W ostatnich latach, wraz z rozwojem sprzętu i technik audiowizualnych, obserwuje się wśród inwestorów wzrost popularności i zainteresowania nowoczesnymi systemami audio. Szukasz dobrych jakościowo rozwiązań i systemów akustycznych do domu lub inwestycji? Chcesz rozkoszować się muzyką i dźwiękami lekko płynącymi z sufitu? Sprawdź ofertę na głośniki sufitowe podtynkowe.

Głośnik sufitowy jako alternatywa klasycznych zestawów audio

Na rozwiązania z głośnikami sufitowymi bardzo często decydują się osoby, które szukają nie tylko wysokiej jakości dźwięku i doznań słuchowych, lecz także łatwości aranżacji przestrzeni. Ustawienie i umiejscowienie sprzętu audio oraz potrzebnych przewodów, często przysparza wielu problemów na etapie budowy domu lub aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Głośniki podtynkowe umożliwiają estetyczne i praktyczne rozwiązania w tej kwestii. Większa część głośnika chowa się w suficie, przez co staje się eleganckim elementem wyposażenia wnętrza. Zewnętrzną powierzchnię głośnika tworzy zwykle ozdobna maskownica. Ze względu na kształt możemy wybrać prostokątną, okrągłą lub kwadratową. Wśród wykończeń kolorystycznych znajdziemy kolor biały (satyna lub połysk), czarny, szary, mosiądz i szczotkowaną stal.

Wyświetlanie 1–25 z 556 wyników

Gdzie można zainstalować głośniki podtynkowe?

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju głośników jest możliwość schowania ich w suficie podwieszanym oraz specjalnie zaprojektowanych elementach wykończenia wnętrza, takich jak nadbudówki lub półki. Unikamy wtedy wiszących lub plączących się pod nogami nieestetycznych kabli. Modele te posiadają specjalne uchwyty śrubowe. Głośniki sufitowe można zainstalować praktycznie wszędzie. Mogą to być pomieszczenia domowe, czyli salon, sypialnia, łazienka lub garaż, a także miejsca na zewnątrz jak patia, tarasy i altany. Pamiętać trzeba o wyborze w tym przypadku głośników odpornych na wilgoć. Oczywiście głośniki podtynkowe możemy montować także w ścianach.

Głośniki podtynkowe mogą być z powodzeniem montowane także w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak: gabinety lekarskie i kosmetyczne, puby, kawiarnie oraz sklepy lub markety. Zaznaczyć należy, iż jakość dźwięku z głośników podtynkowych niczym nie ustępuje temu z klasycznych podłogowych lub podwieszanych.

Wielka moc muzyczna z sufitu?

Głośniki, które są w ofercie, spełniają wszelkie wymagania techniczne oraz bezpieczeństwa. Cechuje je wysoka jakość użytych materiałów oraz montażu, którą gwarantują renomowani producenci krajowi i zagraniczni. Zakres mocy muzycznej, jaką oferują modele, kształtuje się w przedziale od 3 wat, aż do potężnych 400 wat! W razie potrzeb do wyboru są także modele z łącznością wi-fi i bluetooth. Średnica otworu montażowego może wynieść od 65 do 716 milimetrów. Ze względu na posiadany budżet i wymagania użytkownika głośniki są do wyboru w dwóch opcjach. Wersja aktywna nie wymaga posiadania zewnętrznego wzmacniacza i dodatkowo może być wersji bluetooth, a z kolei pasywną musimy połączyć z zewnętrznym urządzeniem wzmacniającym sygnał