Projektując swoje wymarzone domowe centrum audio, należy skompletować zestaw wysokiej jakości sprzętu, który będzie służył przez długie lata jednocześnie zapewniając wysoką jakość brzmienia i szereg tonacji. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowy głośniki naścienne są bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Nagłośnienie tego typu pozwala cieszyć się wysoką jakością dźwięku zajmując nie wiele miejsca. Wiadomym jest to, iż niewielkie głośniki naścienne nie poradzą sobie z odtwarzaniem niskich częstotliwości czyli tzw. basów. Warto jest więc zaopatrzyć, się również w subwoofer, który wesprze system audio potężnym basem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Gdzie stosować głośniki naścienne JBL.

Producent głośników JBL ma swojej bogatej ofercie również zestawy, które można użyć do instalacji kina domowego. W dzisiejszych czasach nawet najmniejsze kolumny są zaopatrzone w specjalne wbudowane uchwyty, które pozwalają na zawieszenie głośników w różnych miejscach na ścianie. Inne zaś modele, które działają w oparciu na systemie Dolby Atmos posiadają specjalnie zaprojektowaną obudowę, która pozwoli na skierowanie dźwięku prosto w stronę słuchacza. Również ten typ głośników posiada specjalne zaczepy, przez co można je powiesić zarówno na ścianie jak i na suficie.
Głośniki naścienne JBL można również stosować jako system audio nie tylko w salonie czy w środku domu. JBL przygotował również możliwość użytkowania głośników na zewnątrz np. na tarasie lub w ogrodzie. Kolumny naścienne przygotowane do użytkowania na zewnątrz, charakteryzują się, tym że są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Są one wodoodporne oraz nie straszne jest im promieniowanie ultrafioletowe pochodzące ze słońca. Amerykański producent głośników, wyposażył je w wysokiej klasy wytrzymałe obudowy oraz w membrany, które nawet w tak małych głośnikach pozwolą cieszyć się dynamicznym i komfortowym brzmieniem.

Jakie głośniki naścienne wybrać?

Wiele osób zainteresowanych zakupem dobrej jakości systemu audio zastanawia się nad mocą i impedancją głośników, którymi głośniki mają dysponować. Zazwyczaj w przypadku codziennego zastosowania wystarczy to iż głośniki będą działały w zakresie około 4 do 8 Ohmów. Natomiast jeśli chodzi o moc głośników naściennych to należy dostosować je do mocy posiadanego wzmacniacza. Moc głośników naściennych może, więc wahać się między 30 a 100 Wattami.

Dodatkowe atuty głośników naściennych JBL.

Szeroki wybór głośników naściennych pozwoli stworzyć wysokiej jakości domowy system audio. Głośniki tego typu są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób ceniących sobie dyskretny design i kompaktowość sprzętu. Głośniki tego typu mogą cieszyć słuchacza wysokiej jakość dźwiękiem samodzielnie oraz jako część domowego systemu audio lub kina domowego. Warto jest, również wzbogacić zestaw o dodatkowy subwoofer jeśli jest się fanem dźwięków o niskiej tonacji.
Natomiast jeśli chodzi o zestawy, które można montować na zewnątrz to również one mają szereg zastosowań, ponieważ nie muszą być one stosowane tylko w przydomowym ogrodzie lub na tarasie ale także można je użyć organizując imprezę okolicznościową poza domem.