Głośniki instalacyjne – ścienne

Drugą kategorię stanowią wszelkie rodzaje głośników montowanych na powierzchni ścian, w tym: głośniki naścienne, głośniki tubowe, projektory dźwięku, głośniki kulowe i zawieszane, kolumny liniowe oraz liniowe systemy głośnikowe. Ten sposób instalacji sprawia, że całe urządzenie jest widoczne, ale nie trzeba dla niego specjalnie wygospodarować miejsca w ścianie, a też nie zajmuje dużo miejsca i z pewnością pozwala cieszyć się zaoszczędzonym na podłodze miejscem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Dexon – ARS 190 głośnik mini

79,00 
Miniaturowy głośnik odsłuchowy, moc 1,5 / 3 W / 100 V, pasmo przenoszenia 110 - 13 000 Hz, efektywność 88 dB /1W, 1m, wymiary 120 × 120 × 60 mm, 3,5“ szerokopasmowy głośnik, obudowa z kremowego tworzywa ABS, do zawieszenia na ścianie.

MONACOR NR-18KS – Głośnik tubowy

89,00 
MONACOR NR-18KS Głośnik tubowy Impedancja 8Ω Odporny na wilgoć Dlaczego warto wybrać produkt – MONACOR NR-18KS – Głośnik tubowy ?

MONACOR AES-6 – Głośnik dodatkowy, 3WRMS, 8Ω

149,00 
MONACOR AES-6 Głośnik dodatkowy, 3WRMS, 8Ω Czarna obudowa z tworzywa sztucznego Odporny na wilgoć dzięki solidnej membranie z tworzywa sztucznego

TOA PC-3WR – bryzgoszczelny głośnik sufitowy 6W

532,59 
PC-3WR to szczelny głośnik sufitowy do zabudowy, wykorzystujący zdolny do przenoszenia dużej mocy, bryzgoszczelny, mały głośnik pełnozakresowy

ITC Audio T-103C Głośnik Sufitowy 3W

104,08 
Głośnik sufitowy, szerokopasmowy T-103C marki ITC Audio przeznaczony jest do montażu w suficie podwieszanym, w systemie Public Address 100V. Charakteryzuje się dobrymi parametrami akustycznymi, wśród których wyróżniamy m.in. moc znamionowa 3 W, szerokie pasmo częstotliwości 150Hz – 13kHz, czy wysoką skuteczność 91db.

MONACOR AES-5 – Głośnik dodatkowy, 3WRMS, 4Ω

119,00 
MONACOR AES-5 Głośnik dodatkowy, 3WRMS, 4Ω Kompaktowa, odporna na wilgoć, wytrzymała obudowa Zoptymalizowany pod kątem reprodukcji głosu W komplecie uchwyt

Dwudrożny głośnik Dexon RPT 91Z biały

199,00 
Głośnik kulowy RPT 91Z to wysokiej jakości produkt, który stanowi idealne rozwiązanie gwarantujące niezawodność w dostarczaniu dźwięku w wewnątrz budynku. Głośnik charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością brzmienia dzięki dwudrożnemu niskotonowemu głośnikowi 6,5" i wysokotonowemu 0,5".

głośniki instalacyjneWśród wszystkich głośników można znaleźć modele usprawniające montaż w trudnych miejscach, a czasem także umożliwiające to w tych wcześniej niedostępnych. Mowa jest o urządzeniach aktywnych, które wspierają łączność bezprzewodową opartą o różne protokoły komunikacji, w tym bluetooth i wi-fi. Wymagają one jedynie podpięcia źródła zasilania i skonfigurowania połączenia.

Najważniejsze parametry:

  • Moc RMS - określa parametry wzmacniacza audio wymagane do poprawnej współpracy
  • Impedancja - również określa warunki poprawnej współpracy ze wzmacniaczem audio oraz pozwoli zaplanować ewentualną możliwość równoległego lub szeregowego połączenia więcej niż jednego głośnika
  • Efektywność/Skuteczność - w skrócie informuje o tym jak głośno może zagrać dany model (czego nie można wprost wyczytać z parametru mocy RMS)
  • Typ instalacji - niskoimpedancyjna i/lub stałonapięciowa w wariancie 70 lub 100 volt
  • Pasmo przenoszenia i wymiar membrany - te informacje pozwolą dobrać różne przetworniki tak, aby efektywnie pokryć całe słyszalne pasmo częstotliwości i dopasować rozmiary głośników do miejsca przeznaczenia

GŁOŚNIKI INSTALACYJNE

W skład zbioru różnych rodzajów głośników, określanego jako głośniki instalacyjne, wchodzi szerokie spektrum rozmaitych typów konstrukcji. Dla uproszczenia można wyabstrahować z nich dwie kategorie - głośniki do montażu w ścianie lub suficie oraz głośniki do zawieszenia na ścianie lub suficie. Wśród nich znaleźć można głośniki jednodrożne, dwudrożne czy głośniki niskotonowe. Dla tak wielu rodzajów głośników można znaleźć tak naprawdę dowolne zastosowanie. Poprzez publiczne systemy audio w kategoriach, rozrywka, gastronomia czy korporacyjne biura lub sale konferencyjne, poprzez przemysł, aż po domowe systemy nagłośnienia.

Do instalacji głośników z pierwszej kategorii wymagana jest odpowiednia ilość miejsca za przednią płaszczyzną danej ściany, tak aby cały przetwornik mógł się tam zmieścić. Wynika z tego, że idealnie nadają się one do sufitów podwieszanych i ścian gipsowo-kartonowych. Taki sposób instalacji sprawia, że nie zajmują one cennego w pomieszczeniach miejsca przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej jakości dźwięku. Przy niektórych modelach dwudrożnych warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany kąta nachylenia kopułki przetwornika wysokotonowego w celu przekierowania wysokich częstotliwości w inny punkt, aby poprawić w nim jakość odsłuchu i klarowność dźwięku.

W skrócie:

Tekst porusza tematykę głośników instalacyjnych, które dzięki swoim różnorodnym rodzajom są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, takich jak systemy audio w kategoriach rozrywki, gastronomii czy też biurach. Wyróżnić można dwie kategorie głośników instalacyjnych - głośniki do montażu w ścianie lub suficie oraz głośniki do zawieszenia na ścianie lub suficie. Głośniki instalacyjne są dobrym wyborem ze względu na swój niewielki rozmiar i brak konieczności wygospodarowania dla nich specjalnego miejsca w ścianie. Ważne parametry przy wyborze głośników to m.in. moc RMS, impedancja, efektywność/skuteczność, typ instalacji oraz pasmo przenoszenia i wymiar membrany.

FAQ:

Jakie parametry głośników instalacyjnych są ważne przy ich wyborze?

Najważniejsze parametry to moc RMS, impedancja, efektywność/skuteczność, typ instalacji, pasmo przenoszenia i wymiar membrany.

Jakie są zalety głośników instalacyjnych umieszczanych na ścianach?

Głośniki instalacyjne montowane na ścianach zajmują mało miejsca, są łatwe do zainstalowania, a także nie wymagają wygospodarowania miejsca w ścianie. Przy odpowiednim dobraniu przetworników, pozwalają na efektywne pokrycie całego słyszalnego pasma częstotliwości.

Jakie są zastosowania głośników instalacyjnych?