Aktualności, Home Audio

Ranking kolumn głośnikowych do 10.000 zł na 2023 rok.

Ranking kolumn do 10.000 zł

Jeśli szukasz kolumn głośnikowych do 10000 zł, możesz mieć pewność, że kupujesz produkt na lata. Dzięki niskiej awaryjności, wysokiej specyfikacji technicznej i dobrym opiniom użytkowników wybrany model będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Sprawdź nasz najnowszy ranking kolumn głośnikowych do 10000 zł i wybierz najlepszy model.

Miejsce pierwsze : Monitor Audio Silver 300

1.Kolumny Silver 300 G7 to najnowocześniejsza seria Monitor Audio, w której wykorzystano aluminiowomagnezowe kopułki wysokotonowe z warstwą ceramiczną, magnesem neodymowym, falowodem oraz zmodyfikowanym zawieszeniem i soczewką. Głośniki niskotonowe oraz średniotonowe wyposażono w membrany C-CAM z Rigid Surface Technology, zwiększając ich wytrzymałość. 15cm przetworniki niskotonowe mają średnicę cewek 28 mm. 

Brzmienie z serii Silver 300 7G jest płynne, a wokale są gładkie, bliskie i przesunięte w górę skali częstotliwości.

Kolumny zostały zaprojektowane tak, aby dobrze sprawdzały się w średnich i dużych pomieszczeniach, zarówno w systemach stereo, jak i kin domowych.

Dostarczono je z portami z tyłu, dostrojonymi tak, aby ułatwić ustawienie bez wpływu na jakość dźwięku, a także z nóżkami, dzięki którym można wybrać kolce do dywanu lub gumowe nóżki do twardych podłóg.

Miejsce drugie : Pylon Audio Diamond 28

2.Kolumny głośnikowe Pylon Audio Diamond 28 2x to flagowy model marki, wykonany z wielką dbałością o każdy szczegół. Jakość wykonania stoi na światowym poziomie: obudowy zostały wykonane z solidnych płyt MDF, wzmacnianych wewnętrznymi wieńcami, a dodatkowo zabezpieczone naturalną owczą wełną i matami bitumicznymi. Do maskownic użyto magnesów, co nadaje im elegancji i miękkości bryły. Do wykończenia obudów wykorzystano olejowosk, który daje efekt wyglądu z prawdziwego drewna i matowej powierzchni, która nie pokazuje zarysowań ani kurzu.

Kolumny głośnikowe Pylon Audio Diamond 28 2x to 2,5drożna konstrukcja, w której zastosowano 19 mm kopułkę tekstylną firmy Scan Speak oraz dwa 18 cm przetworniki norweskiej marki Seas. Te głośniki odpowiadają za średnie tony i dół pasma, a dodatkowo zostały wzbogacone o celulozowe membrany, które umożliwiają dużą swobodę podziału pasma w obrębie tonów średnich. Przetwornik wysokotonowy natomiast zapewnia odpowiednie brzmienie wysokich tonów. Przetwornice zastosowane w kolumnach są zoptymalizowane z wyłącznie kondensatorami polipropylenowymi, a rozstawienie cewek zostało optymalnie wyznaczone, aby uniknąć współoddziaływania.

Głośniki są dodatkowo ustawione na cokole, który odpowiada za efekt wizualny i właściwości antywibracyjne. Pasmo przenoszenia waha się między 36 Hz a 20 000 Hz, co zapewnia pełen dźwięk. Kolumny głośnikowe z serii Diamond od Pylon Audio to idealne połączenie naturalnego brzmienia i nowoczesnego designu konstrukcji, które dopasują się do wnętrza Twojego domu, niezależnie od stylu urządzenia.

Miejsce trzecie : Klipsch RP 8000 MK2

3.Kolumna RP-8000F II firmy Klipsch z linii Premiere to nowy model doskonałego sprzętu audio do użytku domowego i scenicznego. Obudowa ze wzmocnionej i specjalnie usztywnionej płyty MDF dostępna jest w satynowym, odpornym na zarysowania wykończeniu w kolorze orzech oraz heban. Wzmocnienie konstrukcji gwarantuje redukcję drgań i niepożądanego zabarwienia oraz większą precyzję. Specjalne otwory wentylacyjne redukują fale stojące i minimalizują zniekształcenia harmoniczne.

W drugiej generacji modelu producent zwiększył rozmiar tuby, co zwiększyło jego scenę dźwiękową oraz poprawiło kierunkowość. Wysokotonowy tytanowy głośnik z opatentowaną technologią LTS minimalizuje wszelkie zniekształcenia dźwiękowe i zapewnia szczegółowe i czyste brzmienie. Miedziane membrany będące na wyposażeniu głośników są bardzo lekkie i zarazem sztywne, dzięki czemu minimalizują zniekształcenia i maksymalizują wydajność sprzętu. Kolumna wyposażona została w porty Reference Premiere z geometrią Tractix, które umożliwiają szybkie wydostanie się powietrza z obudowy, redukując przy tym szumy i turbulencje oraz poprawiając niskie częstotliwości głośnika. Sprzęt wyposażony został także w zaciski bi-amping i bi-wiring, umożliwiające dostrojenie głośnika do indywidualnych preferencji.

Ponadto, kolumna ma możliwość rozbudowy o system Dolby Atmos dzięki połączeniom zlokalizowanym z tyłu obudowy. 

Miejsce czwarte : Polk Audio Reserve R600

4.Kolumna Polk Audio Reserve R600 w kolorze czarnym to połączenie smukłego i eleganckiego designu z wyjątkowym dźwiękiem, który może konkurować z głośnikami za wyższą cenę. Wyposażony w certyfikat Hi-Res Audio, R600 jest idealny do odtwarzania nowoczesnych dwukanałowych i wielokanałowych systemów audio wraz z dźwiękiem 3D w filmach, grach wideo i innych. Nowy 1 calowy tweeter Pinnacle firmy Polk został opracowany z myślą o flagowej serii Legend i oferuje czysty, precyzyjny dźwięk wysokich tonów. Konstrukcja falowodu i precyzyjnie dostrojonego tylnego komina doprowadzają do szerokiego „sweet spotu” i mniejszych zniekształceń.

Membrana Turbine została opracowana z myślą o naszych flagowych produktach, dzięki czemu R600 zapewnia naturalną reprodukcję średnich częstotliwości. Technologia Power Port 2.0 wykorzystuje zestaw absorberów o zamkniętej konstrukcji, który jest specjalnie dostrojony do eliminowania niepożądanych rezonansów obudowy i portów. Certyfikat HiRes Audio gwarantuje wyraźne i szczegółowe brzmienie, a wsparcie 40 kHz pomaga odtworzyć szczegóły najnowszych plików audio. Dzięki tym zaawansowanym technologiom Polk Audio Reserve R600 zapewnia autentyczny dźwięk wysokiej jakości.

Miejsce piąte : Tonsil Altus 280

Polska firma Tonsil wprowadziła na rynek nowy model kolumn z serii Altus Altus 380 S. Urządzenie to przeszło gruntowną modernizację i jest wyposażone w całkowicie nową zwrotnicę, zapewniającą nienaganne odwzorowanie dźwięku.

Obudowa bassreflex o pojemności około 100 litrów została wzmocniona wewnątrz ożebrowaniem oraz wytłumiona. Kolumna Altus 380 S posiada trójdrożny układ głośnikowy składający się z: niskotonowego, średniotonowego oraz wysokotonowego. Przetwornik niskotonowy wyposażony jest w cewkę o dużej amplitudzie drgań, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik wysokotonowy zaś został wyposażony w tytanową, miękko zawieszoną kopułkę. Sprzęt ten posiada moc nominalną wynoszącą 170W oraz pasmo przenoszenia dźwięku od 25 do 25 tysięcy herców, przy efektywności na poziomie 91 decybeli. Altus 380 S oferuje spójne brzmienie oraz precyzyjnie odwzorowaną ścieżkę dźwiękową.

Zobacz też:

RANKING KOLUMN DO 3.000 NA ROK 2023

Ranking do 5000 2023

RANKING KOLUMN DO 5.000 NA ROK 2023

ranking kolumn do 4000 2023

RANKING KOLUMN DO 4.000 NA ROK 2023

ranking do 6000 2023

RANKING KOLUMN DO 6.000 NA ROK 2023

NAPISZ JEŻELI ZNALAZŁEŚ NIŻSZĄ CENĘ: