Jaki rodzaj dźwięku wybrać?

Bardzo ważnym zagadnieniem o którym, trzeba nieco wiedzieć, jest to, na jaki rodzaj dźwięku się zdecydować, gdy wybiera się głośniki sufitowe. Do wyboru jest oczywiście zwykłe stereo, lecz również możliwe jest uzyskanie także dźwięku przestrzennego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

JBL Głośnik natynkowy sufitowy

399,00 499,00 
Głośnik natynkowy JBL z funkcją szybkiego montażu to doskonałe rozwiązanie do wszystkich powierzchni użytkowych, szczególnie tych, w których nie posiadamy sufitu podwieszanego.

HQM-SNOZ10 – Głośnik sufitowy

179,58 
HQM SNOZ 10 to głośnik sufitowy natynkowy stanowi innowacyjną serię głośników o niezawodnej pracy i doskonałej barwie dźwięku. Charakteryzuje się szybkim i prostym montażem wewnątrz budynków oraz wytrzymałą i solidną obudową. Znajduje zastosowanie w nagłaśnianiu miejsc użytku publicznego np. kawiarni, sal konferencyjnych,korytarzy, pomieszczeń biurowych, restauracji, supermarketów, pubów. Może być zastosowany wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość dźwięku.

BIAMP CM608 + CMBB – Głośnik sufitowy natynkowy

474,00 
BIAMP - APART CM608D + CMBB to 6,5 calowy, dwudrożny głośnik sufitowy natynkowy. Zapewnia ciepły dźwięk i może być używany ze standardowym wzmacniaczem Hi-Fi. Doskonale sprawdzi się podczas dystrybucji muzyki w tle. Odznacza się nowoczesnym designem i szybkim montażem.

MONACOR ESP-1000AB – Głośnik natynkowy PA do systemów A/B

519,00 
MONACOR ESP-1000AB Głośnik sufitowy PA, natynkowy, posiadający certyfikat EN 54-24, do systemów głośnikowych A/B, zgodnych z normą EN 60849. Technika

TOA PC-2668 – głośnik sufitowy 6W

160,52 
Głośnik sufitowy 6W do montażu natynkowego; efektywność 90 dB SPL, pasmo przenoszenia 100Hz - 16kHz

Głośnik sufitowy Rondson ED-6D

299,00 
ED-6D to głośnik umożliwiający montaż na suficie lub ścianie gdzie nie ma możliwości montażu wpuszczanego. Uchwyty mocujące i przewody ukryte są pod obudową. Zalecana wysokość montażu wynosi około 2-3 m od podłoża.

BOSCH – LB1-UM06E-1 Głośnik w obudowie metalowej 6W IP32

Zapytaj o cenę
Głośnik do emisji komunikatów ostrzegawczych został zaprojektowany specjalnie z myślą o budynkach, w których jakość działania systemu nagłośnieniowego określona jest specjalnymi przepisami.

AMC EVACW 5 – Głośnik sufitowy

314,90 
Głośnik sufitowy z wbudowanym transformatorem 100V, głosnik 5" (127mm) jednodrożny, Metalowy grill, obudowa ze stali przeciwpożarowej, ceramiczny terminal. Może być stosowany w systemach dźwiękowych - ostrzegawczych.

Dexon ARS 420 – głośnik sufitowy

299,00 
ARS 420 to głośnik umożliwiający montaż na suficie lub ścianie gdzie nie ma możliwości montażu wpuszczanego. Uchwyty mocujące i przewody ukryte są pod obudową. Zalecana wysokość montażu wynosi około 2-3 m od podłoża.

Głośniki sufitowe natynkoweTo, jaki system głośników się wybierze, zależy tylko i wyłącznie od preferencji, gustu, lecz także przeznaczenia danego systemu nagłośnieniowego. Jeśli bowiem kupuje się głośniki jedynie do słuchania muzyki, to nie ma najmniejszego sensu inwestować w system przestrzenny. Znacznie lepiej postawić na dobrej klasy model stereo. Jeśli jednak głośniki będą użytkowane także do oglądania filmów, warto poważnie rozważyć zakup większej ilości głośników.

Wygląd głośników

Kolejną bardzo ważną sprawą w przypadku wybierania głośników, jest to, jaki ma być ich wygląd. Modele sufitowe muszą oczywiście odpowiednio dobrze grać, lecz nie da się ukryć, że wybierając je, wiele osób stawia również na estetykę. Co jest zatem dostępnego na rynku?
Możliwe jest kupienie głośników, które będą idealnie zamaskowane i zupełnie niewidoczne gołym okiem, a także takie, które będą przypominały zwykłe moduły oświetleniowe. Oczywiście można nabyć także i takie modele, które będą pięknie stylizowane na ekskluzywne nagłośnienie.

Jaki sposób podłączenia?

Podczas wybierania takiego rodzaju nagłośnienia oprócz wartości estetycznej, czy też kwestii technicznej związanej z samą jakością dźwięku, warto pamiętać jeszcze o jednej sprawie, czyli o tym, w jaki sposób dane głośniki będą podłączone do źródła dźwięku.
Jeśli ktoś decyduje się na głośniki sufitowe natynkowe, to często jedną z najważniejszych spraw branych pod uwagę podczas ich kupowania, jest kwestia estetyczna. Jeśli chce się zachować dane pomieszczenie w idealnym stanie i formie, to szczególnie mocno poleca się głośniki bezprzewodowe, które np. poprzez protokół bluetooth będą otrzymywały sygnał ze źródła dźwięku.

Każdy miłośnik dobrego brzmienia wie, że jedne z najlepszych efektów od strony nagłośnienia dają głośniki sufitowe. Nic więc dziwnego, że są one marzeniem niejednego audiofila. Problem tylko w tym, że mało kto wie, czym się takie głośniki powinny charakteryzować, a także jak się je powinno wybierać, aby dzięki nim osiągnąć możliwie jak najlepsze efekty. Jak to więc wygląda i co trzeba wiedzieć, zanim przejdzie się do kupowania takich głośników?

Czy na każdy sufit można zamontować takie głośniki?

Zanim jednak przejdzie się do pytania, jak wybrać odpowiednie głośniki sufitowe, trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na inne pytanie, czyli czy na każdym suficie takie głośniki można zamontować? Jak można się łatwo domyślić, oczywiście nie, ponieważ wymagane jest do tego posiadanie sufitu podwieszanego. Głośniki zwyczajnie muszą mieć odpowiednią ilość miejsca, aby się w suficie zmieścić, a także, aby mogły odpowiednio w nim rezonować, dając dźwięk. Jeśli więc posiada się zwykły sufit, to niestety założenie takiego głośnika nie będzie możliwe. Jak się bowiem szacuje, do założenia takiego głośnika potrzebnych jest często nawet do 15 centymetrów wolnej przestrzeni w suficie.