Drugą kategorię stanowią subwoofery naścienne przeznaczone, jak wskazuje sama nazwa – do montażu na ścianie, co w skrócie i dużym uproszczeniu można porównać do zawieszania na niej obrazu. Sprawdzą się one również jako subwoofery kompaktowe nie zajmujące dużo miejsca w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości montażu głośnika w ścianie czy suficie, a również zależy na ograniczeniu zajmowanego przez urządzenia miejsca. Niektóre z modeli w tej kategorii nadają się też do zawieszenia na suficie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

BIAMP – CMSUB8 Subwoofer sufitowy odporny na wilgoć 2×80 W

631,00 
BIAMP - APART CMSUB8 to 8” subwoofer z podwójną cewką. Jest on przeznaczony do montażu w sufitach, w instalacjach niskoprądowych,

MONACOR ESUB-6C/WS – Subwoofer PA do montażu ściennego/sufitowego, 55WRMS, biały

1 449,00 
MONACOR ESUB-6C/WS Subwoofer PA do montażu ściennego/sufitowego, 55WRMS, biały 16cm (6″) głośnik niskotonowy o dużym wychyleniu Technika 100V z 4

TAGA Harmony – TCP-500R

499,00 
Seria subwooferów ściennych / sufitowych TAGA Harmony TCP dostarcza bogaty i potężny bas przy zaskakującym poziomie cenowym.

Subwoofery instalacyjneSubwoofery instalacyjne to w większości przypadków modele pasywne, lecz można także znaleźć wśród nich konstrukcje aktywne. W zależności od modelu, pracują one w instalacjach stałonapięciowych lub niskoimpedancyjnych. Głośniki tego typu z reguły lepiej sprawdzą się wewnątrz pomieszczeń, lecz zastosowanie mogą znaleźć również na zewnątrz, w miejscach osłoniętych przed deszczem, nawet jeśli nie są posiadają certyfikatu IP o wysokiej klasie szczelności. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie głośniki niskotonowe skonstruowane z więcej niż jednego przetwornika, co nie oznacza, że są konstrukcjami dwudrożnymi, bo w tym wypadku oba pracują w tym samym zakresie częstotliwości i odtwarzają ten sam sygnał audio.

Wybór subwooferów instalacyjnych jest w większości przypadków koniecznym elementem systemu nagłośnienia, gdy celem jest uzyskanie dobrego i zbalansowanego brzmienia z odpowiednio mocnym dołem pasma. Idealnym rozwiązaniem jest dołączenie subwooferów instalacyjnych do podobnego typu głośników, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z innymi typami/rodzajami urządzeń z przetwornikami średnio- i wysokotonowymi. Dobrym miejscem przeznaczenia są restauracje, kawiarnie, poczekalnie, salony sprzedaży, pomieszczenia biurowe, recepcje hotelowe, korytarze, łazienki oraz sale konferencyjne. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby głośniki tego typu zainstalować we własnym domu i cieszyć się dobrym dźwiękiem oraz zaoszczędzonym miejscem.

Najważniejsze parametry:

  • Pasmo przenoszenia  - koreluje z wymiarem membrany i informuje o możliwościach reprodukcji niskich tonów 
  • Moc RMS - ściśle określa wymagane parametry wzmacniacza audio do poprawnej współpracy oraz pobór mocy elektrycznej
  • Rodzaj instalacji - niskoimpedancyjna lub stałonapięciowa w wariancie 70/100 volt

SUBWOOFERY INSTALACYJNE

Wyróżniamy dwie kategorie głośników tego typu. Do pierwszej z nich zaliczają się subwoofery przeznaczone do montażu w ścianie lub suficie. Zaletami takiego rozwiązania jest niemal całkowite schowanie urządzenia przy pozostawieniu widocznej maskownicy, przez którą dźwięk roznosi się po pomieszczeniu. W niektórych modelach jest dostępna opcja ściągnięcia maskownicy w celu ukazania designerskich membran i frontów głośników, które stanowią świetną alternatywę dla zakrytych frontów.