Wybór głośnika zewnętrznego

Na rynku dostępnych jest wiele głośników naściennych zewnętrznych, dlatego każdy powinien wybrać coś dopasowanego do swoich wymagań. Sposób montażu oraz względy estetyczne są ważne, ale nie można zapominać o parametrach, od których zależy brzmienie. Szczególnie istotna jest moc znamionowa RMS. To one określa jak długo będzie emitowany czysty dźwięk przez głośnik.

Wyświetlanie 1–28 z 72 wyników

ITC Audio – T-775 Głośnik naścienny 30W radiowęzeł

376,93 
Dwudrożny głośnik naścienny T-775 marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 30 W, szerokie pasmo częstotliwości 130Hz – 15kHz, czy wysoką skuteczność 91db.

ITC Audio – T-774HW Głośnik naścienny 20W z regulatorem

370,81 
Dwudrożny głośnik naścienny T-774HW marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 20 W, szerokie pasmo częstotliwości 120Hz – 18kHz, czy wysoką skuteczność 86db

BIAMP Desono – MASK2 Kompaktowy zestaw głośnikowy 50W/8Ω

300,00 
Satelitarny niskoimpedancyjny zestaw głośnikowy MASK2 oferuje synergiczne połączenie świetnego wzornictwa i znakomitego dźwięku. Głośniki Sprzedawane wyłącznie w parach

BIAMP DESONO MASK6CT Głośnik Naścienny 100V

749,00 
BIAMP - APART Audio Desono MASK6CT to niewielki oraz ekskluzywny zestaw głośnikowy, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami oraz krystalicznie czystym dźwiękiem i reprodukcją mowy.

Bose FreeSpace FS2SE – głośnik do montażu powierzchniowego (SMT)

855,00 szt.

Bose FreeSpace FS2SE to głośnik, który łączy w sobie 3 cechy: łatwość montażu, kompaktowe rozmiary oraz stylowy design. Głośnik posiada optymalne parametry do każdego gospodarstwa domowego. Można jednak wykorzystywać go także do obsługi profesjonalnych lokali muzycznych oraz imprez plenerowych, podczas których nagłośnienie jest bardzo ważnym elementem. Bose FreeSpace FS2SE to profesjonalne urządzenie dostępne na każdą kieszeń. Jest to doskonałej jakości głośnik sufitowy oraz powierzchniowy, który sprawdzi się niemal w każdej przestrzeni.

BIAMP Desono MASK4CT Dwudrożny Głośnik 4,25″ 50W

582,00 
BIAMP - APART Audio Desono MASK4CT posiada unikalną konstrukcję co zapewnia krystalicznie czysty dźwięk zarówno muzyki tła, jak i "muzyki tanecznej".

ITC Audio – T-774W Głośnik naścienny 15W

279,73 
Dwudrożny głośnik naścienny T-774W marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 15 W, szerokie pasmo częstotliwości 120Hz – 15kHz, czy wysoką skuteczność 88db.

ITC Audio – T-775H Głośnik naścienny 30W z regulatorem

443,10 
Dwudrożny głośnik naścienny T-775H marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 30 W, szerokie pasmo częstotliwości 100Hz – 20kHz, czy wysoką skuteczność 88db.

BIAMP – DESONO MASK4C Dwudrożny Głośnik 4,25″ 50W

513,00 
BIAMP MASK4C posiada unikalną konstrukcję co zapewnia krystalicznie czysty dźwięk zarówno muzyki tła, jak i "muzyki tanecznej".

Focal 100 OD 8 – Głośnik zewnętrzny

1 399,00 
Focal to marka, której nie trzeba przedstawiać. To francuski producent sprzętu muzycznego, który oferuje sprzęty najwyższej jakości skierowane do osób skupionych na precyzji odtwarzania dźwięku i wysokiej trwałości produktu.

BOSCH – LB2-UC15-L Głośnik Premium sound 15W w obudowie biały

Zapytaj o cenę
Głośniki Premium‑sound w obudowach LB2‑UCxx‑x są przeznaczone do zastosowań wymagających wyraźnej reprodukcji mowy i muzyki (zarówno pierwszoplanowej jak i tła muzycznego) wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Dexon – SP 412 – zestaw głośnikowy z uchwytem

649,00 
Nowa wersja popularnych zestawów serii SP. W odróżnieniu od starszych modeli wyróżniają się zmienionym wyglądem zewnętrznym i znaczną poprawą jakości dźwięku, który jest bardziej zrównoważony i wierniejszy.

ITC Audio – T-776W Głośnik naścienny 45W

442,39 
Dwudrożny głośnik naścienny T-776W marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 45 W, szerokie pasmo częstotliwości 130Hz – 15kHz, czy wysoką skuteczność 94db

ITC Audio – T-774H Głośnik naścienny 20W z regulatorem

370,81 
Dwudrożny głośnik naścienny T-774H marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 20 W, szerokie pasmo częstotliwości 120Hz – 18kHz, czy wysoką skuteczność 86db.

AUDAC WX502MK2/OB Zewnętrzny uniwersalny głośnik naścienny 5 1/4" Wersja czarna zewnętrzna (PARA)

1 259,82 
 • Kolor: czarny
 • Typ głośnika: szerokopasmowy
 • Moc: 50 W RMS
 • Pasmo przenoszenia (3dB): 55 Hz 20 kHz
 • Stopień ochrony IP: IP55

ITC Audio – T-775W Głośnik naścienny 30W

376,93 
Dwudrożny głośnik naścienny T-775W marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu na ścianie, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionową 30 W, szerokie pasmo częstotliwości 130Hz – 15kHz, czy wysoką skuteczność 91db.

TAGA Harmony – TOS-415 V.2

599,00 
Głośniki zewnętrzne TAGA Harmony są idealnym rozwiązaniem dla przystępnych cenowo systemów audio. Oferują czyste, naturalne, dynamiczne i potężne brzmienie. Większość modeli jest odporna na działanie warunków pogodowych, wodę i promienie UV.

TAGA Harmony – TOS-315

440,00 
Głośniki zewnętrzne TAGA Harmony są idealnym rozwiązaniem do instalacji w systemach nagłośnieniowych na wolnym powietrzu lub wewnętrznych. Dostarczają czysty, naturalny, dynamiczny i potężny dźwięk. Większość modeli jest odporna na działanie czynników pogodowych, wodę i promieniowanie UV.

TAGA Harmony – TOS-515SM

499,00 
Głośniki serii TOS SM (Stereo / Mono) są idealnym rozwiązaniem dla wielu instalacji nagłośnieniowych zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Seria jest odporna na działanie czynników pogodowych takich jak deszcz, wilgoć czy promienie UV. Cena za 1szt.

TAGA Harmony – TOS PLATINUM-100 SE

1 599,00 
Sympatycy marki TAGA Harmony nalegali, by zaprojektować wysokiej klasy głośniki instalacyjne nadające się do montażu wewnątrz jak i na zewnątrz, które byłyby w stanie zapewnić podobny poziom jakości dźwięku, jaki spotykamy w wysokiej klasy głośnikach serii Platinum SE i Premium w serii głośników domowych Platinum.

AUDAC WX802MK2/OW Zewnętrzny uniwersalny głosnik naścienny 8" Wersja biała zewnętrzna (PARA)

2 708,48 
 • Kolor: biały
 • Typ głośnika: szerokopasmowy
 • Moc: 70 W RMS
 • Pasmo przenoszenia (±3dB): 60 Hz – 17 kHz
 • Stopień ochrony IP: IP55

AUDAC WX802MK2/OB Zewnętrzny uniwersalny głośnik naścienny 8" Wersja czarna zewnętrzna (PARA)

2 708,48 
 • Kolor: czarny
 • Typ głośnika: szerokopasmowy
 • Moc: 70 W RMS
 • Pasmo przenoszenia (3dB): 60 Hz 17 kHz
 • Stopień ochrony IP: IP55

AUDAC WX502MK2/OW Zewnętrzny uniwersalny głośnik naścienny 5 1/4" Wersja biała zewnętrzna (PARA)

1 259,82 
 • Kolor: biały
 • Typ głośnika: szerokopasmowy
 • Moc: 50 W RMS
 • Pasmo przenoszenia (±3dB): 55 Hz – 20 kHz
 • Stopień ochrony IP: IP55

AUDAC WX302MK2/OW Zewnętrzny uniwersalny głośnik naścienny 3" Wersja biała zewnętrzna (PARA)

950,67 
 • Kolor: biały
 • Typ głośnika: szerokopasmowy
 • Moc: 30 W RMS
 • Pasmo przenoszenia (±3dB): 90 Hz – 18 kHz
 • Stopień ochrony IP: IP55

głośniki naścienne zewnętrzneW słabej jakości głośnikach mogą pojawiać się zniekształcenia oraz problemy techniczne, dlatego lepiej unikać takich rozwiązań. Warto także zwrócić uwagę na pasmo przenoszenia. Z reguły górna wartość oscyluje w granicach 20 kHz, a dolna jest uzależniona od modelu głośnika niskotonowego, rodzaju wytłumienia oraz sposobu konstrukcji. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się głośniki z osłoną akustyczną, która ma polepszyć efektywność brzmienia.

Budowa głośników naściennych

Osłony są produkowane z reguły z tworzywa ABS wysokiej jakości, które zapobiega rozpraszaniu się dźwięku. Należy też mieć na uwadze, że osłona akustyczna chroni głośnik przed insektami oraz zanieczyszczeniami, które unoszą się w powietrzu. W systemach nagłośnienia najbardziej popularne są oczywiście głośniki naścienne. Ich największą zaletą jest to, że można je zastosować praktycznie wszędzie. Montaż jest prosty i szybki, dlatego nawet mało doświadczone osoby powinny sobie bez większych problemów poradzić z tym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można w nich swobodnie regulować położenie, dlatego bardzo łatwo jest je dopasować do każdej powierzchni. Minimalizuje to także efekt pogłosu i pozwala lepiej urządzić wnętrze. W przestrzeniach otwartych wykorzystuje się głośniki zewnętrzne, które można spotkać w parkach, ogrodach oraz innych miejscach publicznych. Ich koszt montażu jest bardzo niski, a do tego bardzo łatwo można je wkomponować w dowolne otoczenie. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką klasą szczelności

Głośniki naścienne zewnętrzne są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Posiadają one specjalne zabezpieczenia, które chronią je przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Cechy głośników naściennych zewnętrznych

Oznacza to, że muszą być odporne na wysoką temperaturę oraz wilgoć. Najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku. Takie głośniki posiadają z reguły certyfikaty klasy szczelności. Głośniki naścienne montowane są na ścianie przy pomocy klipsów montażowych. Powinien je zapewnić producent i są już przyczepione do konstrukcji głośnika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że głośniki naścienne zewnętrzne nie różnią się wiele od kolumn głośnikowych, tylko nie można ich postawić na biurku lub stole. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się osobom, które lubią klasyczne głośniki w tradycyjnej membranie wyprodukowanej z drewna lub wysokiej jakości plastiku. Należy jednak pamiętać, że głośniki są tylko końcowym elementem systemu nagłośnienia. Na jakość dźwięku mają wpływ wszystkie komponenty, dlatego ważny jest nawet wybór kabla zasilającego. Głośniki zamieniają sygnał elektryczny na fale dźwiękowe.