Wzmacniacze głosu dla przewodników

Przewodnikom, konferansjerom oraz nauczycielom znane są takie problemy jak bóle gardła oraz chrypka. Niestety nie jest to dosyć przyjemne, dlatego dobrym rozwiązaniem są wzmacniacze głosu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Czym jest wzmacniacz głosu?

Dla osób pracujących w takich branżach niezwykle ważne jest dbanie o narząd mowy i właściwa profilaktyka. Czasami jednak może to nie wystarczyć, tym bardziej że niektórzy przez cały dzień muszą pracować na podwyższonym tonie głosu. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wzmacniacze głosu dla przewodników, które są niezwykle skuteczne i nie kosztują dużo. Należy pamiętać, żeby kupować produkty jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Wzmacniacz głosu to bardzo proste urządzenie, ale oferuje niezwykle duże możliwości. Zestaw złożony jest zazwyczaj z kompaktowego głośnika oraz mikrofonu. Urządzenie jest mobilne i zajmuje mało miejsca, ponieważ akumulator jest wbudowany. Kompaktowe rozmiary to właśnie jedna z największych zalet wzmacniaczy głosu. Mogą być stosowane podczas wycieczek, ale również na prezentacjach oraz wykładach.

Obsługa wzmacniacza

Obsługa jest bardzo prosta, dlatego nawet początkujące osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Trzeba tylko podpiąć mikrofon, następnie wybrać określony tryb pracy i ustawić poziom głośności. Należy pamiętać, żeby głośność dopasować indywidualnie do danej osoby, ponieważ każdy ma inny ton głosu i żadne rozwiązanie nie będzie uniwersalne. Przewodnicy turystyczni często używają przenośnych wzmacniaczy głosu, które mogą wszędzie ze sobą zabrać. Grupa turystów jest czasami naprawdę bardzo liczna i przewodnik musiałby krzyczeć, żeby wszyscy go usłyszeli. Głośnik jest świetnym rozwiązaniem edukacyjnym, ponieważ zapewnia to dodatkowe funkcje. Takie urządzenie jest bardzo dokładne, więc wystarczy mówić normalnym tonem głosu, a wszystko powinno być zrozumiałe. Większość wzmacniaczy głosu jest wyposażonych w slot kart Micro SD oraz gniazdo USB. Dzięki temu można podłączyć pendriva i puszczać z niego muzykę lub prezentować materiały naukowe.

Funkcje wzmacniacza głosu

Warto zwrócić uwagę na fakt, że funkcja odtwarzania utworów oraz wzmocnienia głosu działają jednocześnie, dlatego jest to niezwykle przydatne podczas wycieczek turystycznych. Należy mieć na uwadze, że w sprzedaży jest dostępnych wiele tanich podróbek, które niewiele mają wspólnego z wysokiej klasy wzmacniaczem. Lepiej dopłacić trochę pieniędzy i kupić sprawdzony produkt, który posłuży przez lata. Niektóre wzmacniacze głosu posiadają także port AUX, który pozwala wykorzystać urządzenie jako telefon lub głośnik komputera. Wzmacniacze dla przewodników powinny być przede wszystkim mobilne i zajmować mało miejsca, ponieważ muszą być jakoś przymocowane do pasa. Można też zastosować dwa ergonomiczne uchwyty, na których można go także powiesić. Wzmacniacze posiadają wbudowaną baterię, a czas jej działania to zazwyczaj kilkadziesiąt godzin. Oczywiście dostępne są na rynku modele, które działają nawet kilka dni, dzięki czemu komfort pracy jest bardzo duży.