Wybór głośnika zewnętrznego

Na rynku dostępnych jest wiele głośników naściennych zewnętrznych, dlatego każdy powinien wybrać coś dopasowanego do swoich wymagań. Sposób montażu oraz względy estetyczne są ważne, ale nie można zapominać o parametrach, od których zależy brzmienie. Szczególnie istotna jest moc znamionowa RMS. To one określa jak długo będzie emitowany czysty dźwięk przez głośnik.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

TAGA Harmony – TOS-315

440,00 
Głośniki zewnętrzne TAGA Harmony są idealnym rozwiązaniem do instalacji w systemach nagłośnieniowych na wolnym powietrzu lub wewnętrznych. Dostarczają czysty, naturalny, dynamiczny i potężny dźwięk. Większość modeli jest odporna na działanie czynników pogodowych, wodę i promieniowanie UV.

TAGA Harmony – TOS-315

440,00 
Głośniki zewnętrzne TAGA Harmony są idealnym rozwiązaniem do instalacji w systemach nagłośnieniowych na wolnym powietrzu lub wewnętrznych. Dostarczają czysty, naturalny, dynamiczny i potężny dźwięk. Większość modeli jest odporna na działanie czynników pogodowych, wodę i promieniowanie UV.

ArtSound ASW 45.2 – wodoodporny głośnik zewnętrzny

Zapytaj o cenę
ArtSound ASW 45.2 to głośniki wykonane w neutralnym wzornictwie, w solidnej obudowie. Odpowiednio zaprojektowana elektronika sprawia, że mimo niewielkich rozmiarów kolumny osiągają wysoką wydajność.

Jamo I/O 8A2 – głośnik zewnętrzny

2 299,00 
Największy model z serii. 2-drożny głośnik Bassreflex wyposażona jest w potężny 8-calowy woofer. Zapewnia mocne, dokładne odwzorowanie basów, sięgające do doskonałej 50Hz. 1-calowy tweeter odtwarza wysokie częstotliwości z jasnością i dokładnością.

Jamo I/O 1A2 – głośnik zewnętrzny

959,00 
I/O 1A2 to najmniejszy model w naszej odnowionej gamie głośników wewnętrznych/zewnętrznych. Posiada 4,5-calowy woofer, jest idealnym wyborem jeśli potrzebujesz niepozornego źródła dźwięku. Jest elegancki, a jakość dźwięku jest naprawdę doskonała.

Jamo I/O 6 – głośnik zewnętrzny

2 099,00 
I/O 6 to nowy model w instalacyjnej serii głośników Jamo. I/O 6 jest uniwersalnym głośnikiem zewnętrznym. Idealne pasują np: na taras, balkon, przydomową altanę czy niewielkiego pub'u. Jest największym i najmocniejszym modelem serii I/O.

głośniki naścienne zewnętrzneW słabej jakości głośnikach mogą pojawiać się zniekształcenia oraz problemy techniczne, dlatego lepiej unikać takich rozwiązań. Warto także zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. Z reguły górna wartość oscyluje w granicach 20 kHz, a dolna jest uzależniona od modelu głośnika niskotonowego, rodzaju wytłumienia oraz sposobu konstrukcji. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się głośniki z osłoną akustyczną, która ma polepszyć efektywność brzmienia.

Budowa głośników naściennych

Osłony są produkowane z reguły z tworzywa ABS wysokiej jakości, które zapobiega rozpraszaniu się dźwięku. Należy też mieć na uwadze, że osłona akustyczna chroni głośnik przed insektami oraz zanieczyszczeniami, które unoszą się w powietrzu. W systemach nagłośnienia najbardziej popularne są oczywiście głośniki naścienne. Ich największą zaletą jest to, że można je zastosować praktycznie wszędzie. Montaż jest prosty i szybki, dlatego nawet mało doświadczone osoby powinny sobie bez większych problemów poradzić z tym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można w nich swobodnie regulować położenie, dlatego bardzo łatwo jest je dopasować do każdej powierzchni. Minimalizuje to także efekt pogłosu i pozwala lepiej urządzić wnętrze. W przestrzeniach otwartych wykorzystuje się głośniki zewnętrzne, które można spotkać w parkach, ogrodach oraz innych miejscach publicznych. Ich koszt montażu jest bardzo niski, a do tego bardzo łatwo można je wkomponować w dowolne otoczenie. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką klasą szczelności

Głośniki naścienne zewnętrzne są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Posiadają one specjalne zabezpieczenia, które chronią je przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Cechy głośników naściennych zewnętrznych

Oznacza to, że muszą być odporne na wysoką temperaturę oraz wilgoć. Najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Takie głośniki posiadają z reguły certyfikaty klasy szczelności. Głośniki naścienne montowane są na ścianie przy pomocy klipsów montażowych. Powinien je zapewnić producent i są już przyczepione do konstrukcji głośnika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że głośniki naścienne zewnętrzne nie różnią się wiele od kolumn głośnikowych, tylko nie można ich postawić na biurku lub stole. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się osobom, które lubią klasyczne głośniki w tradycyjnej membranie wyprodukowanej z drewna lub wysokiej jakości plastiku. Należy jednak pamiętać, że głośniki są tylko końcowym elementem systemu nagłośnienia. Na jakość dźwięku mają wpływ wszystkie komponenty, dlatego ważny jest nawet wybór kabla zasilającego. Głośniki zamieniają sygnał elektryczny na fale dźwiękowe.