Wyświetlanie 1–24 z 67 wyników

Wiadome jest, że harmider trwający na szkolnej przerwie warto wzbogacić o dźwięki wybranej przez uczniów muzyki. Dzieci i młodzież szkolna może w ten sposób umilić sobie czas podczas przerw. Co ważne słuchanie ulubionej muzyki poprawia koncentrację i działa uspokajająco. Radiowęzły w szkołach nie służą oczywiście tylko do rozrywki. Używane są one do informowania szerokiego grona odbiorców o wszelkich wypadkach w szkole, alarmach itp. Jaki więc sprzęt wybrać aby spełniał swoje podstawowe zadanie a przy okazji cieszył słuchaczy dobrą jakością dźwięku?

Dlaczego warto zainstalować w szkole radiowęzeł?

Radiowęzeł szkolny to przede wszystkim świetny sposób na przekazywanie informacji uczniom poprzez wydawanie różnych komunikatów dotyczących wydarzeń bieżących. Zarówno tych związanych ze sprawami ważnymi jak wypadki lub zagrożenia, które mają miejsca w szkole jak i do tych błahych, czyli dla zabawy. Kreatywni uczniowie mogą wycisnąć z radiowęzła dużo więcej niż zakładają władze szkoły.
System taki może być wykorzystany po to, aby powiadamiać uczniów i kadrę nauczycielską o ważnych dla spraw szkoły apelach a także do informowania uczniów o końcu przerwy pomiędzy lekcjami.
Porównując radiowęzeł ściśle w aspektach informowania uczniów o zagrożeniach to jest on wiele lepszy z racji na to że zwykły alarm dźwiękowy ograniczony jest do wydania określonego dźwięku. Radiowęzeł natomiast pozwoli pouczyć i poinstruować uczniów o tym jak mają sie zachować w przypadku wystąpienia zagrożenia. Dzięki temu dzieci i młodzież, będą mogły udać się bezpiecznie na wyznaczone miejsce zbiórki.

Radiowęzeł szkolny dla celów rozrywkowych.

Tak jak już było wspomniane wcześniej w tekście, radiowęzły są również źródłem rozrywki. Przerwy międzylekcyjne umilane są ulubioną muzyką.
Często też radiowęzły wykorzystywane są przez uczniów do przesyłania sobie dedykacji lub np składania życzeń okolicznościowych z okazji urodzin, imienin zarówno uczniów jak i nauczycieli. Uznaje się, że radiowęzeł szkolny to również pomysł na propagowanie działalności uczniów w życie szkoły i różne prace społeczne z nią związane. Często osoby odpowiedzialne za radiowęzeł dzielą się na osoby odpowiedzialne za puszczanie muzyki, reporterów a nawet tworzone są szkolne redakcje również połączone z gazetkami szkolnymi.

Jak działa system nagłośnienia radiowęzłowego?

To jak będzie wyglądała budowa systemu radiowęzła zależy przede wszystkim od tego jak wielki obszar ma być nim pokryty oraz nagłośniony. Radiowęzły najczęściej składają się ze wzmacniacza do którego można podpiąć różne urządzenia zewnętrzne takie jak mikrofon ale też, wszelkie nośniki USB. Ponadto taki zestaw wyposażony jest też w urządzenia grające, czyli głośniki sufitowe bądź głośniki naścienne. Zasada jest bardzo prosta, im większy obszar pokrycia radiowęzła tym więcej głośników jest potrzebne. Radiowęzły co do zasady są rozwiązaniem jednokierunkowym, więc nadawany komunikat lub puszczana muzyka mogą być słyszalne w jednym lub kilku miejscach jednocześnie. Jeśli myśli się o wprowadzeniu systemu radiowęzłowego nie tylko na korytarza ale też np. w celu nagłośnienia auli na apelach czy zwykłych sali lekcyjnych bądź gimnastycznych to należy rozważyć podzielenie radiowęzła na różne podstrefy.