Zalety kolumn podstawkowych Dali

Kolumny podstawkowe DaliPrzy kolumnach pasywnych potrzebny jest amplituner oraz wzmacniacz. Należy mieć na uwadze, że kolumny podstawkowe pasywne mogą być szeroko konfigurowane. Można wybrać dowolny wzmacniacz lub amplituner, dzięki czemu charakterystyka brzmienia będzie całkowicie zmieniona. W kolumnach aktywnych cała elektronika znajduje się wewnątrz budowy, więc jest to bardzo wygodnym oraz funkcjonalnym rozwiązaniem. Osoby, które mają mniejszy budżet i mieszkanie również powinny zdecydować się na kolumny podstawkowe Dali, które nie mają sobie równych w tej kategorii urządzeń dźwiękowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dali Oberon 1 – Kolumna podstawkowa

899,00 
Ze względu na swój wyjątkowo kompaktowy rozmiar, OBERON 1 jest najmniejszym komponentem dostępnym w serii OBERON. Rozmiar obudowy umożliwia optymalną równowagę między wewnętrzną objętością zoptymalizowaną pod kątem niskich tonów, a kompaktową obudową dostosowaną do mniejszych pomieszczeń, dyskretnych konfiguracji audio lub montażu na ścianie. Cena za sztukę

Dali Oberon 3 – Kolumna podstawkowa

1 199,00 szt.
Cena za sztukę OBERON 3 łączy w sobie to co najlepsze z obu światów. Rozmiar obudowy umożliwia optymalną równowagę pomiędzy ogólną wydajnością basów, a kompaktowym designem pasującym do mniejszych pomieszczeń, dyskretnych konfiguracji audio lub montażu na ścianie. Łącząc duży dźwięk kolumny podłogowej z kompaktową konstrukcją kolumny podstawkowej, model OBERON 3 doskonale będzie prezentował się na każdym stojaku lub półce.

Dali Spektor 1 – Kolumna podstawkowa

499,00 
Powołanie serii SPEKTOR do życia było delikatnym procesem osiągania balansu pomiędzy najlepszą jakością dźwięku i optymalizacją każdego elementu głośnika. Cena za sztukę.

Należy pamiętać, żeby kupować tylko sprawdzone i oryginalne produkty od renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią. W doborze głośników to właśnie powierzchnia pomieszczenia odgrywa największą rolę. Nawet najlepszej klasy urządzenia nie dadzą dobrych efektów, jeżeli pokój nie będzie dobrze zaadaptowany akustycznie. Czasami wystarczą zwykłe filtry akustyczne, żeby znacząco poprawić efekty. Żeby nagłośnić duże powierzchnie trzeba użyć dużej średnicy przetworników - niskotonowych. Warto mieć na uwadze, że w cenie zwykłych kolumn podłogowych można dostać naprawdę dobre kolumny podstawkowe, ponieważ są one zdecydowanie tańsze.

Dobór urządzenia do pomieszczenia

Dla amatorów i osób początkujących różnice w jakości dźwięku będą prawie niezauważalne, ale dla kogoś, kto siedzi długo w świecie muzyki i ma się za konesera, to będzie to od razu słyszalne. W pomieszczeniach, w których metraż nie przekracza 20 m2 nie ma sensu wstawiać kolumn podłogowych, ponieważ ich potencjał nie zostanie wykorzystany nawet w połowie. W pomieszczeniach większych niż 12 m2 dobrze sprawdzą się kolumny podstawkowe Dali z przetwornikiem średnio - niskotonowym o średnicy 15 cm. Jest to doskonałe połączenie szerokości pasma przenoszenia, rozmiaru kolumny oraz skuteczności. Jest to bardzo łatwy sposób, żeby domowa przestrzeń nabrała charakteru i na stałe w mieszkanie zagościła muzyka dobrej jakości. Konstrukcja z przetwornikiem średnio-niskotonowym o średnicy mniejszej niż 15 cm sprawdzi się dobrze w mniejszych pomieszczeniach. Warto również brać pod uwagę względy estetyczne, ponieważ kolumny muszą nie tylko dobrze grać, ale się też doskonale prezentować jako element wystroju.

Kolumny podstawkowe to dosyć zaawansowane konstrukcje, które zapewniają wysokiej klasy nagłośnienie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ kolumny Dali można wykorzystać nawet na bardzo małej przestrzeni.

Czym są kolumny podstawkowe Dali?

Można je spokojnie postawić na szafce, regale lub półce. Warto jednak mieć na uwadze, że dobrze sprawdzą się także w pomieszczeniach średnich, gdzie mogą zastąpić kolumny wolnostojące. Kolumny podstawkowe Dali nie należą do najtańszych, ale koneserom dźwięku zależy przede wszystkim na jakości. Z pewnością pozytywnie zaskoczą nawet najbardziej wymagające osoby, ponieważ jakość ich podzespołów robi naprawdę duże wrażenie. Kolumny Dali występują jako pasywne oraz aktywne. Warto mieć na uwadze, że znacznie bardziej elastyczne są głośniki aktywne, ponieważ nie potrzebują dodatkowej elektroniki.