Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Firma Klipsch Audio to amerykański producent głośników i specjalistycznego sprzętu audio. Firma od lat 40 ubiegłego wieku specjalizuje się w tworzeniu doskonałych i świetnie wyglądających głośników. Z biegiem lat rozwój technologiczny firmy przyczynił się do tworzenia jeszcze bardziej profesjonalnych systemów dźwiękowych. Głośniki Klipsch cechuje wysoka wydajność. Oznacza to, że mogą one działać podpięte nawet do wzmacniacza o niedużej mocy.

Głośniki sufitowe, ile sztuk potrzebuję?

Klienci i osoby zainteresowane domowym system audio często pytają się, ile właściwie potrzebują głośników sufitowych aby wydobyć z pomieszczenia maksymalne możliwości, które oferuje.
Zasady są bardzo proste. Jeśli interesuje nas stworzenie domowego prostego stereo, potrzebujemy zawsze dwa głośniki. Uzasadnione jest to tym, iż gdy kupimy pięć lub siedem głośników możliwe jest, że pieniądze zostaną nieodpowiednio przeznaczone z racji budżetu. Ponieważ lepiej jest kupić dwa dobre głośniki aniżeli zestaw pięciu lub siedmiu tańszych. Pamiętajmy o tym że do zestawu audio zawsze można dołączać kolejne głośniki, więc zainwestowanie w dwa dobre głośniki sufitowe Klipsch to dobra inwestycja na przyszłość. Więc jeśli interesuje cię wysoka jakość brzmienia ale pozbawiona efektu przestrzennego to postaraj się o zakup głośników. Takie rozwiązanie jest idealne do słuchania muzyki, oglądania seriali i filmów lub po prostu TV przy czym będzie nam towarzyszyła dobra jakość audio.

Większe zestawy głośników

W przypadku kiedy Twój budżet pozwala na więcej udoskonaleń domowego audio zalecane jest kupienie pięciu głośników. Jeśli oczywiście zamierzasz połączyć taki system stereo z dobrym kinem domowym. W ten sposób rozbudujesz swój zestaw stereo złożony z dwóch głośników o dwa dodatkowe głośniki efektowe oraz o głośnik centralny. Co w przypadku gdy uznasz, że taki zestaw to za mało?
Oczywiście do perfekcyjnego zestawu domowego możesz zamontować dodatkowe głośniki, pamiętając jednak że obecnie kina domowe muszą być zgodne z systemem 5.0, 5.1, 7.1, lub z Dolby Atmos

Gdzie rozmieszczać głośniki?

Problem liczby głośników został już rozwiązany. Należy więc teraz się skupić nad tym. Jeśli więc wybrałeś standardowy zestaw czyli dwa głośniki stereo to zaleca się je zamontować przy suficie w okolicach urządzenia wyświetlającego obraz czyli np. telewizora.
Głośniki sufitowe w systemie stereo powinny być zawieszane za telewizorem w odległości dwóch metrów pomiędzy niby, po to aby właśnie uzyskać efekt stereo. Należy więc wyobrazić sobie trójkąt pomiędzy słuchaczem, który jest jednym z wierzchołków a dwa głośnikami będącymi pozostałymi wierzchołkami. Warto postarać się aby trójkąt ten był równoboczny lub równoramienny. Dostosuj się do możliwości układu i pomieszczenia. Reasumując więc, głośniki mają być montowane w okolicach wyświetlanego obrazu. Należy zwrócić uwagę również nad harmonią pomieszczenia, oznacza to rozłożenie wszelkich lamp stojących, wentylatorów, dużych donic etc. Układ pomieszczenia ma być harmonijny i wszystkie elementy muszą się dopełniać.