zachowując wysoką jakość basu i dźwięku.

Zaletą modeli SPL-120 CE jest możliwość korzystania z wejścia RCA i wejścia bezprzewodowego, dzięki czemu używamy jednego subwoofera z wieloma systemami. Ten model Klipsch daje możliwość opcjonalnego bezprzewodowego podłączenia subwoofera przy pomocy zestawu Klipsch WA-2.

Tryb Standby ½-WAT pozwala na zachowanie wydajności również po wyłączeniu przez co zmniejszają się koszty użytkowania energii.

Subwoofer 3: Klipsch SPL-120 CE – 2799 zł

Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz stylową estetyką. Zgrabna i kompaktowa obudowa świetnie komponuje się nowoczesnymi, dużymi wnętrzami. Frontowa część wyposażona jest w panel ozdobny.

Kluczowe elementy konstrukcyjne Jamo J112 wykonane zostały z większym rozmachem niż w jego tańszej wersji. Jamo J112 oferuje 300 W wzmacniacz i niskotonowy przetwornik o średnicy 30 cm. Ten sprzęt doskonale poradzi sobie z nagłośnieniem pomieszczenia o powierzchni nawet do 40m2. Skrzynka subwoofera wentylowana jest tunelem bass-reflexu, który ulokowany został z tyłu, a jego kształt i długość zoptymalizowana jest pod kątem przepływu powietrza przy wysokich prędkościach. Głośnik niskotonowy posiada membranę zbudowaną z modulowanego natryskowo grafitu IMG oraz zawieszenie dostosowane do pracy przy wysokich amplitudach wychyleń. J112 cechuję się wysoką precyzją w odwzorowaniu  rytmiki oraz barwy niskich tonów. Wynika to zarówno z lepiej zaprojektowanej skrzynki ze szczelinowym tunelem bass-reflexu oraz z wydajnego wzmacniacza, dobrze współpracującego z membraną niskotonową.

Subwoofer 4: Klipsch R-120SW – 1799 zł

Oto mamy następcę jakże popularnego R-110SW. Model zaprojektowany po to, by dostarczyć basów pełnych inspiracji podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Ten subwoofer dostarczy Ci czystych oraz głębokich niskich tonów w Twoim domowym systemie audio.

Drewnopodobne wykończenie odporne jest na zarysowania jednocześnie zapewniając niezwykle elegancki i wyrafinowany wygląd. Ten subwoofer to nie tylko wzmacniacz dźwięku ale również, który nada Twojemu wnętrzu dodatkowej klasy.

W Klipsch R-112SW zastosowano technologię IMG (Injection Molded Graphite), która zapewnia lekką i sztywną konstrukcję membrany woofera. Wykonana jest z miedzi i gwarantuje niezwykłą reprodukcję dolnej części pasma przenoszenia. Przy tym wszystkim poziom zniekształceń jest na poziomie naprawdę minimalnym. Pokrętło regulacji faz zapewnia dostosowanie basów do kolumn i pomieszczenia, w którym system audio będzie się znajdował. Dzięki wejściu liniowym LFE RCE podłączenie subwoofera do odbiornika kina nie sprawi żadnego kłopotu.

Umieszczona z przodu dioda LED sygnalizuje nam, czy system audio jest włączony czy wyłączony chroniąc przed zbędnym podłączeniem sprzętu jeśli nie jest on użytkowany. Dyskretne maskownice zapewniają wyrafinowany wygląd bez zabarwienia dźwięku.

Zakup subwoofera Klipsch R-120SW zapewni Ci podróż w krainę dźwięku wysokiej jakości i odpowiednio dobranego basu.

Subwoofer 5: Jamo J12 – 1299 zł

Tańsza wersja subwoofera marki Jamo to produkt dedykowany dla odbiorców o mniejszych pomieszczeniach. Estetycznie wykonana skrzynia w wersji z folią winylową dostępna jest w 3 wersjach kolorystycznych: czarny jesion (Black Ash), biały jesion (White Ash) oraz ciemna jabłoń (Dark Apple).

Bass-reflex wykonany jest w wersji rurowego tunelu, ulokowanego na tylnej ścianie, tuż nad panelem sterowania. Możliwości regulacji są tutaj takie same, jak w modelu J112. Użytkownik może dobrać parametry pracy, dostosowując je do potrzeb amplitunera oraz warunków wielkościowych pomieszczenia. Membrana głośnika niskotonowego pracuje w mniejszej obudowie niż w Jamo J112 oraz napędzana jest przez słabszy wzmacniacz. Tutaj membrana przetwornika wykonana jest z włókna poliestrowego, które pokryte jest aluminium. Dzięki temu zwiększona jest sztywność całej konstrukcji.

Pomimo tego, że J 12 jest biedniejszą wersją swojego droższego brata to potrafi odtworzyć najgłębsze partie basu. W pomieszczeniach o średniej wielkości dynamika jest na przyzwoitym poziomie. Warto podkreślić użytkownikowi, że przy zbyt wysokim poziomie głośności pojawi się efekt stałego i niepotrzebnego wzbudzania basu, który zakłócać będzie inne dźwięki, gubiąc czyste brzmienie.

Mimo swojej „biedniejszej” wersji, Jamo J 12 jest w stanie zagwarantować słuchaczowi przeżycia dźwiękowe na odpowiedni wysokim, satysfakcjonującym niejednego audiofila poziomie.

 

 

W NASZYM SKLEPIE ZAKUPISZ SPRZĘT NAJTANIEJ W POLSCE ! JEŚLI ZNAJDZIESZ TANIEJ OBNIŻYMY CENĘ !

Szukasz profesjonalnej porady?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM SPECJALISTĄ

Odpowiemy na każde pytanie związane z naszą ofertą. Poznaj nasz zespół

Jan Mańka

Jan Mańka

Jan Mańka, urodzony w 1993 roku, jest postacią szeroko rozpoznawaną w świecie audio za sprawą swojego głębokiego zaangażowania oraz bogatego doświadczenia, które nabył przez lata pracy związanej z testowaniem i handlem sprzętem audio.

Już od najmłodszych lat Jan otoczony był przez pasjonatów muzyki i najnowocześniejszy sprzęt audio, co pozwoliło mu zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie.

W trakcie swojej kilkunastoletniej kariery, Mańka zdobył uznanie jako ekspert od systemów nagłośnień publicznych, jednak to nagłośnienia home audio stanowią przedmiot jego największej pasji.

Jan z pasją podchodzi do każdego aspektu swojej pracy, co znajduje odzwierciedlenie w licznych recenzjach i artykułach, które publikuje. Jego zdolność do wnikliwej analizy i oceny sprzętu audio pomogła wielu osobom w dokonaniu odpowiednich wyborów zakupowych.

  1. frugos pisze:

    Ten Klipsch R-120SW to jest niezły potwór i wygląda jak milion dolarów ! Myślę, że nie potrzeba nic więcej by uzupełnić kino domowe !

  2. grydery89 pisze:

    Ciekawe propozycje macie w tym rankingu przyjadę na odsłuch w najbliższym czasie 🙂 w Będzinie jest sala odsłuchowa tak?

    1. Akustyka.com.pl pisze:

      Tak zapraszamy serdecznie 🙂 Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty na odsłuch. Pozdrawiamy.

Komentowanie zablokowane