Mikrofony bezprzewodowe do kościoła

Świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju wystąpień, które mają miejsce poza główną mównicą znajdującą się przy ołtarzu, niezależnie czy są to rekolekcje, uroczystości czy procesje. Mikrofony bezprzewodowe do kościoła są mikrofonami dynamicznymi o charakterystyce kardioidalnej, czyli zbierają dźwięk jedynie z miejsca, w które zostaną skierowane. Mikrofony dostępne są w zestawie wraz ze stacją odbiorczą. Jej podstawowym zadaniem jest dostrojenie pasma częstotliwościowego, w którym odbywa się transmisja, oraz wzmocnienie sygnału z mikrofonu i przekazanie go dalej do końcówki mocy lub bezpośrednio do głośników za pomocą kabli TRS ¼’’ (Jack 6.3mm) lub XLR. Dostępne są również wielokanałowe zestawy, które pozwalają na używanie kilku mikrofonów naraz, gdzie każdy z nich pracuje w innym paśmie częstotliwości. Możliwe jest ustalenie dla nich indywidualnego poziomu wzmocnienia czy też korekcji barwy.

Wyświetlanie 1–25 z 37 wyników

Mikrofony z wyższej półki dostępne są ze stacjami odbiorczymi wspierającymi dodatkowe rozwiązania w postaci procesorów dźwięku takich jak korektor, bramka szumów czy kompresor, co dla bardziej zaawansowanych użytkowników pozwala lepiej zoptymalizować pracę zestawu i polepszyć odbiór dźwięku, przykładowo poprzez ograniczenie szumów dostających się do mikrofonu, dostosowanie barwy głosu oraz wycięcie niepożądanych i brzydko brzmiących rezonansów.

Poza nagłaśnianiem mowy, mikrofonów można użyć do nagłośnienia chóru czy niektórych instrumentów, lecz dotyczy to tylko części z nich, ponieważ oprócz “zwykłych” mikrofonów do trzymania w ręce, wśród mikrofonów bezprzewodowych do kościoła, można znaleźć również małe mikrofony nagłowne, potocznie nazywane mikroportami. Nie wymagają one używania rąk do obsługi w trakcie przemówień, a część nadawcza zestawu, czyli tzw. bodypack, przymocowuje się na klipsie do wybranej części garderoby. Zajmuje się on komunikacją ze stacją odbiorczą oraz przekazuje do niej sygnał z mikrofonu. Podczas używania mikrofonów bezprzewodowych warto pamiętać o ich wyłączeniu (podczas, gdy nie są używane), aby ograniczyć rozładowywanie się baterii.