Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odtwarzacz CD?

Stojąc przed kupnem odtwarzacza CD, wypadałoby najpierw zastanowić się nad tym, jak i do czego urządzenie ma nam służyć. Jeśli myślimy tylko o możliwości odtwarzania płyt muzycznych, a nie o dodatkowej funkcji odtwarzania audio z DVD, ponieważ wielkość pomieszczenia nie pozwala na umiejscowienie zestawu większego niż dwa głośniki plus wzmacniacz, to warto więc pozostać przy prostych urządzeniach odtwarzających płyty CD.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Marantz CD50n – Sieciowy odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości z HDMI ARC i odtwarzaczem CD

7 999,00 
Łącząc ponadczasową jakość z nowoczesnymi technologiami, Marantz CD 50n rewolucjonizuje sposób odsłuchu muzyki cyfrowej, wydobywając ciepło, przestrzenność, szczegółowość i bogactwo dźwięku każdego nagrania.

MARANTZ ND8006 – Sieciowy odtwarzacz CD z trybem DAC – Srebrno-Złoty

6 999,00 
ND8006 posiada nieograniczone możliwości odtwarzania muzyki: z serwisów streamingowych, konwencjonalnych płyt CD, poprzez AirPlay oraz Bluetooth.

MARANTZ ND8006 – Sieciowy odtwarzacz CD z trybem DAC – Czarny

6 999,00 
ND8006 posiada nieograniczone możliwości odtwarzania muzyki: z serwisów streamingowych, konwencjonalnych płyt CD, poprzez AirPlay oraz Bluetooth.

Równie ważną, kwestią jest to, jakie standardy i formaty dźwięku mają być odtwarzane z urządzenia. Wiadome jest to, że urządzenie, które umożliwia pracę z większą ilością formatów, na pewno będzie lepsze. Dobrze jest więc gdy odtwarzacze cd współpracują z formatami MP3, WMA. Odtwarzacze CD Marantz mogą pochwalić się również tym, że są wyposażone w wejście USB, dzięki temu możliwe będzie odtwarzanie muzyki z urządzeń zewnętrznych. Równie ciekawą opcją jest to, iż wiele modeli wyposażono w technologię bluetooth oraz DLNA. Dzięki nim można będzie odtwarzać muzykę bezprzewodowo.

Czymś na pewno przyda się audiofilom, słuchającym muzykę z klasycznych płyt CD będzie również zmieniarka płyt. Niektóre odtwarzacze CD pozwalają na umieszczenie w nich nawet do 7 płyt CD!
Płyty te umieszczane są na osobnych tackach, które znajdują się jedna nad drugą. Bezapelacyjnie dodatkowymi atutami odtwarzaczy płyt kompaktowych są również wszelkiego rodzaju ułatwienia dostępu takie jak np. funkcja, która umożliwia wyświetlenie na odtwarzaczu ciekłokrystalicznym nazwy utworu, numeru utworu lub jego wykonawcy.
Ponadto sprzęt często wyposażony jest w funkcję dostosowania kolejności odtwarzania utworów muzycznych według własnego upodobania, a nie według listy na płycie.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając odtwarzacz?

Kolejnym niezwykle ważnym szczegółem jest to jaki rodzaj płyt kompaktowych urządzenie jest w stanie bezproblemowo odtworzyć. Najczęściej tego typu sprzęt działa w standardzie CD-R, lecz producent oferuje, również odtwarzacze, które współpracują z płytami wielokrotnego zapisu, czyli z CD-RW. Oczywiste jest to, iż jakość dźwięku oferowana przez odtwarzacz CD nie jest w stanie konkurować z dźwiękiem wydobywanym z głośników wolnostojących, kolumn czy zestawu kina domowego wspartego subwooferem. Ogromnym plusem urządzenia audio będzie możliwość regulowania tonów niskich, czyli tzw. basów oraz tonów wysokich, czyli trebli. Najnowsze modele odtwarzaczy są wyposażone również w korektor dźwięku, który pozwoli bawić się parametrami audiofilom, a dla niedzielnych użytkowników przygotowane są przed producenta różne tryby pracy przystosowane do odtwarzania konkretnego rodzaju muzyki

Odtwarzacz CD to urządzenie umożliwiające odtwarzanie cyfrowego dźwięku. Dźwięk ten zapisywany jest na płytach CD w formacie audio.
Ciekawostka jest to, iż kiedy wprowadzano w Polsce pierwsze tego typu urządzenia audio, to nazywano je dysko fonami, odtwarzaczami kompaktów a wśród starszych osób nawet gramofonami cyfrowymi.
Urządzenia takie pojawiły się na światowych rynkach w latach 80 wraz z pojawieniem się możliwości zapisu cyfrowego na płytach CD.