Wydajność głośników

Należy mieć na uwadze, że większość koncertów rockowych i festiwali jest nagłaśnianych przez JBL. Duża wydajność głośników jest możliwa dzięki kompaktowej budowie i dwudrożnej konstrukcji. Odtwarzany dźwięk jest niewiarygodnie czysty i niespotykany w innych urządzeniach. Wybierając kolumny trzeba jeszcze zdecydować, czy będą to kolumny aktywne, czy może pasywne. Aktywne działają na napędzie niezależnym, dlatego posiadają własne wzmacniacze. Są one dostosowane do pracy z pewnymi rodzajami głośników. Taki zestaw głośnikowy jest dobry dla laików, ponieważ nie wymaga zewnętrznej amplifikacji i jest dosyć prosty w użyciu. Głośniki JBL mają bardzo dobrą jakość dźwięku, ale trzeba je przede wszystkim odpowiednio dopasować do pomieszczenia. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić metraż pomieszczenia, a dopiero potem zacząć się rozglądać za zestawem kolumn. Na ścianach można także zamontować filtry akustyczne z wełny mineralnej, które poprawią nieco akustykę całego pomieszczenia. Warto wyróżnić nową serię kolumn marki JBL, czyli HDI. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne, a kolumny posiadają 1.5 calową cewkę głosową.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

JBL TWEETER SERIA STUDIO – Głośnik wysokotonowy

139,00 
Fabrycznie nowy tweeter firmy JBL montowany w kolumnach serii Studio.

JBL seria ES, Studio – Głośnik Średniotonowy

89,99 
Fabrycznie nowy średniotonowy głośnik renomowanejfirmy JBL. Głośnik montowany jest we wszystkich kolumnachserii ES orazSTUDIO.  

JBL seria E – Głośnik Średniotonowy

189,99 
Oryginalny, fabrycznie nowygłośnik średniotonowy firmy JBL. Głośnik jest stosowany do wszystkich kolumn podłogowych serii Northridge E.  

Wielkość kolumn

Głośniki do kolumn JBLDobór wielkości kolumn zależy od rozmiaru pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że kolumny podstawkowe sprawdzą się dobrze w pomieszczeniach do 10 m2. Jeżeli powierzchnia jest większa, ale nie przekracza 20 m2 to warto wybrać kolumny podłogowe. Jeżeli chodzi o pomieszczenie o metrażu większym niż 30 m2 to najlepszym rozwiązaniem są kolumny podłogowe. Należy mieć na uwadze, żeby kupować głośniki jedynie od sprawdzonych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można dołączyć subwoofer i stworzyć prawdziwe kino domowe. Można to jeszcze rozszerzyć o kolumny podstawkowe oraz kolumnę centralną, które będą pełniły funkcję głośników. Jeżeli nie jesteś pewien jakie głośniki lub wzmacniacz chcesz wybrać to najlepiej skontaktować się z obsługą, która służy pomocą i doradztwem. Wybór produktów jest bardzo duży, dlatego początkujące i mało obeznane osoby mogą mieć spore problemy z wyborem właściwego urządzenia. Warto dodać, że głośniki JBL są niezwykle trwałe i odporne na wilgoć, dlatego mogą spokojnie posłużyć przez wiele lat.

Przed wyborem kolumn warto się najpierw zastanowić, do czego będą tak naprawdę potrzebne. Na inne parametry trzeba zwrócić uwagę, wybierając kolumny do słuchania muzyki, a na inne do seansów filmowych.

Zastosowanie głośników JBL

Od wielu lat dużą popularnością cieszy się głośniki do kolumn JBL, które zapewniają czystą oraz wyrazistą jakość dźwięku. Najlepiej kupować głośniki u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Taką firmą bez wątpienia jest JBL, który jest obecnie największym producentem systemów głośnikowych na całym świecie. Głośniki JBL nie są tanie, ale cena idzie tutaj akurat w parze z jakością. Warto zwrócić uwagę na fakt, że głośników JBL używa około 85% kin z systemem THX. To świadczy o dużej renomie tej marki i jakości urządzeń.