Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Firma Klipsch produkuje głośniki już od lat 40 ubiegłego wieku. Jest odpowiedzialna za projektowanie i tworzenie wysokiej jakości sprzętu audio. Produkty tej marki wybierane są nie tylko przez audiofilów, ale również przez fanów domowych systemów audio np. kina domowego.
Kolumny produkowane przez tę markę są idealną propozycją do kompletowania sprzętu audio lub kina domowego.

Czym kierować się wybierając kolumny podłogowe?

Przed wyborem interesujących nas kolumn podłogowych należy wcześniej zastanowić się nad paroma kwestiami. Jedną z nich i najbardziej oczywistą jest metraż pomieszczenia. Nie warto popełniać popularnych błędów, czyli nagłaśniania zbyt dużego pomieszczenia za małymi kolumnami i odwrotnie małego pomieszczenia zbyt dużymi kolumnami. Jaki jest tego powód? Przede wszystkim to, że wstawiając zbyt małą kolumnę podłogową do dużego pokoju, dźwięk będzie pozbawiony basu, wtedy też konieczne będzie poniesienie dodatkowych kosztów w postaci zakupu subwoofera, który nadrobi wady źle dobranych głośników. Kolejną, równie ważną sprawą jest akustyka pomieszczenia. Wiadome jest, że dźwięk niesie się po całym pomieszczenie, po meblach, obrazach i innych znajdujących się tam elementach wystroju. Warto pamiętać, że to jak zagospodarowany jest pokój, wpływa na kształtowanie się akustyki. Więc jeśli pomieszczenie jest niewielkie, zaleca się zakup kolumn podłogowych Klipsch, które grają wysokimi łagodnymi dla ucha tonami. W przypadku gdy pomieszczenia jest dużo większe i jest w nich dużo mebli, dodatków i ozdób należy zastanowić się nad zakupem kolumn, które będą grać mocno wysokim tonem, ponieważ dźwięk ten rozejdzie się po elementach pomieszczenia. Również ważne jest zastanowienie się przed zakupem nad tym, gdzie i jak kolumny podłogowe Klipsch będą stały. W przypadku niektórych głośników wymagane jest odstawienie ich od ściany na daną odległość, ustawienie innych głośników nie jest zaś zależne od dystansu dzielącego je od ściany.

Jak w pełni wykorzystać możliwości kolumn podłogowych?

Głośniki Klipsch charakteryzują się niezwykle przemyślanym designem, w tym między innymi w maskownice magnetyczne co nadaje głośnikom bardzo nowoczesny wygląd. Obudowa pokryta jest okleiną odporną na zadrapania, ponadto cechuje ja to, że idealnie redukuje wszelkie drgania obudowy. Co więc potrzebne jest jeszcze, aby cieszyć się czystym dźwiękiem i jakością urządzenia? Przede wszystkim należy dostosować je od posiadanego już wzmacniacza, ponieważ wydajność amplitunera w połączeniu z odpowiednimi głośnikami to elementy, które decydują o finalnym rezultacie. Wydajność amplitunera lub wzmacniacza jest określana między innymi mocą na kanał oraz pojemnością kondensatorów, oraz poborem prądu z sieci elektrycznej. W przypadku pojemności kondensatorów i poboru prądu z sieci im wyższe wartości, tym lepiej. Warto zaznaczyć jest to, iż nie powinno się łączyć wzmacniacz/amplituner, który cechuje się wysokimi tonami z kolumnami podłogowymi, które odznaczają się tym samym. Kolumny podłogowe Klipsch posiadają technologię Linear Travel Suspension, która jest gwarancją minimalizacji zniekształceń, co umożliwia słuchaczowi doświadczenie dużo bardziej szczegółowego brzmienia.