Gdzie stosować głośniki naścienne JBL.

Producent głośników JBL ma swojej bogatej ofercie również zestawy, które można użyć do instalacji kina domowego. W dzisiejszych czasach nawet najmniejsze kolumny są zaopatrzone w specjalne wbudowane uchwyty, które pozwalają na zawieszenie głośników w różnych miejscach na ścianie. Inne zaś modele, które działają w oparciu na systemie Dolby Atmos posiadają specjalnie zaprojektowaną obudowę, która pozwoli na skierowanie dźwięku prosto w stronę słuchacza. Również ten typ głośników posiada specjalne zaczepy, przez co można je powiesić zarówno na ścianie jak i na suficie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Projektując swoje wymarzone domowe centrum audio, należy skompletować zestaw wysokiej jakości sprzętu, który będzie służył przez długie lata jednocześnie zapewniając wysoką jakość brzmienia i szereg tonacji. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowy głośniki naścienne są bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Nagłośnienie tego typu pozwala cieszyć się wysoką jakością dźwięku zajmując nie wiele miejsca. Wiadomym jest to, iż niewielkie głośniki naścienne nie poradzą sobie z odtwarzaniem niskich częstotliwości czyli tzw. basów. Warto jest więc zaopatrzyć, się również w subwoofer, który wesprze system audio potężnym basem.

JBL Control ONE – Głośnik ścienny

299,00 
Dwudrożny profesjonalny system głośników kompaktowych

JBL CSS 1S/T kompaktowy głośnik dwudrożny 100V

686,00 
CSS-1S/T to wszechstronny, kompaktowy głośnik dwudrożny  przeznaczony do stosowania w liniach głośnikowych o napięciu 100 V lub 70 V lub w trybie bezpośrednim 8 omów. Głośnik niskotonowy o szerokości 135 mm (5,25 cala) i 19 mm (0,75 cala) głośnik wysokotonowy z poliwęglanu zapewniają pełnozakresową jakość dźwięku dla muzyki na pierwszym planie lub w tle oraz maksymalną  klarowność i zrozumiałość mowy. Wytrzymała obudowa jest wyposażona w dołączony, łatwy w instalacji wspornik typu kulowego do montażu na ścianie, który może obracać się w różnych kierunkach  w celu wycelowania głośnika w określone miejsce. 

JBL AWC129 Kompaktowa kolumna naścienna 12″

9 827,70 
JBL AWC 129 to kompaktowy 2-drożny głośnik koncentryczny na każdą pogodę z 12-calowym LF, odporny na warunki atmosferyczne.  Pełnozakresowy system głośnikowy, który idealnie nadaje się do mowy i muzyki w szerokim zakresie zastosowań, w tym w obiektach sportowych, torach wyścigowych, stadionach, terenach targowych, rodeo, łyżwiarstwie, tematyczne lokale rozrywkowe, statki wycieczkowe, parki wodne, zewnętrzne systemy muzyczne w tle / przywoławcze, baseny i wiele innych typów zewnętrznych i wewnętrznych obiektów.

JBL AWC 82 Kompaktowa kolumna naścienna 8″

5 460,00 
JBL AWC 82 to kompaktowy 2-drożny głośnik koncentryczny 8-calowym LF, o dużej odporności na warunki atmosferyczne. Cechuje się szeroką gamą zastosowań np obiekty sportowe, tory wyścigowe, stadiony, tereny targowe, rodeo, lodowiska, tematyczne lokale rozrywkowe i restauracje, rejsy, statki, parki wodne, tło na zewnątrz, baseny i szeroki wybór innych miejsc na zewnątrz lub wewnątrz.

JBL CBT 70JE-1 Kolumna głośnikowa

4 960,00 
JBL CBT 70JE-1 to niskoczęstotliwościowy moduł do systemu liniowego CBT 70J-1 Constant Beamwidth Technology. Specjalnie zaprojektowane przedłużenie głośnika kolumnowego CBT 70J-1 Line Array. Kompaktowy system liniowy złożony z CBT 70J-1 i CBT 70JE-1 pasuje doskonale do każdego wnętrza, szczególnie miejsc o trudnych warunkach akustycznych tj: sale wykładowe, bankietowe, konferencyjne, kościoły, katedry, lotniska, dworce, przestrzenie widowiskowe czy instalacje audio/video.

JBL CBT 70J-1 Kolumna głośnikowa

13 881,78 
JBL CBT 70J-1 to dwudrożna kolumna liniowa z technologią Constant Beamwidth ™ ™ z asymetrycznym pokryciem pionowym. Z ulepszonym uchwytem montażowym dla większej elastyczności celowania i mocniejszej kratki. Kompaktowa kolumna CBT 70J-1 łączy w sobie zalety technologii Constant Beamwidth oraz charakterystyczny, przypominający literę J kształt obudowy, co pozwala na doskonałe dopasowanie do szerokiej gamy wnętrz, szczególnie miejsc o trudnych warunkach akustycznych tj: sale wykładowe, bankietowe, konferencyjne, kościoły, katedry, lotniska, dworce, przestrzenie widowiskowe czy instalacje audio/video.

JBL CBT 100 LA-1 Kolumna głośnikowa

6 209,00 
JBL CBT 100LA-1 to kolumna liniowa Constant Beamwidth Technology ™ Line Array z 16 sterownikami 50 mm (2 cale). Z ulepszonym uchwytem montażowym dla zwiększenia elastyczności celowania. Technologia CBT stanowi przełom w kontroli szerokości promieniowanej przez kolumnę głośnikową fali dźwiękowej. Wąska i bardzo kompaktowa kolumna CBT 100LA-1 o wysokości 100cm  pozwala na doskonałe dopasowanie do szerokiej gamy wnętrz, szczególnie miejsc o trudnych warunkach akustycznych tj: sale wykładowe, bankietowe, konferencyjne, kościoły, katedry, lotniska, dworce, przestrzenie widowiskowe czy instalacje audio/video.

JBL CBT 50 LA-1 Kolumna głośnikowa

3 408,00 
JBL CBT 50LA-1 to kolumna liniowa Constant Beamwidth Technology ™ Line Array z ośmioma sterownikami 50 mm (2 cale). Z ulepszonym uchwytem montażowym dla zwiększenia elastyczności celowania. Technologia CBT stanowi przełom w kontroli szerokości promieniowanej przez kolumnę głośnikową fali dźwiękowej. Wąska i bardzo kompaktowa kolumna CBT 50LA-1 o wysokości 53cm i szerokości 10cm pozwala na doskonałe dopasowanie do szerokiej gamy wnętrz, szczególnie miejsc o trudnych warunkach akustycznych tj: sale wykładowe, bankietowe, konferencyjne, kościoły, katedry, lotniska, dworce, przestrzenie widowiskowe czy instalacje audio/video.

Głośniki naścienne JBLGłośniki naścienne JBL można również stosować jako system audio nie tylko w salonie czy w środku domu. JBL przygotował również możliwość użytkowania głośników na zewnątrz np. na tarasie lub w ogrodzie. Kolumny naścienne przygotowane do użytkowania na zewnątrz, charakteryzują się, tym że są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Są one wodoodporne oraz nie straszne jest im promieniowanie ultrafioletowe pochodzące ze słońca. Amerykański producent głośników, wyposażył je w wysokiej klasy wytrzymałe obudowy oraz w membrany, które nawet w tak małych głośnikach pozwolą cieszyć się dynamicznym i komfortowym brzmieniem.

Jakie głośniki naścienne wybrać?

Wiele osób zainteresowanych zakupem dobrej jakości systemu audio zastanawia się nad mocą i impedancją głośników, którymi głośniki mają dysponować. Zazwyczaj w przypadku codziennego zastosowania wystarczy to iż głośniki będą działały w zakresie około 4 do 8 Ohmów. Natomiast jeśli chodzi o moc głośników naściennych to należy dostosować je do mocy posiadanego wzmacniacza. Moc głośników naściennych może, więc wahać się między 30 a 100 Wattami.

Dodatkowe atuty głośników naściennych JBL.

Szeroki wybór głośników naściennych pozwoli stworzyć wysokiej jakości domowy system audio. Głośniki tego typu są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób ceniących sobie dyskretny design i kompaktowość sprzętu. Głośniki tego typu mogą cieszyć słuchacza wysokiej jakość dźwiękiem samodzielnie oraz jako część domowego systemu audio lub kina domowego. Warto jest, również wzbogacić zestaw o dodatkowy subwoofer jeśli jest się fanem dźwięków o niskiej tonacji.
Natomiast jeśli chodzi o zestawy, które można montować na zewnątrz to również one mają szereg zastosowań, ponieważ nie muszą być one stosowane tylko w przydomowym ogrodzie lub na tarasie ale także można je użyć organizując imprezę okolicznościową poza domem.