Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Organizując konferencje, prelekcje i różnego rodzaju występy dla większego grona osób, należy zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Jednym z najważniejszych elementów takiego sprzętu jest mikrofon. Od pewnego czasu na rynku dostępne są dostosowane do warunków takich wydarzeń mikrofony konferencyjne, które zapewniają wysoki poziom zrozumiałości mowy i eliminacje echa akustycznego. W ramach tej kategorii można trafić jednak na kilka rodzajów mikrofonów. Czym się kierować w ich wyborze, by uzyskać jak najlepszy efekt?

Budowa mikrofonów konferencyjnych
Mikrofony konferencyjne mają zróżnicowaną budowę i formy, dopasowane do różnych zastosowań. Najpopularniejsze z nich to:

– mikrofony typu gęsia szyja, wyposażone w długie ramię o dużej elastyczności, pozwalające na swobodne dostosowanie wysokości, tak by zapewnić mówcy maksymalny komfort. Zwykle są to urządzenia jednokierunkowe, czyli zbierające głos z jednej strony;

 mikrofony powierzchniowe/stołowe, które są niskie, płaskie i okrągłe, najczęściej mają charakterystykę wielokierunkową, co oznacza, że mogą przechwytywać głosy uczestników dyskusji siedzących przy jednym stole;

– mikrofony konferencyjne tradycyjne, które można wykorzystać również w innych celach, np. do nagrywania dźwięków do filmów, nagrywania partii wokalnych, itp.

Analiza potrzeb naszych klientów pozwoliła stwierdzić, że podczas organizowanych przez nich konferencji najlepiej sprawdzają się mikrofony konferencyjne gęsia szyja. Często kupowane są one jako element wyposażenia sal konferencyjnych, mobilny i umożliwiający częste zmiany ustawień, w zależności od potrzeb zmieniających się użytkowników.
Pulpit delegata, pulpit przewodniczącego/prowadzącego – czym są? 
W opisach mikrofonów konferencyjnych można spotkać określenia dotyczące przypisanej im funkcji: pulpity delegata, prowadzącego lub przewodniczącego. Wszystkie są częścią jednego systemu dyskusyjnego, w którym użytkownicy mają różne możliwości uczestniczenia i moderowania dyskusji. Pulpit delegata wyposażony jest w podstawowe funkcje: włączania i wyłączania mikrofonu, regulacji głośności. Pulpit przewodniczącego, oprócz standardowych możliwości, ma również dostęp do podłączonych do niego mikrofonów delegatów i może blokować je i wyłączać. Cały system połączonych ze sobą mikrofonów sterowany jest przez jednostkę centralną, która umożliwia m.in. eliminację sprzężeń czy rejestrację nagrań.