Aktualności, Home Audio

Ranking kolumn głośnikowych do 7.000 zł na 2023 rok.

Ranking kolumn do 7.000 zł

Kolumny audio to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego miłośnika dobrego brzmienia. W dzisiejszych czasach rynek oferuje szeroki wybór różnych modeli, jednak nie zawsze jest łatwo znaleźć odpowiedni produkt. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking kolumn audio, który pozwoli Ci wybrać najlepszy dostępny model w przedziale cenowym do 7000 zł. Przedstawiamy go z przyjemnością, życząc Ci udanego zakupu i satysfakcji z odsłuchu muzyki na najwyższym poziomie!

Miejsce pierwsze : Pylon Audio Diamond 25

1.Kolumny Diamond 25 od Pylon Audio to prawdziwa rewelacja w dziedzinie audio, która zasługuje na uznanie zarówno za jakość, funkcjonalność jak i design. Kompaktowa wersja Diamond 28 okazała się wyjątkowo udanym rozwiązaniem, które zapewnia idealnie poukładaną i rozległą przestrzeń dźwiękową. Ten elegancki zestaw zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Best Product 2017 magazynuHigh Fidelity. Diamond 25 zapewnia wspaniałe brzmienie, odznaczające się otwartym i spójnym wyrazem.

Diamond 25 to produkt, który ma w sobie wszystko, a jednocześnie nie nadszarpuje znacznie portfela. Przemyślany projekt, wysokiej jakości wykonanie, duża skala dźwiękowa, idealnie zespolone podzakresy, nisko schodzący bas, czysta góra i średnica oraz brak zbędnych rozjaśnień i wyostrzeń to wszystko sprawia, że Diamond 25 to głośnik, który zapewnia niezapomniane doznania dźwiękowe. Parametry techniczne Diamond 25 wyglądają imponująco: impedancja na poziomie 4 Ohm, pasmo przenoszenia 40Hz-20kHz, moc nominalna 100W, moc maksymalna 200W i efektywność 88dB. W środku znajdują się dwa głośniki niskotonowe Pylon Audio PSW 15.8.CA (2xSeas CA15RLY) oraz głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 19.T (Scan Speak D2010/851300).

Kolumny Diamond 25 są dostępne w kilku standardowych wersjach kolorystycznych, w tym w dębowej okleinie uszlachetnionej (11 dekorów), wenge, czerni, czereśni, orzechu inatural. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamówienia Diamond 25 w jednym z kolorów z palety RAL. 

Miejsce drugie : Klipsch RP-6000 MK II

2.Ostatnio dokonała się swoista rewolucja w zakresie możliwości sprzętu nagłaśniającego i nowoczesnych brzmień. Współczesne urządzenia pozwalają odtwarzać dźwięki przyrody, wybuchy filmowej akcji i muzykę na niespotykanym wcześniej poziomie. Jednym z najlepszych w tej dziedzinie jest zestaw kolumn Klipsch RP-6000F II, który został stworzony przez znaną i cenioną na całym świecie firmę produkującą profesjonalne sprzęty nagłaśniające. Jest to urządzenie idealne zarówno do ogrodu i domu, jak i do firm zajmujących się elektroniką i multimediami.

Głośnik niskotonowy w tych kolumnach jest podwójny i ma 6,5 cala. Membrany pracują tu na pełnej mocy i są stale kontrolowane. Cewki drgające mają zwiększoną średnicę w stosunku do poprzednich modeli, co pozwala na większą liniowość dźwięku i wyeliminowanie zniekształceń. Głośnik wysokotonowy wykonany jest z twardego tytanu, który zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń i zapewnia wyrazistość brzmienia.

Kolumny zostały wyposażone w porty Tractrix, które zapobiegają turbulencjom wywołanym przez ruchy powietrza. System bi-wiring i bi-amping pozwala na dostosowanie sprzętu do indywidualnych preferencji użytkownika. Co więcej, złącze Dolby Atmos zapewnia równomierne rozchodzenie się dźwięku po całej przestrzeni pomieszczenia. Komplet Klipsch to strzeliste kolumny o zgrabnych kształtach i stosunkowo niewielkich gabarytach, stojące na stabilnych nóżkach aluminiowych, wykonanych z trwałego pilśniowego drewna i wykończonych satyną. Są one odizolowane od podłoża, co zapobiega drganiom i gwarantuje czyste dźwięki. Klipsch RP-6000F II to wysoce precyzyjny i niezawodny sprzęt, który doskonale spełni swoją funkcję zarówno technologiczną, jak i jako stylowy dodatek do aranżacji wnętrza.

Miejsce trzecie : Polk Audio Reserve R500

3.Seria Reserve firmy Polk łączy elegancję z minimalistycznym designem, aby pasowała do każdego wnętrza. Dzięki flagowemu układowi przetworników, R500 zapewnia wyjątkowy dźwięk, w którym konkuruje z produktami o wyższej cenie. Oznaczony certyfikatem HiRes Audio, jest on przeznaczony zarówno do dwukanałowych jak i wielokanałowych systemów.

Doświadczenia zdobyte przez Polk Audio w ciągu ostatnich 40 lat, doprowadziło do opracowania 1 calowego tweetera Pinnacle z radiatorem stożkowym, który zadebiutował w serii Legend. Zapewnia on wyraźne i ultraczyste wysokie tony, bez niepożądanych zniekształceń. Ponadto, został on wyposażony w precyzyjnie dostrojony falowód, który zapewnia szerokisweet spot oraz tylną komorę, która skutecznie eliminuje rezonanse.

Do R500 zastosowano nową membranę Turbine, która łączy oryginalny rdzeń piankowy firmy Polk z geometrią turbiny, poprawiając sztywność i tłumienie, w celu uzyskania naturalnej reprodukcji średnich częstotliwości. Port X-Port Polk został zaprojektowany z zastosowaniem filtra Eigentone (ETF), który zapewnia wolny od zniekształceń bas. Składa się on z zestawu absorberów o konstrukcji zamkniętej, dostrojonych do eliminacji tradycyjnych zniekształceń. Dzięki temu słuchacz może cieszyć się płynnym, szczegółowym i bogatym dźwiękiem.

Certyfikat Hi-Res Audio gwarantuje, że Polk Reserve R500 zapewnia wyraźne i szczegółowe brzmienie klasy highend. Wsparcie częstotliwości do 40 kHz pozwala odtwarzać najnowsze audio w wysokiej rozdzielczości, wypełnione subtelnymi niuansami i szczegółami.

Miejsce czwarte : Wharfedale EVO 4.4

4.EVO 4.4 to flagowy produkt z zachwycającej serii EVO4 od Wharfedale. Jest to głośnik stworzony z myślą o większych przestrzeniach, ponieważ jego rozmiary i specyfikacje wskazują na to, że najlepiej będzie się prezentował w dużych pomieszczeniach. Model jest wyposażony w trzy głośniki zapewniające szerokie pasmo przenoszenia 44 22 000 Hz oraz maksymalny SPL wynoszący 107 dB. Dzięki szerokiej rozpiętości zalecanej mocy wzmacniacza (30 – 200 W) EVO 4.4 staje się uniwersalnym głośnikiem, który można dostosować do swoich potrzeb. Wygląd i materiały budulcowe sprawiają, że głośnik ten wygląda i brzmi profesjonalnie.

Właściwości głośników w tym modelu zostały opracowane z uwzględnieniem przyjemnego dla ucha dźwięku słuchacz nie doświadczy wyolbrzymionych i nienaturalnie brzmiących tonów, a zamiast tego usłyszy prawdziwe brzmienie instrumentów.

Technologia Air Motion Transformer zastosowana w modelu zapewnia wyszczególnienie detali dźwięku oraz niskie zniekształcenia, a szybka i czuła kopułka średniotonowa o średnicy 55 milimetrów, wykonana z miękkiego materiału, pozwala na uzyskanie płynności i dynamiczności przejść między tonami wysokimi i średnimi.

Miejsce piąte : Tonsil Altus 280

5.Kolumna Tonsil Altus 280 to jeden z najlepszych dostępnych na polskim rynku produktów jakościowych, który dostępny jest w kilku kolorach. Jego atrakcyjna cena czyni go jeszcze bardziej konkurencyjnym.

Doskonale zaprojektowany kształt eliminuje powstawanie niepożądanych fal w komorze akustycznej. Dodatkowo, w głośniku znajduje się system basrefleks, który wzmacnia pasmo niskich tonów. Dzięki temu można cieszyć się gładkimi liniami basu. Ponadto, wysoki poziom mocy umożliwia bezpieczne i wydajne słuchanie muzyki bez uszczerbku na jakości.

Głośnik posiada 25 centymetrów, a membrana jest wykonana z celulozy. Kolumna Tonsil Altus 280 dostępna jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz czarnym z białymi elementami. Dodatkowo, producent udziela aż 10letniej gwarancji. Cały produkt jest solidnie wykonany, a masywne boki zapobiegają wibracjom. Zwrotnica dzieli pasmo na poszczególne głośniki.

Zobacz też:

RANKING KOLUMN DO 3.000 NA ROK 2023

Ranking do 5000 2023

RANKING KOLUMN DO 5.000 NA ROK 2023

ranking kolumn do 4000 2023

RANKING KOLUMN DO 4.000 NA ROK 2023

ranking do 6000 2023

RANKING KOLUMN DO 6.000 NA ROK 2023

NAPISZ JEŻELI ZNALAZŁEŚ NIŻSZĄ CENĘ: