W przypadku mównic konferencyjnych prosimy zwrócić uwagę, czy w zestawie zawarty jest cały, nazwijmy to osprzęt, w postaci mikrofonów na gęsiej szyi, lampek diodowych oraz innych komponentów wymaganych do wykorzystania pełnego potencjału urządzenia. W niektórych mównicach dostępne jest to w formie dodatkowego wyposażenia, a często w takim wypadku producenci oferują możliwość wyboru spośród różnych wariantów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

ITC Audio – T-6236 Mównica Konferencyjna

3 599,00 
Mównica konferencyjna T-6236 marki ITC Audio jest kompletnym i nowoczesnym urządzeniem do zastosowań audytoryjnych lub konferencyjnych.

MONACOR SPEECH-500/GR – Profesjonalna mównica z elektryczną regulacją wysokości i wbudowanym systemem bezprzewodowym

15 599,00 
MONACOR SPEECH-500/GR SPEECH-500 Posiada elektryczną regulację wysokości, co pozwala na dopasowanie jej do każdego mówcy. Wyprodukowana została z najwyższej jakości

LDM Lektor 500 – mównica z regulacją wysokości

10 999,00 
Profesjonalna mównica z elektryczną regulacją wysokości. Wyposażona w specjalną półkę na laptopa z 2-stopniowym podświetleniem i 3 dodatkowe schowki na dokumenty lub inne akcesoria.

LDM Lektor 200 – mównica aktywna

5 000,00 
Mównica aktywna z wbudowanym mikserem, kolumną głośnikową i odbiornikiem mikrofonu bezprzewodowego. Możliwość wyposażenia w dwa mikrofony pojemnościowe.

LDM Lektor 100 – mównica aktywna

4 490,00 
Mównica aktywna z wbudowanym mikserem, kolumną głośnikową i odbiornikiem mikrofonu bezprzewodowego. Wbudowany akumulator. Zasięg mikrofonu bezprzewodowego wynosi 20-50 m

Dexon – Mównica z systemem konferencyjnym

11 390,00 
Aktywna mównica z wbudowanym odbiornikiem bezprzewodowym oraz 8 mikrofonami konferencyjnymi i mikrofonem na gęsiej szyi oraz podświetlanym pulpitem.

MONACOR SPEECH-204 – Profesjonalna mównica z kolumną głośnikową i wbudowanym podwójnym odbiornikiem bezprzewodowym w technologii UHF PLL

8 699,00 
MONACOR SPEECH-204 Ustaw, podłącz i gotowe SPEECH-204 jest przenośną mównicą z wbudowanym wzmacniaczem miksującym i zintegrowanym 2-drożnym zestawem głośnikowym. Profesjonalny

MONACOR SPEECH-104D – Profesjonalna mównica z kolumną głośnikową, cyfrowym wzmacniaczem i wbudowanym podwójnym odbiornikiem bezprzewodowym w technologii UHF PLL

5 899,00 
MONACOR SPEECH-104D Wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie do mobilnychzastosowań: wykładów, odczytów itp. Aktywna mównica SPEECH-104D łączy w sobie perfekcyjną jakość dźwięku,

Mównice konferencyjne

mównice konferencyjneZ pewnością jest to opcja bardziej elastyczna, aczkolwiek są sytuacje, w których szukamy gotowego i kompletnego rozwiązania, aby nie musieć tracić czasu na samodzielny dobór pojedynczych komponentów zestawu. Tak naprawdę nawet najtańsze rozwiązanie z oferty jest w stanie w stu procentach spełnić funkcję pełnoprawnej mównicy konferencyjnej.

Są to gotowe stanowiska służące do umożliwienia mówcom wystąpień publicznych, stanowiące kompletny system nagłośnienia mowy. Poza aspektem technicznym dodają prestiżu ze względu na estetykę wykonania i jednoznacznie kojarzoną funkcję. Świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju konferencjach, przemowach, posiedzeniach zarządów, zarówno w zastosowaniu stacjonarnym jak i mobilnym. Mównice konferencyjne w swojej podstawowej wersji wyposażone są w mikrofon na gęsiej szyi o charakterystyce kierunkowej, wejścia mikrofonowe i liniowe (zwane czasem wejściami muzycznymi), potencjometr regulacji wzmocnienia i głośności wyjściowej, potencjometry regulacji barwy, podświetlany pulpit, schowek lub półka na dokumenty oraz zestaw głośników wraz z wbudowanym wzmacniaczem miksującym. Nieco droższe wersje oferują możliwość pracy bezprzewodowej ze względu na wbudowany akumulator umożliwiający użytkowanie mównicy bez dostępu do źródła zasilania. Znajdziemy w nich też większą liczbę wejść mikrofonowych oraz stację umożliwiającą połączenie się z mikrofonem bezprzewodowym na wybranej częstotliwości nośnej. Niektóre modele oferują możliwość przesłania sygnału z mównicy na główny system nagłośnienia. Odbywa się to za pomocą odpowiednich wyjść sygnałowych lub głośnikowych przekazujących sygnał odpowiednio po fazie przedwzmacniania lub wzmacniania mocowego. Natomiast wśród modeli najdroższych możemy znaleźć funkcję elektronicznej regulacji wysokości mównicy. Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić komfort przemawiania oraz należytą prezencję poprzez dostosowanie do prelegentów o zróżnicowanym wzroście.

W skrócie:

W tekście poruszono tematykę mównic konferencyjnych. Podstawowa wersja mównic zawiera mikrofon na gęsiej szyi, wejścia mikrofonowe i liniowe, regulacje głośności oraz wbudowany wzmacniacz miksujący. Dostępne są również bardziej rozbudowane modele z większą liczbą wejść mikrofonowych oraz wbudowanym akumulatorem. Niektóre mównice konferencyjne oferują także możliwość przesłania sygnału na główny system nagłośnienia. Warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie zawarty jest cały niezbędny osprzęt.

FAQ:

Jakie elementy powinny być uwzględnione przy wyborze mównicy konferencyjnej?

Przy wyborze mównicy konferencyjnej należy zwrócić uwagę, czy w zestawie zawarty jest cały osprzęt, w postaci mikrofonów na gęsiej szyi, lampek diodowych oraz innych komponentów wymaganych do wykorzystania pełnego potencjału urządzenia.

Jakie funkcje powinna posiadać podstawowa wersja mównicy konferencyjnej?

Mównice konferencyjne w swojej podstawowej wersji powinny być wyposażone w mikrofon na gęsiej szyi o charakterystyce kierunkowej, wejścia mikrofonowe i liniowe, potencjometry regulacji wzmocnienia i głośności wyjściowej, potencjometry regulacji barwy, podświetlany pulpit, schowek lub półka na dokumenty oraz zestaw głośników wraz z wbudowanym wzmacniaczem miksującym.

Jakie funkcje oferują droższe wersje mównic konferencyjnych?